Jump to content
Dogomania

Piesek na raty


boksereczkaa

Recommended Posts

Przed kupnem pierwszego maltańczyka czytałam, że na jednym z reguły się nie kończy i teraz mogę to potwierdzić :) Planuję kupno suczki, jednak ceny piesków rodowodowych są wysokie. Wiem, że niektórzy hodowcy zgadzają się sprzedaż pieska na raty. Czy ktoś z Was zna może hodowle, w której istnieje taka możliwość kupna psiaka? Interesuje mnie suczka wystawowa.

Link to comment
Share on other sites

Większość hodowli zgadza się na sprzedaż na raty pod warunkiem, że sunię odbierzesz po spłacie całej kwoty...
Ja to rozumiem, bo sama prowadzę hodowlę yoreczków i też bałabym się zaufać obcej osobie.
W końcu już nie jeden hodowca się na takim zaufaniu przejechał, wystarczy poczytać różne historie na tym forum.

Też wciąż czkam na swoją wymarzoną sunię. W najbardziej utytułowanych hodowlach ceny mnie przerosły a i tak szczenięta były z góry zarezerwowane... Obdzwoniłam i "obpisałam" mnóstwo różnych hodowli i tylko w jednej dano mi nadzieję na suczkę na zasadach hodowlanych. Jeśli się uda w tej hodowli to będę bardzo szczęśliwa, jeśli nie, to cóż, będę zbierać do skarpetki aż nazbieram ile trzeba :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest ze sprzedażą maltańczyków na raty, natomiast jeżeli chodzi o inne rasy znalazłam sporo hodowli, które sprzedają pieski w ten sposób. Powiem szczerze, że nie słyszałam o tym, żeby psa odbierać po wpłaceniu całej kwoty, raczej o tym, że metryczke można otrzymać dopiero wtedy. Nie bardzo chciałabym móc odebrać psa dopiero po pełnej spłacie, bo wtedy spłata ratalna nie miałaby dla mnie sensu, wolę sama sobie pieniądze odkładać i z pełną kwotą jechać po wymarzonego szczeniaka. Natomiast w pełni rozumiem obawy hodowców przed taką sprzedażą. Może jednak ktoś się znajdzie, jeśli nie to tak jak Ty będę upychać wszystko w skarpetę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i tym o to sposobem sama odpowiedziałaś sobie na pytanie ;)

Niechęć do sprzedawania szczeniąt na raty zapewne wynika z tego
iż czasem niezwykle trudno jest wyegzekwować należną resztę pieniążków.
Więc lepiej jest poczekać, dozbierać i wtedy umówić się na wizytę w danej hodowli :)
Nie ma nieprzyjemnych sytuacji :)
Uzbieranie takiej kwoty to naprawdę nic trudnego- wystarczy odkładać tyle ile wydaje się na miesięczne utrzymanie psa ;)
Poza tym kupno psa powinno być przemyślane i decyzja nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu
... choć jest to ogromnie trudne- wiem z własnego doświadczenia :)

Pozdrawiam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...