Jump to content
Dogomania

CzaRRna galeria olbrzyma Sharka :D


Culineo

Recommended Posts

[url]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/IMG_1878.jpg[/url]
ale ciopa z niego :loveu::loveu:


[url]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/IMG_1833.jpg[/url]
Wena tak potrafi lezec 20 minut w wodzie hihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']No to 3mam za słowo;)[/QUOTE]
trzymaj, trzymaj ja zawsze obietnicy dotrzymuje tylko w czasie się czasem przesuwają :lol:

[quote name='anka11']spacerowe czy domowe? :)[/QUOTE]

zobaczymy :)

[quote name='Doginka']No to chyba teraz jestem u Sharkiego:hmmmm::lol:[/QUOTE]

specjalnie dla Ciebie i ariss zmienie nazwę zobaczymy jak to będzie :) tylko ... jak ? hihih :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']...specjalnie dla Ciebie i ariss zmienie nazwę zobaczymy jak to będzie :) tylko ... jak ? hihih :D[/QUOTE]
Jak zmienić nazwę? - Wchodzisz w swój pierwszy napisany post, klikasz edytuj i w oknie edycji masz tytuł - zmieniasz go i już;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Zapisuję sobie galerię :) Lecz co mnie zdziwiło to okropna kolczatka na pięknym psiaku :mad: nosi nadal ją? dlaczego wgl miał kolczatkę?[/QUOTE]

będę zgadywać: czemu zawsze właściciele miniatur najbardziej czepiają się kolców?

:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ahedok']będę zgadywać: czemu zawsze właściciele miniatur najbardziej czepiają się kolców?

:D[/QUOTE]
:obrazic:
wyobraź sobie że jestem wolontariuszka w schronie i tam są prawie same psy które ciągną tak jak by miały zamiar rękę urwać niektóre i wiem co to znaczy, miałam pod opieką malamuta który ciągnął mniej jak zaprzęg, teraz psa który do każdego innego psa z zębami leci, lecz nie ciągnę od razu do kolczatki, pierwsze w kolejności jest halti, psa trzeba od małego uczyć chodzenia przy nodze. Przyznaję się mój pies też miał kolczatkę dawno dawno temu ale to przez chwilę, gdy nie miałam na to wpływu także, lecz nie wiedziałam co może to paskudztwo zdziałać, pies się uodparnia w końcu na ten ból, a kolczatka może uszkodzić w końcu krtań. Ja swojego psa bym nigdy nie wsadziła w kolczatkę.... Każdy właściciel powinien sobie założyć taką kolczatkę na szyję i zobaczyć jak to jest, to jest taki sam ból dla nas jak i dla psa. Tak samo w życiu bym nie użyła obroży elektrycznej.

Link to comment
Share on other sites

a teraz z drugiej strony:
Irys waży około 43 kg
ja 47 bodajże

on ma 4 łapy z pazurami, ja 2 śliskie podeszwy (tutaj działa fizyka - dział tarcie, 2 gimn chyba)

u niego tkanka mięśniowa stanowi o połowę więcej masy niż u mnie

i teraz idziemy na spacerek
smycz wisi luźna, kolczatka zaczepiona o futerko zwisa

i nagle Irysek "coś" zauważa

i odbija w bok

co się kończy moim "równaj" i energicznym pociągnięciem za smycz

jeśli na drugim końcu smyczy jest obroża, to oboje lądujemy pod najbliższą ciężarówką

jeśli kolczatka, to Irys wraca do marszu w linii prostej

wybieram życie :D
póki nie nabiorę zaufania do bydlaka, to nie wychodzimy z domu na obróżce i koniec kropka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']dlatego piszę- psa trzeba od szczeniaka uczyć chodzenia przy nodze, jeśli się tego nie robi to masz efekty... A nie wolisz obroży półzaciskowej lub łańcuszka? Zawsze to lepsze od kolczatki....[/QUOTE]

od szczeniaka, to ja do szkoły chodzę

w wakacje popracujemy :)

a wolę kolczatkę, bo kasa piechotą nie chodzi, a kolce już były w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ahedok']od szczeniaka, to ja do szkoły chodzę

w wakacje popracujemy :)

a wolę kolczatkę, bo kasa piechotą nie chodzi, a kolce już były w domu[/QUOTE]

chcialaś psa to teraz z nim pracuj- wiedziałaś że będziesz mieć szkołę, nie wierzę że nie możesz poświęcić tego pół godziny dziennie na swojego psa, kojarzy mi się to jedynie z tymi psami co się same wychowują i później gryzą.... taka obroża nie dużo kosztuje, u taks która robi piękne obroże z przesyłką to kosztuje ok. 20zł. Co ja wogóle gadam- masz psa z rodowodem, a teraz Ci żal kasy wydawać na obrożę i poświęcić chwilę na szkolenie? Później też Ci będzie żal kasy na behawiorystę lub lekarza? Przepraszam lecz się denerwuję tą postawą.

[quote name='Saththa']A ja stwierdzę, że tak u Klaudii jak i u Ciebie się kolców "czepiłam" a miniatury nie ma :lol:[/QUOTE]

hihihi i za to Cię lubię :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']chcialaś psa to teraz z nim pracuj- wiedziałaś że będziesz mieć szkołę, nie wierzę że nie możesz poświęcić tego pół godziny dziennie na swojego psa, kojarzy mi się to jedynie z tymi psami co się same wychowują i później gryzą.... taka obroża nie dużo kosztuje, u taks która robi piękne obroże z przesyłką to kosztuje ok. 20zł. Co ja wogóle gadam- masz psa z rodowodem, a teraz Ci żal kasy wydawać na obrożę i poświęcić chwilę na szkolenie? Później też Ci będzie żal kasy na behawiorystę lub lekarza? Przepraszam lecz się denerwuję tą postawą.[/QUOTE]

czasu serio nie mam, chodzę do szkoły na drugim końcu miasta (dojazd 1,5h) a lekcje mam najkrócej od 7.30 do 16.00 + zasuwanie przy zadaniach domowych, zajęcia dodatkowe i konkursy w soboty

a obrożę zwykłą mam, tylko nie widzę sensu kupowania czegoś pomiędzy na 2 miesiące, mały wytrzyma jakoś :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...