Jump to content
Dogomania

Pies ze schroniska


klasta

Recommended Posts

Witam, jestem na forum nowa i jeszcze nie wiem jak się tu poruszać.
Mam taki problem. W sierpniu przyniosłam do domu psinkę ze schroniska. Pies duży, suczka. Piękna i kochana. Tylko, że bardzo bojaźliwa. Mam z nią straszny problem. Pies boi się wychodzić na dwór. Boi się sam iść do kuchni zjeść. Wiem że dużo przeszła. Mimo wszystko jest kochana. Jest jeszcze młoda, ma 2 lata. Poświęcam jej dużo uwagi i uczucia, bo wiem, że tego potrzebuje, ale mimo wszystko martwi mnie, że tak bardzo się wszystkiego boi. Cały czas chodzi z ogonem podkulonym. Nie mogę z nią wejśc do windy jesli jest tam juz ktos inny. Nie reaguje na zabawy z mojej strony. Cały czas tylko śpi.
Czy może mi ktoś pomóc? Powiedzieć co mogłabym zrobić żeby jakoś jej ulżyć, tak bardzo mi zależy żeby byłą normalnym psem, żebym mogła z nią normalnie wyjść i pobawić się z nią.

Link to comment
Share on other sites

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość- z dnia na dzień psina nie zrozumie, że poza schroniskowym boksem też jest bezpiecznie. Obserwuj ją i spróbuj znaleźć coś, co sprawia jej radość- zabawę, smakołyk itp. Dopiero, kiedy znajdziecie "wspólny język", zacznij ją odwrażliwiać na sytuacje, w których odczuwa lęk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...