Jump to content
Dogomania

Bardzo słabe tyle łapy u owczarka niemieckiego


wolf777

Recommended Posts

U mojego 13 letniego owczarka niemieckiego pogarsza się stan tylnych łap.Problemy zaczęły się 4 lata temu.Początkowo utykał,lekko kulał a dzisiaj musi chodzić na szelce którą zakładam przez tylną lewą łapę tak że szelka spoczywa na pachwinie i na zadku.Bez szelki może (wolno) iść, ale wtedy jego cały bok (zadek i tyle łapy) "skręcają" w lewo pod kątem 45 albo więcej stopni i wygląda to tak jakby ciągnął za sobą tylne łapy i zadek.Od 4 lat kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby zaczęłem mu podawać różne preparaty na stawy które w jakimś stopniu opóźniły pogarszanie się choroby, szczególnie po czeskich preparatach takich jak Gelacan Darling czy Chondrocan.Obecnie po konsultacji z weterynarzem od kilku ms podaje mu Corta Vet Ha-2 kapsułki dziennie-jedna kapsułka zawiera 10mg kwasu hialuronowego (dostępny jedynie przez lekarzy weterynarii) oraz przeciwbólowy przeciwzapalny Inflamex.Preparaty te widać bardzo pomagają bo pomimo zaawansowanej choroby piesek chce cały czas chodzić i chce być w ruchu.Doświadczony weterynarz powiedział że nie ma sensu prześwietlać już w tym wieku psa, ponieważ jest to niebezpieczne a prześwietlenie na pewno wykaże że to jest dysplazja więc byłoby to jedynie dla mojej informacji.Czytam na forach o dysplazji,spondylozie i dowiaduję się że psy cierpią przy tej chorobie,nie dają się dotykać itp...a ja mojego owczarka masuje dość mocno i nigdy nawet nie piśnie.Weterynarz stwierdził również zanik czucia,podaje mu cały czas Polfilinę, wcześniej dostawał zastrzyki leku Nivalin (przewodnictwo nerwowe) ale to go bolało więc lek odstawiłem.Czy miał lub ma ktoś podobne opisane przeze mnie dolegliwości u swojego pieska i wie jak można w takim przypadku jeszcze bardziej pomóc? Z góry dziękuje za pomoc. Wolf

Link to comment
Share on other sites

czy jeżdziłaś do innego weta z tym ptroblemem,bo wydaje mi się,że może być to tzw.cauda equina syndrom częsty u owczarków w ieku leciwym,ile był stosowany ten nivalin(inj.nie bolą)i który(5mg czy 2,5)czasem na efekty trzeba czekać długo,czy był stosowany tylko ten lek?czy cos jeszcze.chondroprotektory są ok.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Gryf za odpowiedź.Byłem u dwóch weterynarzy ale żaden z nich nie stwierdził syndromu końskiego ogona bo ogon mu podnosili,badali:)Stwierdzili natomiast dysplazję obustronną stawów biodrowych.Nivalin stosowałem przez 20 dni,jeden zastrzyk dziennie (z tego co pamiętam to 2,5mg).Nivalin w sumie pomógł bo była poprawa ale kiedy chciałem mu zrobić zastrzyk to uciekał gdzie popadnie i zaprzestałem aby się za bardzo nie stresował.W sumie to chyba go to za bardzo nie bolało bo nie piszczał przy tym, ale on to straszny panikarz.Może jest podobny lek który można robić rzadziej, a nie codziennie ? Jeśli chodzi o zastrzyki to końcem 2010 weterynarz podał mu 6 zastrzyków dożylnie z kwasu hialuronowego,jeden zastrzyk co 5 dni.Ale drugi weterynarz (ten bardziej doświadczony) powiedział że było to zbyteczne ponieważ tylko zastrzyki dostawowe mają sens i faktycznie po zastrzykach dożylnych z Bonharenu nie było poprawy znaczącej.Na dostawowe zastrzyki się nie zdecyduje ponieważ do każdego zastrzyku trzeba byłoby usypiać pieska a to nie wchodzi w grę a narmalnie nie da sięzrobić bo on panikarz straszny...poza Arthroflexem,Gelacanem Darling,Chondrocanem,Cetylem M (porażka-kompletnie żadnej poprawy),Mature Conquer nie podawałem mu innych preparatów.Obecnie choroba troszkę jakby się zatrzymała, od marca podaję mu Corta Vet Ha do tego Inflamex, widać leki te pomagają bo piesek chce cały czas chodzić, a mnie ręka boli bo cały jego tył ja praktycznie trzymam na szelce a waży on prawie 40 kg :) Weterynarz polecił mi jeszcze karmę Royala, Mobility Larger Dogs, podobno niezła, może się zdecyduje tylko się boję aby tych wszystkich specyfików nie było po prostu za dużo i żeby mu nie zaszkodziło,poza tym nigdy nie karmiłem go żadnymi karmami tylko gotuje mu domowe jedzenie, chociaż weterynarz twierdzi że nie muszę robić przerw przy stosowaniu Corta Vet Ha.Polecił natomiast dodatkowo aby kupić lampę,podobno bardzo skuteczną,Zepter Bioptron, ale na allegro chodzi grubo ponad 1000 zł, ale może się zastanowię nad tą lampą.Robiłem pieskowi badania krwi w styczniu tego roku i weterynarz się zdziwił że w tym wieku (13 lat skończył teraz w czerwcu) piesek może mieć tak dobre wyniki bo poza tym nic mu nie dolega tylko te nóżki...Raz jeszcze dziękuje za uwagę i z niecierpliwością czekam na sugestie i opinie. pozdr. Wolf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam ponownie. Mam pytanie, czy mogę dodatkowo dodawać preparat który nie zawiera tych samych składników co preparat który daje do tej pory? Od marca mój owczarek dostaje Corta Vet Ha (2 kapsułki dziennie) ale planuje mu kupić dodatkowo preparat o nazwie Gelacan Fast ponieważ stan mojego psa się ostatnio pogorszył ale on ma bardzo silne zwyrodnienia dlatego chcę mu pomóc dodatkowym preparatem. Czy te dwa preparaty nie będą się "gryzły" ? Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat i ewentualnie jak te preparaty podawać? Podaje niżej skład obydwu preparatów i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi :))

[B]Opis:[/B]
Preparat chondroprotekcyjny, chroniący chrząstkę stawową oraz przywracający jej prawidłowe funkcjonowanie u psów ze zdiagnozowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Zawiera największą możliwą dawkę kwasu hialuronowego dla psa w ilości 10 mg kwasu hialuronowego w jednej kapsułce. Stanowi alternatywę dla dostawowych iniekcji z kwasu hialuronowego.

[B]Działanie:[/B]
[B]Corta Vet HA[/B] jest weterynaryjną wersją Cortaflexu w kapsułkach, dostępną jedenie za pośrednictwem lekarzy weterynarii. Corta Vet HA jest dwa razy silniejszy od Cortaflexu w kapsułkach. Jest najmocniejszym preparatem z rodziny Cortaflex. Silnie skondensowany, zawiera największą możliwą dawkę kwasu hialuronowego (HA) - 10 mg w kapsułce. Stanowi alternatywę dla dostawowych iniekcji z kwasu hialuronowego.
[B]Corta Vet HA[/B] utrzymuje elastyczność oraz wspiera metabolizm chrząstki, chroni oraz pozwala na odnowę chrząstek stawowych Twojego psa. Corta Vet HA zawiera ważne składniki dla prawidłowego funkcjonowania stawów. W jego skład wchodzą aminokwasy oraz GAG ([I]glikozaminoglikany[/I]) niezbędne do syntezy chrząstki stawowej, a także proteiny soi, które zapobiegają degeneracji chrząstki stawowej i pobudzają komórki do produkcji substancji międzykomórkowej. Preparat ten dodatkowo wzmocniony został kwasem hialuronowym, będącym składnikiem mazi stawowej.
Kwas hialuronowy w czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, a także w procesach zapalnych toczących się w stawie jest niszczony przez enzymy. Podanie kwasu hialuronowego w chorobach zwyrodnieniowych stawów przywraca właściwą masę cząsteczkową HA w mazi stawowej, a także hamuje proces zapalny, zwiększa przenikanie substancji odżywczych oraz sprawia, że ruchy w stawie przebiegają płynnie i bez tarcia.
Preparat zalecany jest dla psów ze zdiagnozowanymi silnymi zmianami zwyrodnieniowymi aparatu ruchu oraz we wszelkich chorobach stawów.
[B]Preparat dostępny jest jedynie u lekarzy weterynarii.[/B]

[B]Analiza:[/B]
[LIST]
[*]białko - 80%,
[*]popiół - 5%,
[*]oleje i tłuszcze - 7%,
[*]włókno - mniej niż 1%,
[*]kwas hialuronowy - 10mg/200mg.
[/LIST]
[B]Skład:[/B]
Mukopolisacharydy, hydrolizat białka sojowego, kwas hialuronowy, glicyna, L-glutamina, kwas glukuronowy, kwas glutaminowy, L-prolina, kwas asparaginowy, siarka, kapsułki celulozowe.

[B]Dawkowanie:[/B]
Małe i średnie psy - 1 kapsułka dziennie, duże psy - 2 kapsułki dziennie do jedzenia lub bezpośrednio do pyska. Zapas na 2 m-ce dla małego psa i kota, na 1 m-c dla dużego psa.






GELACAN FAST:
Wskazaniapielęgnacja stawów dla psówProducent[URL="http://www.docsimon.pl/search.php?searchcode=6&code=121&cphrase=ORLING - spol. s.r.o."]ORLING - spol. s.r.o.[/URL], Uście nad Orlicą, Republika Czeska, [URL="http://www.orling.cz/"]www.orling.cz[/URL]SkładSkład w 1g : boswelina 86.7 mg, kolagen CHP 900 mg; witamina C 4.3 mg, witamina E 3.5 mg, selen 3.5 µg.opisGelacan Fast zawiera kolagen CHP, witaminę E i C, selen oraz podstawowe składniki mineralne niezbędne w prawidłowej pielęgnacji i rozwoju kości i stawów. Zastosowana w preparacie oryginalna formuła ziołowa Boswellin poprawia ruchliwość stawów oraz elastyczność ruchów. Kwasy boswelinowe posiadają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawiają krążenie krwi oraz odżywianie chorych tkanek. Dzięki temu łagodzą ból, zmniejszają obrzęki i wpływają korzystnie na ostre i przewlekłe stany zapalne. Mechanizm ich działania jest podobny do działania niesteroidowych leków przeciwreumatycznych, ze względu na swe naturalne pochodzenie kwasy boswelinowe są jednak o wiele bardziej bezpieczne dla przewodu pokarmowego zwierzęcia. Gelacan Fast zaleca się zwłaszcza w przypadkach ostrych uszkodzeń aparatu ruchowego, kulenia, uszkodzenia stawów, wiązadeł oraz ścięgien. Stosowany jest także jako uzupełnienie leczenia w okresie rekonwalescencji po operacjach oraz w sztywności stawów u starszych psów. Wskazania: - ostre dolegliwości układu ruchowego - w chorobach układu ruchowego i więzadłowego - do intensywnej regeneracji chrząstek stawowych, kości i więzadeł - w schorzeniach i uszkodzeniach stawów, ścięgien i więzadeł Wskazane dawkowanie: 1.5 g na 10 kg masy psa. Sposób użycia: zaleca się codzienne stosowanie preparatu co najmniej przez 2 -3 miesiące. Preparat nadaje się do stałego stosowania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dziękuje za pomoc Pani Agnieszko ale niestety mieszkam na dolnym śląsku i mam bardzo daleko do warszawy ale widze na Waszej stronie że ciekawe macie akcesoria dla piesków w Waszym sklepie:)
Ponawiam pytanie do forumowiczów odnośnie podawania dwóch całkiem innych preparatów na stawy (pytałem o to dwa posty wyżej), czy ktoś może ma wiedzę na ten temat ?? Raz jeszcze dziękuje za wskazówki i informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Moj owczarek ma 8 lat i dopiero zaczyna miec problemy z tylnimi nogami. Starzeje sie szybko bo jest bardzo duzy wiec staram sie pomuc mu jak moge. Jak narazie dodaje mu glucosamine do jedzenia, nie jestem pewna czy pomaga. Plywanie napewno pomaga jak tylko pogoda pozwala by plywal odrazu mniej kuleje. Owczarek znajomych 14latek ktory juz ledwo co chodzi po plywaniu rowniez rusza sie duzo lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...