Jump to content
Dogomania

poczatki ciagniecia husky


annber

Recommended Posts

witam
posiadam pół roczną suczke huskiego ,obecnie doprowadzam ją do ładu była lekko niedozywiona poza tym , ucze kultury w domu na dworze itd , jest wrazliwa , delikatna suka ze strachu (lekko urojonego )sika pod siebie , stosuje kliker cos pozytywnego zeby sie podbudowała na duchu
jak mam zaczac z ciagnieciem w jej stanie ???jaki ciezarek i jak ja przez to wszystko poprowadzic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że pół roku to trochę za mało na ciągnięcie. Może najpierw poczekaj aż nabierze ciałka i kości będą w pełni rozwinięte. Czyli do 12 miesięcy. Ja z moim teraz wprowadzamy się w ciąganie dopiero i ktoś mi doradził żebym zaczęła podpinać mu butelki z piaskiem. Jakiś tam ciężar mają i pies się przyzwyczaja, że coś się za nim ciągnie. Dopiero po kilku takich mini treningach zacznij zwiększać ciężar.

Link to comment
Share on other sites

ja miałam na mysli ze jak zaczynac z nia ciaganie jak z niej taka "cipka" jest , jakis czas temu dopiełam jej pustą butelke , zeby sie przyzwyczaiła ze cos za nią szura, oczywiscie lekko sie zwiesiła i hałasząca buteleczka zaczeła jej przeszkadzac:)
na poczatku nie bede jej podpinac czegos ciezkiego , ale chce zeby czuła sie komfortowo jak cos tam za nia sie ciagnie :) , w sumie jeszcze długa droga przed nami:)
ale jestem dobrej mysli, Bajka bo tak ma na imie sunia już ładnie sie zaokrągla i w miesiac sporo urosła , jest weselsza i smielsza niz jeszcze jakis czas temu , zdarza jej sie jeszcze sikac jak sie czegos obawia(choc nie ma czego) wiec no...jest lepiej:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...