Jump to content
Dogomania

Moja sunia (york) ma nowotwór gruczołu mlekowego :( , przeczytaj to....


nesca2004

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Z racji tego,że jest to mój pierwszy post na tym forum,chciałbym serdecznie przywitać wszystkich dogomaniaków.

Ostatnio u swojej suni (wiek 6,5 roku) podczas zabawy wyczułem guzek wielkosci około 1cm w okolicy ostatniego sutka (kulka która dość swobodnie przesuwa sie pod skórą,na skórze absolutnie żadnych zmian).
Od razu wsiadłem w auto i pojechaliśmy do weta.Werdykt : Nowotwór gruczołu mlekowego . :-(
Byłem w takim szoku,że łzy momentalnie napłynęły mi do oczu.
Lekarz pobrał krew do badania i umówiliśmy się na zabieg usunięcia tego "gówna" na przyszły tydzień.Twierdzi,że nie ma na co czekać.Oprócz tej kulki planowane jest wycięcie sutka obok oraz węzła chłonnego.
Przeczytałem dziesiątki for i opini na temat tego zabiegu.Jedni piszą,żeby pieska wysterylizować w całości i inni,że i tak to nic nie da i nie zapobiegnie w przyszłości podobnym guzom.
Wyniki krwi są bardzo dobre,jedynie erytrocyty i hematokryt i jest podwyższony (podobno w skutek stresu psa w czasie pobierania krwi,wklejam skan badania poniżej).

Bardzo proszę o opinie na temat tego guzka,czy ktoś przechodził przez podobny zabieg ? Czy były jakieś powikłania,nie daj boże przerzruty ? Czy jest sens sterylizować sunię ?

Z góry dziekuję za opinie,jak pomyślę że mogłoby się coś jej poważnego stać to płakać mi się chce :( (a dorosły ze mnie chłop).

[URL=http://img40.imageshack.us/i/wynikig.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/6230/wynikig.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...