Jump to content
Dogomania

Prosba o pomoc w wyborze psa strużującego posesji


McMichael

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Poszukuje psa (rasy), która ma mocno wyczulony instynkt terytorialny i będzię umiał żyć z rodziną 5 osobową. Wiadomo, iż powinien być dość łatwy do ułożenia, bo mam zamiar psa oddać do szkolenia. Mam ogród ogrodzony więc pies mógłby sobie polatać zawsze po podwórku, oczywiście częste długie spacaery itp. I jak myślicie? jaka rasa będzie do stróżowania najlepsza? Pies spał będzie w domu, nie w żadnej budzie czy kojcu. Proszę o pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McMichael']Ok, zakupiony został Biały Owczatek Szwajcarski. Z tego co wyczytałem jest bardzo dobrym stróżem domu, ale i wspaniałym psem rodzinny. Oddaje go na szkolenie posłuszeństwa i chyba obrony. Co o tym psie myślicie?[/QUOTE]
Jako pies rodzinny... doskonały wybór ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McMichael'] Oddaje go na szkolenie posłuszeństwa i chyba obrony. Co o tym psie myślicie?[/QUOTE]

Nie wiem czy źle się wyraziłeś, czy rzeczywiście zamierzasz oddać komuś psa, żeby Ci go wytrenował. Jeśli tak to niestety zmartwię Cię, że większa więź nawiąrze się między psem, a trenerem, a nie między psem, a Tobą. Pies nie koniecznie musi być posłuszny jeżeli bedzie z nim ćwiczył ktos inny, bo to jego będzie uwarzał za swojego przewodnika. Ćwiczenia z psem bardzo wzmacniają więź między czworonogiem, a właścicielem.

Jeśli jednak chodzi o to, że to TY będziesz z psem chodził na szkolenie pod okiem instruktora to jest ok :) Trzeba tylko pamiętać, żeby regularnie ćwiczyć (tz. codziennie ;)), a nie tylko na placu treningowym.

Warto też wybrać się do psiego przedszkola. Ja powiem szczerze, że żałuję, że nie chodziłam na takie zajęcia z moim psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McMichael']Hehe, to że wątek założyłem 5 wrześnie nie oznacza, że od wtedy psa szukam. Pomyśl chwile ;] A co do hodowli, Korczyna Podkarpacie, hodowla Owczarków Holenderskich, mieli też 2 szwajcary[/QUOTE]
To po kiego grzyba zakłądasz wątek skoro masz już zaklepanego psa i za parę godzin po niego jedziesz?...

Poza tym, mnie chodziło o przydomek hodowli a nie o miejscowość...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='McMichael']Beznadziejnie sie wyrazile, oczywiscie to ja bede chodzil z psem na szkolenia :) Mam nadzieje, ze wybor padl odpwiedni. Myslicie, ze da rade jako stroz i obronca?[/QUOTE]

Jak sobie kupisz broń, albo znasz jakieś wschodnie techniki samoobrony to napewno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...