Jump to content
Dogomania

Nami - młoda, mała, piękna pilnie poszukuje wspaniałego domku! MA DOM


Paula03

Recommended Posts

[quote name='mamanabank']Myślę, że ona nie rozumie, że to jest dom i tu się nie sika. W boksie sikała, wcześniej mieszkała na ulicy. To pewnie nie ma związku ze sterylizacją. Czy sika zawsze w tych samych miejscach i krótko po spacerze?
Jeśli tak, to zmyłaby7m te miejsca specjalnym preparatem neutralizującym zapach psiego moczu, który zniechęci ją do sikania w tym miejscu, a po spacerze nie odpinałabym smyczy, tylko zaprowadziła na posłanko i tam przez jakiś czas zostawiła przywiązaną (na ok.15-20min +/-), żeby odpoczęła po spacerze, uspokoiła emocje. Myślę, że to ma podłoże emocjonalne, ona nad tym nie panuje, tylko nie krzycz na nią, po takich incydentach, bo będzie gorzej.
Może się mylę, ale zastosowałabym właśnie takie środki zapobiegawcze. Może ktoś ma inny pomysł?[/QUOTE]

ok. zrobie tak jak mi radzisz.
p.s. na tego psa nie da sie krzyczeć bo ona sie boi kazdego głosniejszego dzwięku a co dopiero krzyku. jak właczył mi sie przypadkiem alarm w aucie jak wsiadałysmy, to prawie zerwała sie z obrozy, jak dzisiaj mąz wiercił wiertarka bo wieszalismy szafki, to nie chciała wyjsć spod stołu i teraz pan w ramach przeprosin pieści ją na kanapie ;)
a tak na marginesie, to wczoraj, jak chomik chodził w kuli po domu, to w Ziutce odezwała sie bestia :O pierwszy raz widziałam, żeby tak głośno i groźnie szczekała :D teraz chomik jest na nas obrazony :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mamanabank']Chomik w kuli :-) A co to za wynalazek??? Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego :-)[/QUOTE]

są takie przezroczyste, plastikowe kule z dziurkami, w których chomiczki spaceruja sobie po domu. boje sie go puszczać luzem bo przegryzie jakis kabel i prąd go zabije.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Odpukujemy :-) i pozdrawiamy :-)[/QUOTE]

Ziutka od paru dni znowu sika w domu. w dzień i w nocy. i raz kupe w nocy zrobiła.
często wychodzi na spacery, raz dziennie na dłuzszy, dieta ma w/g zalecen weterynarza, nie dostaje nic domowego.
zobaczymy co bedzie dalej. w przyszłym tyg. moze pójdę z nia do weta.

Link to comment
Share on other sites

Dałabym jej dużo spokoju,nie brała często na ręce,pewnie wszyscy cieszą się małą i biorą ja na ręce przy lada okazji.Patrzyłabym co lubi a czego się boi i pokazywałabym,ze nie ma się czego bać.Wyobraż sobie ją w takiej sytuacji i pomyśl jak musi być niepewna skoro siusia .Pewnie z uległości.Powinna poczuć się pewnie a ona jak mówisz ma podkulony ogonek.Obserwuj ją a jej postawa sama Ci podpowie czego jej trzeba.Jeśli siusia w nocy nie zostawiałabym miski z wodą na noc i karmiłabym tak,zeby (odpowiednio wcześnie przed snem)zeby nie chciała robić koopki w nocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Dałabym jej dużo spokoju,nie brała często na ręce,pewnie wszyscy cieszą się małą i biorą ja na ręce przy lada okazji.

nie traktujemy jej jak zabawki i staramy się nie być nachalni i nie pchać sie do niej z rękami, jesli sobie tego nie życzy, nic na siłę. to przeważnie ona pierwsza przychodzi na pieszczoty.

Patrzyłabym co lubi a czego się boi i pokazywałabym,ze nie ma się czego bać.Wyobraż sobie ją w takiej sytuacji i pomyśl jak musi być niepewna skoro siusia .Pewnie z uległości.

matko...przecież nikt sie nad nia nie zneca i nie jest do niczego zmuszana...goście muszą szeptac u nas, zeby ona czuła się komfortowo, wszystko jest pod nia bo wieny, że duzo przeżyła.
Powinna poczuć się pewnie a ona jak mówisz ma podkulony ogonek.

napisałam, ze ma podkulony ogonek na spacerach, w domu, to bestia :)

Obserwuj ją a jej postawa sama Ci podpowie czego jej trzeba.Jeśli siusia w nocy nie zostawiałabym miski z wodą na noc i karmiłabym tak,zeby (odpowiednio wcześnie przed snem)zeby nie chciała robić koopki w nocy.[/QUOTE]

dostaje jeśc rano, przeważnie do 17 jest juz pusta miska. ona niewiele je albo trudno mi trafić w jej smak. ale z woda spróbuję. dzieki za radę. na razie nie sika drugi dzień :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']O rany,co się znów dzieje.Może jej potrzebny spokój na zaakceptowanie zmian...I bardzo zorganizowane i powtarzalne czynności dnia codziennego,zeby poczuła się bezpiecznie.Bo myślę,ze siusiu to z emocji.[/QUOTE]

staram się wprowadzić spokoj i rutynę. zapraszam do nas, może razem coś uradzimy i pomozemy Ziutce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja10014']Mamonabank nie wiem dlaczego,ale na komputerze stacjonarnym nie mogę otworzyć zdjęć, spróbuje wieczorem na laptopie.
A póki co nami przed wejściem w lepsze życie :)

[IMG]http://img840.imageshack.us/img840/8523/dscn2839q.jpg[/IMG][/QUOTE]

ale ona tu ma smutne oczka....
to juz przeszłość!
dzis nauczyła sie śpiewać, w trakcie jak mój mąż jej miauczy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...