Jump to content
Dogomania

Bezmyślne mordy zwierząt w "cywiizowanym", EUROPEJSKIM kraju


ewunian

Recommended Posts

To co przedstawię poniżej nie dotyczy stricte psów. Ale, jak uważają naukowcy jednych z bardziej inteligentnych zwierząt świata - delfinów i waleni. Po przeczytaniu artykułu na Niewiarygodne miałam spore wątpliwości (wiadomo, nie wszystko tam jest wiary godne ;) ). Ale zamieszczony film nie może być fotomontażem....
Link do artykułu :
[URL]http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Wstrzasajacy-rytual-dla-zabawy-szlachtuja-delfiny,wid,12928738,wiadomosc.html[/URL]
Film na YT: (bo z WP szybko usuwają):
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=5_B9vvbYH0g&feature=related[/URL]

Pora uchylić rąbka tajemnicy - kraj w którym to BESTIALSTWO uważane jest za RYTUAŁ:shake: i święto lokalnej społeczności to Dania! A konkretnie zależne od Danii terytorium Wysp Owczych.
Poszukałam trochę w necie, jakie kary stosuje Dania za zabicie zwierzęcia "dla zabawy", bo inaczej tego nie można nazwać (chociaż tam to jest legalne, i NIEKARALNE). Nie znalazłam. Znalazłam za to artykuł, w którym pisało, że Dania ma w 95 % system kar taki, jaki ma Polska... oby te 5% było ostrzejszą katą za zamordowanie swojego pupila i jakiegokolwiek innego zwierzęcia, niż stosuje Polska.

Na koniec ściągawka z Wikipedii:
"Na [COLOR=Black]Wyspach Owczych[/COLOR] kultywowana wciąż jest tradycja corocznych polowań na grindwale. Najintensywniejsze odbywają się latem, gdy walenie najliczniej pojawiają się w pobliżu brzegu. Myśliwi okrążają zwierzę, ranią dzidami i harpunami i naganiają w stronę brzegu, gdzie jest ono zabijane. Silne więzi społeczne sprawiają, że inni członkowie stada nie opuszczają rannego grindwala, lecz płyną za nim i często również giną. Corocznie zabijanych jest w ten sposób 400–1000 grindwali. [B]Obecnie polowania te nie mają uzasadnienia ekonomicznego, są jedynie elementem tradycji.[/B][SIZE=2][FONT=Arial]Taką "tradycję" i jej zwolenników to niech szlag trafi (przepraszam za kolokwializm)... [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...