Jump to content
Dogomania

Kleszcze uodparniają się!


bibu

Recommended Posts

zabezpieczajcie swoje psy podwojnie i sprawdzajcie dokladnie skore.kleszcze sa w wiekszosci zarażone. nasza weterynarz powiedziala ze te skubance uodparniaja sie na najlepsze srodki, moja suka w grudniu(!) miala powazny przebieg babesziozy co bylo najgorszymi dniami w moim zyciu- niewydolnosc watroby, nerek, wszystko:( a teraz mimo regularnych dawek advantixu ma to znowu, tym razem wiedzielismy od razu ze cos jest nie tak i badania ma troche ponad norme wiec to wyleczy mam nadzieje.pies w kolejce przed nami nosil jedna z drozszych zabezpieczajacych obrozy i to samo. to jest przerazajace ze srodki nie dzialaja a tyle jest tych nosicieli:/ naprawde miejcie sie na baczności.

Link to comment
Share on other sites

kurde niefajnie...moja sunia mimo kropli po spacerach ciągle kleszczyska znosi od2 do 5, musze jakies inne kupic. Miałam od weta ale zapomniałam nazwy, w kazdym razie nic sławnego mi nie sprzedał bo bym pamietała. To juz lepszy Frontline był.
Moja mała jest szczepiona na babeszjoze, ale czy to co da...oby.
Przykra sprawa z twoja suńką...Mam nadzieje że cała i zdrowa jest.

Link to comment
Share on other sites

Moja siostra dziś wyciągała Lucy kleszcza i niestety Lucy ruszyła się i na początku wyciągnęła tylko pół, a następnie drugie pół. Nie jest pewna, czy nie został tam jeszcze kawałek. Ja jak już tam patrzyłam to był strupek, jak radzicie pójść z tym do weta?

Link to comment
Share on other sites

mogła zostać głowa w skórze psiak-jak mi się nie udaje usunąć całego kleszcza i zostaje ta nieszczęsna glowa to jodynuję miejsce i zostawiam-co najwyżej wyczuwalne jest zgrubienie w tym miejscu.niektórzy weci usuwają głowę igłą,ale moim zdaniem jest to ciężkie do zrobienia na wiercącym się psie.

Link to comment
Share on other sites

U nas odpukać psy nie przynoszą kleszczy, ale kotka to ciągle jakieś łapie.. same z mama wyciągamy a jak kiedyś nam zostało trochę go to próbowałyśmy igłą, ale skóra kota jest strasznie twarda.. to zdezynfekowałyśmy i potem taki zeschły się zrobił to wyciągałyśmy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A co ja mam zrobić zakropiłam Fiprexem, i i tak ma powbijane kleszcze i jeden był taki napompowany ;(;( I co mam zrobić została główka kleszcza , zalałam wodą utlenioną,i innymi specyfikami czy to samo przejdzie czy mam starać się wyciągnąć igła????

Link to comment
Share on other sites

u nas była podobna sytuacja z kotem Milką. I jak utknęła głowa to igłą próbowałam z mamą, ale się nie udało ( nie wiedziałam, że koty mają taką twardą skórę...) zdezynfekowałyśmy jakimś perfumem i potem po jakimś czasie miała go zasuszonego i to wyciągłyśmy bez problemu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...