Jump to content
Dogomania

Czy szczeniaki bardzo sie przywiązują?


Elcia2010

Recommended Posts

Ostatnio zaczela mnie martwic pewna sprawa...Mojego 4 mies szczeniaka moge odebrac za niecale 2 tyg...Sunia znajduje sie teraz u dobrych ludzi ktorzy ja przygarneli na czas przetrzymania, problem w tym ze zaczelam sie martwic ze skoro jest u nich juz 2 tyg i bedzie jeszcze 2 to psiak przyzwyczai sie do nich na tyle ze kiedy go odbiore bedzie bardzo tesknil za nimi...Moze tak byc ze nigdy mu sie przejdzie?
Mialam we wczesniejszych katach szczeniaki ale zawsze byly to 2 mies kulki:( a tu jednak jest juz starszy piesek...i nie wiem jak to wyglada...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli piesek wcześniej był dość długo u Ciebie, żeby Cię pokochać, to nie masz się czym martwić. Na pewno ucieszy się na Twój widok. A swoich opiekunów będzie miło wspominał ;)
Jeśli jednak będzie Cię widział po raz pierwszy, to może być zaniepokojony i będzie tęsknił, ale przytulanie i smakołyki powinny mu osłodzić rozstanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elcia2010']Ostatnio zaczela mnie martwic pewna sprawa...Mojego 4 mies szczeniaka moge odebrac za niecale 2 tyg...Sunia znajduje sie teraz u dobrych ludzi ktorzy ja przygarneli na czas przetrzymania, problem w tym ze zaczelam sie martwic ze skoro jest u nich juz 2 tyg i bedzie jeszcze 2 to psiak przyzwyczai sie do nich na tyle ze kiedy go odbiore bedzie bardzo tesknil za nimi...Moze tak byc ze nigdy mu sie przejdzie?
Mialam we wczesniejszych katach szczeniaki ale zawsze byly to 2 mies kulki:( a tu jednak jest juz starszy piesek...i nie wiem jak to wyglada...[/QUOTE]
Dorosłe psy są adoptowane i się przyzwyczajają do nowych właścicieli prędzej, czy później :)
Twój będzie miał wtedy 4 miesiące .. może troszkę potęsknić, ale na pewno bardzo szybko się przyzwyczai do Was i będzie wszystko dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elcia2010']Ojej dla czego od razu tyran...[/QUOTE]

Pies przywiazuje sie szybko i nawet nie opusci do swojej psiej smierci nawet tyrana (obserwuj ludzi na ulicach czy na tych zacofanych wsiach to nic innego nie ma jak zacofani sredniowieczni tyrani)Pies jest najwspanialszym najwierniejszym przyjacielem.To my mama tylko ze soba problemy jak adoptujemy psy ,ale nie psy.

Link to comment
Share on other sites

tzn na jakich wsiach? jakieś konkretne masz na myśli?
bo ja mieszkam na wsi, i tak się składa jestem hodowcą kochającym swoje psy, i znam tu też wielu ludzi którzy psy kochają.
są też i przeciwieństwa, jak to piszesz "tyrani"-oczywiście. ale podejście do psa nie zależy od miejsca zamieszkania, bo i w mieście zdarzają się okrutni ludzie..

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti-wiekszosc polskich wsi to zacofanie siegajace srednowiecza ,wystraczy tylko przejechac sie po wsiach wielkopolskich(moze inne wojewodztwa to sa super) wszedzie budy ,lancuchy ,albo kojce 2/2 .Ty jako jedna jaskolka wg powiedzenia "wiosny nie czyni"Nie mow mi o wsiach ,ja tez mieszkam w malutkiej wsi ,ale to nie da sie porownac.
powracajac do tematu ,wszystkie psy , przywiaza sie emocjonalnie do nowego opiekuna,ale to tez zalezy od tego opiekuna i stanu psa (jezeli u poprzedniego opiekuna byl zle traktowany ,pies ma leki ,pies byl izolowany,pies jest niesocjalny)to takie "przyzwyczajanie "trwa dluzej.nalezy sie uzbroic w cierpliwosc, ale pozniej bedzeimy widzieli efekt naszej cierpliwosci i pracy.Pies bedzie psem , a nie zastraszonym zwierzatkiem ,ktory chce do czlowieka ,a nie moze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...