Jump to content
Dogomania

4-5. 09. 2010 - MWPR Kraków (CACIB)


INU

Recommended Posts

[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Mnie się ta suczka ze Słowacji, ani trochę nie podobała... no ale każdy ma swoje zdanie ;)[/FONT][/B]
[/CENTER][/QUOTE]

Suczka ze Słowacji ma dziwny typ głowy, często spotykamy w jej rejonach, ale wydaje mi się, że tutaj górę wzięła ogólna budowa, ta sunia ma ładny front oraz linie grzbietu, co prawda w porównaniu do Keiko dużo gorszą głowę i tu znów sędzia miał wybór: czy dać ładnej głowie, akicie typowej w rasie, czy akicie prawdopodobnie lepiej się prezentującej i co ...
znawca rasy by dał Keiko bo ma tę świadomość, że budowa zależy od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych, a typ głowy to głownie zaleta genów i nie da się jej zmienić pracą nad psem, ale że sędzia taki a nie inny to dostała Słowaczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomonari'][COLOR=Blue][/COLOR][COLOR=Blue]SUKI kl. szczeniąt [/COLOR]
[COLOR=Black]OYASUMI NASAI Kazoku Kanshin

SUMIKO MIGOTO INU
[IMG]http://i193.photobucket.com/albums/z265/pgaborek/IMGP3732.jpg[/IMG]

[/QUOTE]

A czy ta sunia nie ma wady umaszczenia ?? urajiro to owszem biała szyja, ale od spodniej stronie. Takie umaszczenie to mają Karelskie psa na niedźwiedzie, a nie akity.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiunia02']A czy ta sunia nie ma wady umaszczenia ?? urajiro to owszem biała szyja, ale od spodniej stronie. Takie umaszczenie to mają Karelskie psa na niedźwiedzie, a nie akity.[/QUOTE]
PRAWIE CAŁY MIOT MIAŁ TAKI ZNACZENIA NA SZYJI WIEM BO LUDZIE MAJĄCY PSA ODE MNIE KUPILI CZERWONĄ SUCZKĘ Z TEGO MIOTU I TEŻ MA TAKĄ SZYJĘ.:roll:

Link to comment
Share on other sites

SĘDZIA BEZNADZIEJNY

res cacib pies - pies w starym typie - Akity z lat 90 - pewnie linia po matce

typowy stary typ akity z którego nie mogą wyleczyć się tacy sedziowie
duże rude z białą maska , okrągłe oko, gruba kość

JESLI TO JEST PIES KTORY WYGRAL TAKA WYSTAWE MIEDZYNARODOWA
tzn ze jest kandydatem na INTERCHAMP
to teraz NIECH sędzia pokaże mi doświadczonego hodowce który będzie miał plany hodowlane wobec takiego typu Akity

pręgowana sunia - jeśli ma kołnierz wokół głowy to jest łaciata czyli wada umaszczenia:shake:

był czas nawet kiedy był problem z plamka na szyi

suka champion - i ponownie typowy stary typ akity z którego oni nie moga sie wyleczyć, okrągłe oko
rude z białą maska , gruba kość i się wystawia to OK dla nich

BOB:shake:



WSTYD WSTYD

sędzia powinien dostać zaproszenie na AKITA CUP i jeszcze raz ta stawkę do oceny:lol:




Przepraszam za ostre slowa np wlascicieli tych kochanych Akitek

ale od 95 roku hoduje Akitki i znam nawet te akity japonskie z czarna maska z tamtych lat i denerwuje Mnie ze lata postępów, nowych doświadczeń i nowych importów nawet z Japonii idą na marne na takich wystawach przez takich ekspertów kynolog.
bo sa sedziowie z pasji i zamilowania ale jest niestety tez duzo takich dla ktorych jest to tylko dodatkowa praca

Jestem ciekaw co by sedzia zrobił jakby miał w porównaniu jeszcze pięknego impor. jakim jest np. Akogareno

Dawno nie bylem na wystawie i troszkę tęskniłem za tą adrenalinką ale tacy eksperci potrafią skutecznie człowieka zniechęcić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cleo2000']SĘDZIA BEZNADZIEJNY

cacib pies - pies w starym typie - Akity z lat 90 - pewnie linia po matce

typowy stary typ akity z którego nie mogą wyleczyć się tacy sedziowie
duże rude z białą maska , okrągłe oko, gruba kość

JESLI TO JEST PIES KTORY WYGRAL TAKA WYSTAWE MIEDZYNARODOWA
tzn ze jest kandydatem na INTERCHAMP
to teraz NIECH sędzia pokaże mi doświadczonego hodowce który będzie miał plany hodowlane wobec takiego typu Akity

pręgowana sunia - jeśli ma kołnierz wokół głowy to jest łaciata czyli wada umaszczenia:shake:

był czas nawet kiedy był problem z plamka na szyi

suka champion - i ponownie typowy stary typ akity z którego oni nie moga sie wyleczyć, okrągłe oko
rude z białą maska , gruba kość i się wystawia to OK dla nich

BOB:shake:



WSTYD WSTYD

sędzia powinien dostać zaproszenie na AKITA CUP i jeszcze raz ta stawkę do oceny:lol:




Przepraszam za ostre slowa np wlascicieli tych kochanych Akitek

ale od 95 roku hoduje Akitki i znam nawet te akity japonskie z czarna maska z tamtych lat i denerwuje Mnie ze lata postępów, nowych doświadczeń i nowych importów nawet z Japonii idą na marne na takich wystawach przez takich ekspertów kynolog.
bo sa sedziowie z pasji i zamilowania ale jest niestety tez duzo takich dla ktorych jest to tylko dodatkowa praca

Jestem ciekaw co by sedzia zrobił jakby miał w porównaniu jeszcze pięknego impor. jakim jest np. Akogareno

Dawno nie bylem na wystawie i troszkę tęskniłem za tą adrenalinką ale tacy eksperci potrafią skutecznie człowieka zniechęcić[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem tego jakich światłych „przyczajonych” ekspertów ws akit mamy u nas w kraju. Styl wypowiedzi i wyraźna skromność chowa się w tle za niespotykaną dotąd wiedzą, przewyższającą bezkreśnie kompetencje międzynarodowych sędziów... [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Proponujemy całkowicie szczerze, aby „wykazywać” się na wystawach prezentując swoje zapewne kochane pociechy, zamiast „błyszczeć” na forum i wyrażać swoje przemyślenia i oceny nie widząc akitek, na żywo, w ruchu i prezencji. Swoją drogą nie spotkaliśmy się aby któryś z sędziów oceniał psy wyłącznie na bazie zdjęć…. Ale to już nasze przemyślenia…[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kasia i Dawid[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Kasia i Dawid: tutaj akurat się z tobą nie zgodzę odnośnie twojej wypowiedzi co do cleo2000. Jedna sprawa jest taka, że każdy ma prawo się wypowiadać na forum i jesli komuś się jakiś pies nie podoba, to ma do tego prawo i trzeba to uszanować, a druga sprawa jest taka, że cleo2000 jest właścicielem Chikaka z mojej hodowli i on bardzo dużo przeżył na wystawach i ma spore doświadczenie i wiedzę o akitach i to że ty go nie znasz to nie znaczy, że jest w tym temacie laikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiunia02']Kasia i Dawid: tutaj akurat się z tobą nie zgodzę odnośnie twojej wypowiedzi co do cleo2000. Jedna sprawa jest taka, że każdy ma prawo się wypowiadać na forum i jesli komuś się jakiś pies nie podoba, to ma do tego prawo i trzeba to uszanować, a druga sprawa jest taka, że cleo2000 jest właścicielem Chikaka z mojej hodowli i on bardzo dużo przeżył na wystawach i ma spore doświadczenie i wiedzę o akitach i to że ty go nie znasz to nie znaczy, że jest w tym temacie laikiem.[/QUOTE]

Cytuję Leszka: [QUOTE]od 95 roku hoduje Akitki[/QUOTE] i Twoje słowa: [QUOTE]cleo2000 jest właścicielem Chikaka z mojej hodowli[/QUOTE] Asiu nie prościej było napisać, że jesteście rodzeństwem a hodowla jest Waszego taty ;) i nikt nie miałby już najmniejszych wątpliwości ;)

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony rozumiem Kasie i Dawida przeciez kazdy chce bronic swojego pieska, ale z drugiej mimo calej sympatii do Kasi i Dawida faktycznie jezeli akurat to jest prawda lepiej sie ugrysc sie w jezyk. Cleo napisal prawde a tym bardziej ze wystarczylo by przypomniec temat wystawy ( juz nie pamietam gdzie :-/ ) z przed kilku miesiecy gdzie Natsu ukonczyl mlodziezowke i pady bardzo podobne slowa od Darii poparte przez Kateczke i ja tez sie wypowiadalam, chociaz nie mamy doswiadczenia jak Cleo jednak mozemy sie wypowiadac, po jakim czasie gust sie wyrabia i latwiej jest stwierdzic co jest blizej wzorca akity.

Link to comment
Share on other sites

Chikaka przez cały okres wystawowy nie była w posiadaniu hodowli, była w rękach Ani :) dopiero w 2008 roku drogi Ani i Leszka się połączyły i chikaka w papierach wróciła do Nas. Była jak najbardziej naszą wizytówką razem z miotem F i ja ją wystawiałam, ale właścicielem suczki był ktoś inny.

Mam nadzieję Kasienka, że nie czujesz do nas urazy, wiesz dobrze, że to nie było skierowane do Ciebie, tylko Leszek wyraził swoje zdanie o psie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond][SIZE=3]Swoje zdanie na ten temat już wyraziliśmy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, jednak by zabierać się za oceny kogokolwiek i czegokolwiek należy czynić to zachowując zasady kultury, obiektywizmu i szacunku dla innych i ich pracy. To, że nie zgadzamy się z oceną danego sędziego, w żaden sposób nie uprawnia, by nazywać go beznadziejnym, tym bardziej nie przystoi to osobie określającej się mianem hodowcy. Oceny i gusta są różne, także wśród sędziów – można się z nimi zgadzać bądź nie – ale na pewno należy je uszanować. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Kasia i Dawid[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_Dawid'][FONT=Garamond][SIZE=3]Swoje zdanie na ten temat już wyraziliśmy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3]Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, jednak by zabierać się za oceny kogokolwiek i czegokolwiek należy czynić to zachowując zasady kultury, obiektywizmu i szacunku dla innych i ich pracy. To, że nie zgadzamy się z oceną danego sędziego, w żaden sposób nie uprawnia, by nazywać go beznadziejnym, tym bardziej nie przystoi to osobie określającej się mianem hodowcy. Oceny i gusta są różne, także wśród sędziów – można się z nimi zgadzać bądź nie – ale na pewno należy je uszanować. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Garamond][SIZE=3]Kasia i Dawid[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

ALE WZORZEC JEST JEDEN
i tu nie ma nic wspólnego GUST


ZAKOŃCZĘ TEMAT

na szczęście fachowiec na klubowce się wykazał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cleo2000']sprostowanie;
o typowy starszy typ akity chodziło o res.cacib
mój błąd
już poprawiłem
dlatego K_D mnie tak zaatakowali :-)
dziś zauważyłem

Pozdrawiam[/QUOTE]


lepiej późno niż wcale ...
a teraz jeszcze Natsulka przeproś i prześlij mu dużą kość na zgodę :razz:

pozdrawiamy

Kasia i Dawid :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...