Jump to content
Dogomania

Emi bardzo w typie Collie już nie będzie mieszkać w schronisku-)


antila

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze troszkę się boi zwłaszcza wsiadać do samochodu, ogólnie nie lubi za bardzo spacerować tylko siusiu i już stoi pod drzwiami, tak jakby się obawiała, że jej mieszkanie zniknie. Często też kładzie uszy wzdłuż, ale jak ją coś zainteresuje to robi takie radarki i wtedy super wygląda

Link to comment
Share on other sites

Kurczę właśnie przed chwilą Emi ukradła kotkę masła z blatu kuchennego i prawie całą zjadła. Słyszałam jakieś dziamganie, ale myślałam, że to kot je swoją karmę. Martwię się, czy nic jej nie będzie.
Teraz to już chyba nic nie poradzę:oops:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam z Emi ze spaceru. Pod blokiem, była ta mała czarna suczka, na którą Emi kiedyś warknęła.Dzisiaj Emi ładnie ją obwąchiwała, tylko tej małej to się nie za bardzo podobało. Zaczęła szczekać, warknęła i podskoczyła z zębami do Emi, na co Emi nie przestając merdać ogonem podniosła łapę i pacnęła małą w locie, przyparła jedną łapą do ziemi i tak trzymała. nie wraczała, nie szczekała, tylko merdała ogonem.Po jakiś 30 sekundach podniosła łapę i mała odeszła na bezpieczną odległość i znów obszczekałą Emi na co Emi obróciła się tyłkiem i poszła kwiatki wąchać.
Co oznacza takie przytrzymanie łapą przy podłożu?

Link to comment
Share on other sites

Na chłopski rozum, pokazała małej w elegancki sposób, gdzie jej miejsce w hierarchii :-) Duże psy często nie postrzegają małych dziamgaczy jako zagrożenia czy konkurencji i je olewają, lub zaznaczają swoją dominację właśnie przy pomocy masy ciała, a nie zębami.

Link to comment
Share on other sites

Planuję zakupić duuuży worek suchej karmy dla Emi. Co mogłybyście polecić raczej dla seniorki, po operacjach i z problemami stawowymi, i jeszcze, żeby działało dobrze na sierść i skórę-)No i fajnie by było, aby cena nie była zaporowa:oops:
Tylko nie piszcie proszę, że takie rzeczy tylko w Erze;)

Link to comment
Share on other sites

Może zajrzyj tu: [url]http://www.krakvet.pl/acana-senior-135kg-p-12596.html[/url]
Orijen jest droższy ale uważany za jedną z najlepszych karm na świecie: [url]http://www.krakvet.pl/orijen-senior-135kg-p-7438.html[/url] I można kupić małe opakowanie na próbę.

Link to comment
Share on other sites

Orijen jada czasami kot. Rzeczywiście rewelacyjny, dla kota trzeba niewiele, więc mnie stać-)
Myślałam jeszcze o Fitminie, polecała mi go koleżanka, cena super i w tym artykule też ładnie o nim piszą
[url]http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr%F3tka-rozprawka-o-suchych-karmach.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Antila, zajrzałam do składu Fitmina; cudów nie ma, za niższą cenę dostajemy standard czyli sporo mączki zamiast mięsa i dużo ziaren: ryż, kukurydza, pszenica. Ale może akurat ta karma jest dobrze tolerowana przez psy? Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na dawkowanie - tańszych karm trzeba często dawać więcej, co powoduje efektywny wzrost kosztów karmienia.

Link to comment
Share on other sites

Abero dzięki za info:lol:
Zamówiłam na próbę Markus-Mule, bo była promocja w Zooplusie, bez konserwantów i Gmo, kupiłam też Luposan na stawy i spray pielęgnujący do sierści. Elmusiowi zamówiłam Orijen 7 ryb
Byliśmy dzisiaj u naszego weta zaszczepić Elmo( kot), przy okazji Emi miała przegląd.
Wnioski wiek ok 8 lat serce wydolne ładne Ekg, wątroba super, nerki super, stawy tak sobie, przewlekłe zapalenie spojówek, wrażliwa skóra.
Mimo odrobaczania w schronisku dostała kolejną dawkę na robale, kot również.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciliśmy z działki Emi się tam wyraźnie nie podobało. Wykopała sobie dziurę w najdalszym kącie pod krzakiem i nie było siły, aby ją z tamtąd wyciągnąć, nawet grillowane mięsko nie pomogło. Gdy tylko zaczęliśmy się pakować pobiegła do samochodu jak szalona a potem biegiem do domu po trzy schody na raz pokonywała.
Teraz leży wyciągnięta podwoziem do góry i chrapie-)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że ona jeszcze nie jest do końca pewna, czy znów nie zostanie porzucona, nie czuje się pewnie w nowym otoczeniu, ale to minie :-)
Super, że takie dobre wyniki ma; serce, nerki, wątroba, to najważniejsze. A na stawy rzeczywiście podać jakiś suplement i będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

No i pochwaliłam się. Dzisiaj Emi prawie ugryzła 2 letniego siostrzeńca. Siostra męża zostawiła mi synka na godzinkę. On ją chciał pogłaskać a ona do niego zębami i capnęła go za buzię tzn drasnęła zębem:shake::shake::shake:
Jestem załamana, moja Ania może jej robić wszystko niemniej jednak to już robi się poważne. ataki na kota, kilka prób chapsnięcia małych psów i teraz dziecko.:-(
Nie wiem co robić:oops:
Poradźcie coś mądrego

Link to comment
Share on other sites

Z kotem się dogadała, psami bym się nie przejmowała zbytnio, bo prawie każdy pies ma mniej czy bardziej poważne epizody niezgody z pobratymcami. Co do dziecka, to rzeczywiście zaskakujące, może to była reakcja obronna - była na swoim terytorium. Może jakoś ją przestraszył i to był taki odruch? Nie znamy jej przeszłości, nie wiemy, co złego mogło jej się przydarzyć. Może jakieś małe dziecko robiło jej krzywdę? Myślę, że można spróbować powolnego oswajania z innymi dziećmi, pod ścisłą kontrolą, oczywiście. Tak to już jest z psiakami azylowymi, że często mają za sobą trudne chwile, które odzywają się czkawką przez jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dokładnie tak. Pewnie bidulka myśli, że to "jej" kot wyszedł na spacer.
Jakiejś wielkiej miłości między nimi nie ma, ale niechęci też już nie. Gdy wsypuję jej jedzonko pierwszy zagląda do miski kot, gdy odejdzie dopiero Emi podchodzi. No i wycwaniła się, gdy kocur dostaje surową wołowinkę Emi jest w pobliżu, bo często mu się zdarza coś zgubić i dziewczyna na to czeka.
We czwartek wyjeżdżamy do Bułgarii i zamieszka ze zwierzakami moja mama. Nie wiem, jak Emi zareaguje na rozłąkę, ostatnio gdy wyjechaliśmy na weekend zaczęła kupkać w domu.Mam nadzieję, że nie będzie bardzo źle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...