Jump to content
Dogomania

Kastracja wnętra-kiedy?


fiszboneq

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące tego kiedy wykastrować wnętra obustronnego. Mój psiak ma 5 miesięcy, wet powiedział żeby przyjechać do niego na kastrację gdy będzie miał 11-13 miesięcy. Czy to jest dobry czas na kastrację? Z tego co wyczytałam u zdrowych psów kastrację powinno się przeprowadzać później jak zakończy się etap dojrzewania. Czy i wnętrów można zrobić to wcześniej?

Link to comment
Share on other sites

Moj Max byl kastrowany jak mial 19 miesiecy. Wet powiedzial ze mozna juz kastrowac w 6 miesiacu zycia ale od chodowcy psow dowiedzialam sie ze warto poczekac jak najdluzej bo po pierwsze zdarza sie ze jajo "zchodzi" pozniej a jak nawet nie to psiak starszy bedzie bardziej dojrzaly. W dniu kiedy kastrowalismy Maxia wet przyznal ze wnetra powinno sie wykastrowac przed trzecim rokiem zycia bo potem moga byc klopoty zdrowotne.
Mysle ze masz jeszcze czas ale to oczywiscie zalezy od Ciebie.
Pozdrowienia

Beata i Maxiu

Link to comment
Share on other sites

chodzi o to że chciałabym wiedzieć kiedy najlepiej bylo by to zrobić. Mój pies nie jest rodowodowy więc kastracja nie jest aż takim problemem. Ufam mojemu wetowi ale należy ufać i sprawdzać :) dlatego proszę o opinie czy 11-13 miesięcznego psa można wykastrować i nie będzie to dla niego szkodliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...