Jump to content
Dogomania

Starsza suczka zabiera smakołyki młodszej


Karola86

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nową forumowiczką i szczęśliwą właścicielką dwóch suczek shih tzu, starsza (Amy) w kwietniu skończy dwa lata, młodsza (Suri) ma dwa miesiące. Dodam jeszcze, że starszą dostałam , kiedy miała skończone 8 miesięcy, od osoby, która nie mogła dłużej się nią zajmować. Staram się nie wyróżniać żadnej z nich, jeśli już, to Amy właśnie - pierwszej jej stawiam miskę z jedzeniem, pierwszą ją czeszę, bo była pierwsza:) Suczki niby dobrze się dogadują, bawią się razem, śpią blisko siebie, problem pojawia się podczas jedzenia. Amy już podczas podawania jedzenia stara się odgonić małą, potem, jeśli bym nie pilnowała, z chęcią zabierze jej miskę, zje wszystko, a potem swoje. Uczę małą siusiać na maty, kiedy mogę, wyprawadzam ją, ale za siusianie na maty też chwalę, w końcu lepiej, żeby mi na nie brudiła, kiedy nie dotrzyma, a nie wszędzie. Ale kiedy tylko próbuję ją nagrodzić, Amy podbiega, warczy i chce zabrać jej smakołyk, w efekcie mała się boi i lepsze efekty są bez smakołyka. Poza jedzeniem, problemów nie ma. Wiem, nie ychowałam idealnie starszego psa, ale jak teraz małą czegoś nauczyć, kiedy w pobliżu jest starsza? Dawanie smakołyka najpierw Amy nic nie daje, ona chce i swój, i młodszej. Proszę o pomoc.
Dodam, że nie chcę stosować kar ani krzyczeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...