Jump to content
Dogomania

Oczka chow chow'a


choocolate

Recommended Posts

Koleżanka ma rudego chow chow'a. Suczka kupiona 4 lata temu za 2000zł w pseudohodowli. 'Hodowca' wcale nie krył, że suczka rodzi 2 razy w roku, ale w tej sprwie nie wypowiadam sie, bo nerwy mnie ponoszą. I z związku z tym, że za nią dużo zapłacili chcą ją rozmnażać i mało co ich krew nie zalała gdy suczka rzuciła sie na reproduktora. I tak co cieczke próby i nerwy z kryciem. Na szczeście suczka nie dawała za wygraną i nigdy nie była pokryta.
Ale w tym roku są strasznie nabuzowani, wiec w tym roku suczka na 100% bedzie kryta.:-(:shake:
Po prostu krew mnie zalewa, bo suka nie ma rodowodu. A poza tym ma cieżkie zapalenie i choroby oczu. Suczka przeszła 6 operacji i mało co nie straciła oka, ale właścicele twierdzą, że każdy chow chow ma choroby oczu i nic sobie z tego nie robią. Oczywiście starałam sie wyjaśnić jakie są koszty i co może sie zdarzyć jeśli coś pójdzien nie tak. Ale nic oni są mądrzejsi.
No i właśnie czy chow chowy naprawde mają wielkie problemy z oczami ? Czy to tylko takie wymówki.:-(

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy chow chow ma problemy z oczami.
Suka kosztowała 2000 zł bez metryki ?????
Pozostaje mieć nadzieje że suka i tym razem nie da się pokryć.
Smutne jest to że mimo prób uświadamiania ludzi oni i tak wiedzą swoje :(.
Jaki jest powód chęci krycia suki ? Czy to o kasę chodzi czy o głupi stereotyp że suka musi mieć choć raz szczenięta ?

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że chodzi tylko o kasę. Choć to mili ludzie. Ale wydaje mi się, że chcą odzyskać przynajmniej część kasy włożoną w sukę. I mimo moich wykładów na temat zdrowia i wydatków jakie poniosą oni idą w zaparte, że na tym da się zarobić. A przecież ten kochany misiek tak smutno patrzy ! Na pewno chce mieć dzieci.
Ludzie nie zdają sobie sprawy jakie to obciążenie dla suki. Tylko myślą, że dzieci obejrzą cud narodzin, sprzedamy szczeniaki i będzie super.
A tak wogle to cały czas idą po kosztach. Ostatnio rozmawiałam o karmie i szczepieniach. Niby zrobione, a w książece nic o tym, pusto. Mówią, że karmią Royalem, a jak schodziłam to tylko 10kg biedronkówki widziałam.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Cóż szczeniąt z pseudo pełno ale z tego co widzę nie jest im łatwo sprzedać szczeniąt ;).
Może powiedz im że suki tej rasy nie dojść że mają problemy z zachodzeniem w ciążę to mają problemy z porodem. Cesarka to koszt nawet i 1000 zł !!!!
A skoro suka ma 4 lata, nie miała jeszcze szczeniąt tym poród niebezpieczniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...