Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

To chyba nie jest temat dotyczący wywodów na temat najlepszej karmy :cool1: [SIZE=1][COLOR=paleturquoise]Madziu, możesz to przenieść do odpowiedniego działu?[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]

[COLOR=black]Podaję wagę i wymiary Holinki:[/COLOR]

9 tyg. - 0,9 kg
10 tyg. - 0,92 kg, 17 cm w kłębie
11 tyg. - 1 kg
3 miesiące - 1,1 kg, 19 cm w kłębie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ula to bardzo dziwne że nie słyszałaś bo moja sunia nie jest odosobnionym przypadkiem -znam parę piesków po eukanubie chorujących. Po royalu również... Nie używam żadenj z tych karm.
Moja kumpela karmi swoje psy pedegree i też są zdrowe - nigdy nie miały biegunki, łupiezu itp.
Ale fakt to nie dział na rozmowy o karmie, jesli jest możliwość proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

W temacie dodam że rodzaj wybranej karmy nie odpowiada za wzrost psa. Za to odpowiadają wyłącznie geny.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie polemizowała bo za wzrost odpowiadają wyłącznie geny, za wagę żywienie. Jesli by było inaczej to by działało we wszystkich gatunkach im więcej jedzenia i bardziej kalorycznego tym osobniki byłyby większe...a są grubsze.....
To samo u psów. Urośnie tyle ile przekazały geny. Waga? to już zalezy tylko od tego jak karmimy.
Piszemy oczywiście o zdrowych osobnikach nie obciążonych wadami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']A to moja dziewczynka ma skonczone 10miesięcyjuż niedługo będzie 11 ,a ma wage 2000g :placz:i 25cm na 25cm jak się nie myle
[URL]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/_DSC6333.jpg[/URL][/quote]
Twoja sunia jest śliczna. Ma taki milutki pyszczek. A dlaczego się martwisz że waży 2000g?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']A to moja dziewczynka ma skonczone 10miesięcyjuż niedługo będzie 11 ,a ma wage 2000g :placz:i 25cm na 25cm jak się nie myle
[URL]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/_DSC6333.jpg[/URL][/quote]

Chciałabys, żeby była większa czy cięższa?:)

No to tak jak mój Uzi, wiek 11 miesięcy, 25x25, waga 2,25 czyli rózni je 0,25.

[IMG]http://www.poczterylapy.republika.pl/uZOL/DSCN7436.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Chciałabys, żeby była większa czy cięższa?:)

No to tak jak mój Uzi, wiek 11 miesięcy, 25x25, waga 2,25 czyli rózni je 0,25.

[url]http://www.poczterylapy.republika.pl/uZOL/DSCN7436.jpg[/url][/quote]
Cięższa by ważyła tak z 2600-2800 to waga idealna.
Ale i tak ją kocham i za nic nie oddam

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[B]ladyyork[/B] śliczna ta Twoja malutka Ineczka :loveu:
2kg to jeszcze nie tragedia :razz: Jakimś tam karzełkiem nie jest, bo jest dosyć wysoka.
Wydaje mi się, że mogłaby mieć szczenięta z taką wagą, jeżeli jest w dobrej kondycji to nie widzę przeszkód;)
Na forum była yoreczka, która miała 1,5kg i urodziła bez żadnych komplikacji :cool3:

[B]Jagódka, [/B]Uzi cuuuudooownyy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='chemicalo']A ja jestem bardzo szczęśliwa, bo widzę, że mój Scooby troche przytył po kastracji. Wreszcie mogę głaskać normalnego psa, a nie szkieletora.
Teraz waży pewnie nieco ponad 3,5.[/quote]No to super ;)
Ile on ma juz miesiecy?

Link to comment
Share on other sites

mój yoreczek ma pół roku i waży 3,5 kilo, w porównaniu z innymi to bardzo dużo. Zmartwiła mnie opinia psiej frzyjerki, która stwierdziła, że "dobije" do 7 kilo :roll: sama nie wiem co mam o tym myslec :( dodam, że piesek jest zakupiony w "yorkowej" hodowli i ztego co zapewnia pani hodowca nie ma mowy o zmieszaniu rasy. Dlaczego więc moje szczęście tak rosnie i rośnie? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mała Rita']mój yoreczek ma pół roku i waży 3,5 kilo, w porównaniu z innymi to bardzo dużo. Zmartwiła mnie opinia psiej frzyjerki, która stwierdziła, że "dobije" do 7 kilo :roll: sama nie wiem co mam o tym myslec :( dodam, że piesek jest zakupiony w "yorkowej" hodowli i ztego co zapewnia pani hodowca nie ma mowy o zmieszaniu rasy. Dlaczego więc moje szczęście tak rosnie i rośnie? :lol:[/quote]

E tam a skad niby ma wiedziec ze bedzie ważyc 7 kilo. Dla mnie bzdura. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moja Lola ma koleżankę, są w tym samym wieku, wagi były prawie takie samej. Jednak właścicielka Funi karmi ją wszystkim i ostatnio prawie jej nie poznałyśmy zrobiła się taka gruba.
Więc jeżeli karmisz odpowiednio swojego psa to pewnie w genach ma duże rozmiary. Lolka miała być większa a jest mała. Koleżanki pies miał być mały a jest duży. Wszystko odwrotnie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...