Jump to content
Dogomania

Lilo zaprasza! :)


barberry

Recommended Posts

Dzięki wszystkim :D

Natula, u Lilo wykryto chorobę Legga-Calvégo-Perthesa (martwicę aseptyczną głowy kości udowej) i musiała przejść operację resekcji (usunięcia) tej główki kości udowej w prawym biodrze. Na miejsce główki tworzy się tkanka chrzęstno-włóknista na której będzie się poruszał staw. U ludzi też występuje ta choroba ale ponieważ człowiek ma tylko dwie nogi trzeba wszczepić endoprotezę tego stawu - u psów się tego nie robi. Psica przeszła tę operację na początku października i właściwie od początku jest rehabilitowana. Ale już jest WYRAŹNIE lepiej :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='barberry']

Natula, u Lilo wykryto chorobę Legga-Calvégo-Perthesa (martwicę aseptyczną głowy kości udowej) i musiała przejść operację resekcji (usunięcia) tej główki kości udowej w prawym biodrze. Na miejsce główki tworzy się tkanka chrzęstno-włóknista na której będzie się poruszał staw. U ludzi też występuje ta choroba ale ponieważ człowiek ma tylko dwie nogi trzeba wszczepić endoprotezę tego stawu - u psów się tego nie robi. Psica przeszła tę operację na początku października i właściwie od początku jest rehabilitowana. Ale już jest WYRAŹNIE lepiej :multi::multi:[/QUOTE]

strasznie to brzmi, ciesze się ze jest lepiej , zycze jeszcze szybszego powrotu do zdrowia

swoją droga nigdy bym nie pomyslała ze małe rasy moga mieć takie problemy :crazyeye: od zawsze problemy ze stawami i układem kostnym miały dla mnie tylko duze i cięzkie rasy bo wiadomo duzy nacisk na szkielet ,a nie takie malutkie i lekkie yorki, a coraz wiecej o róznych przypadkach czytam :shake:

Link to comment
Share on other sites

To jest obok problemów z tchawicą, rzepką i przetrwałymi mleczakami choroba typowa dla tej rasy.

Fragment ze strony pieswdomu.pl:

[I]U młodych psów mogą występować choroby kości o charakterze wrodzonym bądź związane z niewłaściwym odżywianiem. Poniżej wymienione zostaną 3 najważniejsze.

Pierwsza z nich dotyka psy dużych ras i objawia się utykaniem na przednie łapy, będącym konsekwencją upośledzenia chrząstki łopatki w wyniku zapalenia oddzielającego kości i chrząstki. Przyczyną choroby jest oddzielenie się fragmentu chrząstki, który należy usunąć chirurgicznie.

Innym schorzeniem, wrodzonym tym razem i spotykanym u psów małych ras, takich jak yorkshire teriery czy miniaturowe pudle, jest choroba Legga-Perthesa, martwica jałowa głowy kości udowej. Głowa kości nie kostnieje prawidłowo, co pociąga za sobą ból i utykanie na tylne łapy. Leczenie jest również chirurgiczne i polega na usunięciu chorej części kości.

Trzecia choroba, częsta wśród psów dużych ras, a zwłaszcza owczarków niemieckich, powoduje ból i trudności w poruszaniu się na tylnych łapach. Jest to dysplazja stawu biodrowego, której skutki ujawniają się, gdy pies ma pięć-sześć miesięcy.[/I]

Link to comment
Share on other sites

No dobra. Mam jedno, cudowne z telefonu robione po ciemku :D Jest na nim Lilo w swoim ulubionym ostatnio 'pokoju' - łazience. I nie to, ze się czegoś boi tylko poprostu lubi sobie tak leżeć na dywaniku przy wannie :eviltong: Ma tam dobry punkt obserwacyjny :lol:

[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/5369/piesiulek.jpg[/IMG]

i te oczy odbijające się w podłodze ;)

No dobra, to teraz spadam się uczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesteśmy! Żyjemy! :D Mamy się całkiem dobrze.
Jakoś tak nie miałam czasu odwiedzać tego forum ale już nadrabiam.

Co tam u nas? Sesja zaliczona :razz: a Lilo co raz lepiej chodzi :multi:
Jedyne z czym się męczymy to odrastające włosy koło oczu :angryy: mam wrażenie, że w tej okolicy włosy rosną taaak powoli... No i to łzawienie. Zaczęłam używać specjalnego płynu przeciwko łzawieniu ([url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8100[/url]) i dodatkowo usuwającego przebarwienia i jeśli wpuszczam go rzeczywiście 2-3 razy dziennie to poprawa jest oszałamiająca. Jeśli tylko zrobię na kilka dni przerwę - wszystko wraca :/

[CENTER][IMG]http://img37.imageshack.us/img37/9232/dsc0086mn.jpg[/IMG][/CENTER]

[SIZE="1"]Pozdrawiamy i przepraszamy za żółte oczy... :eviltong:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']a Lilo co raz lepiej chodzi :multi:
[/QUOTE]

To mnie najbardziej ucieszyło! :multi:
Jej zdrówko najważniejsze:loveu:

Antoś też ma czasem mokre oczka, a ten preparat już też widziałam, może kiedyś kupię cos takiego...

Gratuluję zakończenia sesji ;)

Wpadnijcie do nas czasem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wpadniemy na pewno! ;)

Z tym jej chodzeniem to jest tak śmiesznie, że po suchym asfalcie i po trawie to zasuwa na czterech łapkach. Jak tylko leży gdzieś trochę śniegu hop! na trzy :mad::diabloti:
Regularnie drapie się też tą nogą co wcześniej się nie zdarzało - od małego tylko sporadycznie używała tej nogi do drapania się po mordce. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Cieszymy sie bardzo że Lilo już coraz lepiej:multi:
a może czas na nowy banerek:eviltong:
no i do Nas wpadnijcie bo mamy dużo nowego, a Dota po trymowaniu:D
ale także czekamy na nowe zdjęcia panienki![/QUOTE]


Wiesz, że też pomyślałam o banerku :razz: Odwiedzę Cię chyba w tej sprawie :razz: nie mam póki co nowych zdjęć ale może z tych starych się coś wykombinuje - coś wiosennego.

Widziałam Dotkę - byłam u Was :razz: Świetnie wygląda!

[quote name='Yorkomanka']jesteście nareszcie:multi:
[url]http://img37.imageshack.us/img37/9232/dsc0086mn.jpg[/url] ślicznotka:loveu:
zapraszam na filmy:cool3:[/QUOTE]

Dzięki :loveu: Wpadniemy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Wiesz, że też pomyślałam o banerku :razz: Odwiedzę Cię chyba w tej sprawie :razz: nie mam póki co nowych zdjęć ale może z tych starych się coś wykombinuje - coś wiosennego.

Widziałam Dotkę - byłam u Was :razz: Świetnie wygląda![/QUOTE]
to zapraszam do wątku;)
dziękujemy, bo nic się nie odzywałaś...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...