Jump to content
Dogomania

Cockerek;)


Remstin

Recommended Posts

Witam Cie
niewiele moge Ci pomoc bo mieszkam zagranica.
Mam jednak spaniela juz prawie 12 lat i szkole psy w psiej szkole -takze sa tam i spaniele.
Trudno mi cos napisac wiecej o tym psie kiedy psa sie nie widzi.
Ogolnie mowiac spaniele sa psami mysliwskimi i psy " polujace" sa troche inaczej szkolone niz spaniele do uzytkowania "rodzinnego".
( z gory przepraszam za slowa jakie dobieram ale moge miec problemy z polska wymowa niektorych slow-wymawiania lub zastepowania niemieckich slow polskimi:oops: ) .
Wiec jesli nie masz zamiaru polowac ;) to sprawa jest duzo latwiejsza.
Jesli masz mozliwosc przejdz sie do najblizszej Ci szkoly psiej-twoj szczeniak moze skorzystac ze "szczeniakowej szkoly" wtedy uczy sie od poczatku bycia w towarzystwie innych psiakow ,dalszy etap to chodzenie na smyczy, zabawy z nauka ( duzo pisania mialabym).
Jesli jednak nie masz gdzie sie wybrac to mysle ze starczy Ci tu lektury do czytania-duzo postow na tym forum w sumie ladnie opisuje co i jak.
Spaniel jest "latwo przyswajalny" , chetny do nauki i wesoly-co mozna czasami wykorzystac:razz:
zreszta wskocz na google.pl i poszperaj w netzu na temat tej rasy.

Mam tylko jedno pytanie , napisales ze jest to psiak z gieldy-czy Wet potwierdzil te rase? Nie chce na zimno dmuchac ale tez nie chcialabym zebys sie zawiodl gdy sie okaze ze tak bardzo chciales miec spaniela a okaze sie w przyszlosci ze nie za bardzo pasuje do wzorca.Nie znaczy to ze nie ma byc kochany tylko juz w zyciu widzialam rozczarowania u ludzi i psow w oczach:roll:
czy mozesz wstawic pare fotek? moze spanielomaniacy pomoga Ci wiecej jak beda go widziec?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hobby']Mam tylko jedno pytanie , napisales ze jest to psiak z gieldy-czy Wet potwierdzil te rase? [/quote]
[B]Hobby[/B] - z całym szacunkiem...ale wet NIE jest od potwierdzania rasy :crazyeye:.
Niby na jakiej postawie wet ma rasę potwierdzic??? Od tego są kynologowie...a poza tym rasę potwierdza METRYKA psa.
szczenięta sprzedawane na giełdach nie są rasowe.:shake:

Link to comment
Share on other sites

chyba nie jasno sie wypowiedzialam , chodzilo mi o to ze [B]Bakura[/B] napisal ,ze jego Ojciec przyniosl mu spanielka -skad to wie ze akurat jest to ta rasa.Potem napisal ze byl z nim u Weta wiec moje pytanie czy Wet sam okreslil rase?
no wlasnie gielda - bez metryki , bez szczepien czesto chore- szczeniak moze przypominac wygladem spaniela, ale nawet jesli przypomina nim nie jest( metryka).Nie wiem czy jest z tym psiakiem nawet do kynologa isc bo pewnie bedzie patrzyl na wlasciciela :crazyeye:

a tak pozatym ( pomijajac pseudohodowcow) teraz przydalo by sie malego wykapac,nakarmic i poprostu pokochac.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hobby']Nie wiem czy jest z tym psiakiem nawet do kynologa isc bo pewnie bedzie patrzyl na wlasciciela :crazyeye: [/quote]
A tego ta ja nie rozumiem....:roll:

A tak dla jesności - nie chodziło mi o to,że [B]Bakura[/B] MA iść do kynologa,tylko,że (ogólnie rzecz biorąc) to kynolog może określić rasę,a nie wet...;)

Link to comment
Share on other sites

Bakura zdecydowanie nie możesz psu wszystkiego dawać co chce na piękne oczy nie, nie, nie bo chociaż szczneiak jest super słodki to jak dorośnie i będzie robił te same słodkie rzeczy to może nie byc fajnie np jak 13 kilowe zwierze z długim włosem umazane błotem (w czasie jesieni) zwali ci sie na łóżko i się tam wytrze, musisz pomysleć czy to co pozwalasz psu teraz będzie tak samo fajne jak dorośnie,
cockermanka ci podała gdzie powinieneś zajrzeć po informacje o cockerach
Hobby ja sie nie zgodze że psy myśliwskie inaczej się powinno szkolić niż psy hmmm domowe ? troche nie rozumiem czemu tak napisałaś , wszysktie psy do czegoś służa , podstawy szkolenia powinny być takie same nie zaleznie od rasy, ważne jest żeby pies miał jasne zasady i ustalone było od początku co mu wolno czego nie np u mnie pies nie wskakuje na żadne kanapy , nie może żebrać przy stole a jak wychodzimy na spacer to nie przepycham się z psem kto pierwszy wyjdzie tylko pies spokojnie czeka aż ja wyjde

Link to comment
Share on other sites

[B]Lira[/B]
zgadzam sie z Toba ze szczeniak musi miec szkolenie podstawowe - ja siegnelam juz w dal szkoleniowego poniewaz ostatnio zajmujemy sie "doroslymi" psiakami.Ale psy przeznaczone do "czynnego" mysliwstwa( przepraszam za uzycie sformuowania) maja dodatkowe szkolenia.
[B]cockermanka[/B]
czytajac tutejsze w Dogo wypowiedzi ( inne posty) widze ze psiaki z gieldy( i tym podobne miejsca) nie ciesza sie popularnoscia.W sumie rozumiem wkoncu to popycha pseudohodowcow-do masowki rozrodowej , ale taki nabywca chce miec psiaka w typie rasowym ( z jakich powodow nie kupuje psa z hodowli nie wiem- moze ma swoje ku temu powody).Wiec czytajac wypowiedzi niekotrych "wzburzonych" kwestia psa z "gieldy" zastanwaiam sie jak przyjmie go kynolog tj. zrobi oczy i powie "to kundel bo nie ma metryki"?!
Nie wiem jak to jest teraz w Polsce-dlugo nie mieszkam juz tam, tutaj sa psy ,moze nie z gieldy ale w typie tj. po rodzicach z papierami, albo rodzice mieli metryki szczeniaki juz nie itp , itd, .
Takze to mi sie nasunelo z tym kynologiem

Link to comment
Share on other sites

Hobby w Polsce sa takie przekręty teraz z nierasowymi psami że to głowa boli większość jest żłota i agresywna , z jednej storny naskakują to prawda ale z drugiej większośc dołącza to ale że miało/ma psiaka bez rod. ale to do ludzi nie dociera i uważają ze jestesmy snobami że mamy rasowe cockery z papierami a ich nazywamy kundlami i mylnie nas odbierają

Link to comment
Share on other sites

czy to oznacza , ze taki nieswiadomy kupiec kupujac "od pseudohodowcy" w przyszlosci ma problemy z psiakiem danej rasy- pytam bo piszesz o "agresywnych zoltych". Prawde powiedziawszy nie za bardzo wiem o co chodzi bo nie spotkalam sie w danej rasie z problemem dotyczacym koloru wlosa?!:crazyeye:
czy moze dobrze rozumiem , w pewnym momencie w zyciu dzieci pojawil sie dalmatynczyk jako ulubiona rasa( po filmie), mnozona ja i tutaj jak na tasmie w fabryce.Wtedy pojawil sie problem pewnych zachowan u tej rasy ,ktora w standarcie i zachowaniu wczesniej nie byla znana. Czy to o to chodzi?

Szkoda ze w Polsce uwazaja wlascicieli rasowych z papierami za snobow skoro w Niemczech sporo takich "papierowych" pasiakow czeka i placze za kratkami oczekujac na nowego "pana":placz:

Link to comment
Share on other sites

Hobby,u cockerów angielskich charakter jest współzależny z umaszczeniem.
Złote mają największe tendencje do dominacji,potem są czarne a najłagodniejsze są kolorowe.

Tutaj produkcja szczeniąt pseudorasowych (które potem niewiele maja wspólnego z "rasą") idzie pełną parą,najwięcej jest złotych,bo są najbardziej chodliwe - żaden z tych producentów nie patrzy na charakter rodziców...a w pseudohodowlach ciągle rozmnażane sa psy agresywne-przeciez liczy się sztuka...

Link to comment
Share on other sites

cockermanko teraz już się wyrównuje charakter u psiaków z rod. i różnymi umaszczeniami a złote nie są wcale tak dominujące zależy od psa a nie od kolorku
a u psów bez rod. akurat złote sa najbardziej znane ze swojej agresywności bo najcześciej kupowane i tego koloru jest najwięcej , Hobby większośc psów z pseudo to są takie miksy genetyczne że aż strach

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: ojej [B]Bakura[/B] no co Ty my tu juz o konkretnych rzeczach mowimy. Rozwinelismy temat psow nie " hodowlanych" ale nie oznacza to ze sa one "inne" "ulomne" czy wrecz "trendowate":-o
masz juz psiaka , kochaj go , dbaj o niego i ucz go .Czy w Twoim przypadku chodzi Ci tylko o rase spaniela- jesli nawet nie bedzie calkiem "spanielowaty" to przestaniesz go kochac??????? Za Twoja opieke pies Ci sie odwdzieczy -ZOBACZYSZ!

Link to comment
Share on other sites

:p :p :p :p :p :p :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to sie usmialam..... nawet Ci to wyszlo z awatarkiem:razz: trudno mi powiedziec jaka to rasa( mnie bynajmniej spanielka troche przypomina) ustalmy ze kupilam ten awatarek na internetowej gieldzie:cool1: :cool3:
co do jedzienia ja wlasnie mojego karmie "royalem" i zyje:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lira']cockermanko teraz już się wyrównuje charakter u psiaków z rod. i różnymi umaszczeniami a złote nie są wcale tak dominujące zależy od psa a nie od kolorku[/quote]
[B]lira[/B]...od ilu lat masz cockery? ile? miałaś kiedyś kolorka?:roll:
Współzależnośc charakteru i umaszczenia nie jest moim wymysłem i jest potwierdzana nie tylko badaniami prowadzonymi w ojczyźnie rasy,ale i przez wielu znanych mi hodowców...
U moich psów także widzę różnicę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...