Jump to content
Dogomania

łakomstwo psa


Kunio

Recommended Posts

Mam 7 letnią suczkę podobną do jamnika. Pies zawsze był bardzo łakomy. Bardzo szybko pochłania jedzenie, na spacerach ciągle szuka czegoś do zjedzenia, nie ma umiaru - może jeść aż się skończy jedzenie. Po zjedzeniu potrafi dalej stać przy misce i czekać na kolejne. O staniu przy stole już nie wspomnę...
Obecnie je karmę na odchudzanie royal canin. Porcje, w porównaniu z tym co kiedyś jadła są znikome, ale miarkuję wg tabeli.
Pies potrafi podczas nieobecności wejść na stół i wyjeść tabliczkę czekolady, placki ziemniaczane i rogale. Je więcej niż ja.
jak widzi jedzenie cała się trzęsie. Dla mnie to jakaś choroba...
Co zrobić, jak psa oduczyć takiego zachowania?

Link to comment
Share on other sites

Chować jedzenie, nie litować się "bo ona taka biedna patrzy wygłodzonymi oczkami", przestrzegać dawki karmy, na spacerze pilnować albo kaganiec na mordę, więcej ruchu i zajęć na spacerach. Jak się upomina o żarcie to zajmij jej główkę czymś innym - zabawka, szkolonko. Żeby zapełnić żołądek możesz dodawać warzyw i owoców do karmy, bo nie tuczą a są zdrowe i sycące. Też mam żarłoka-złodzieja i wiem jaki to problem, chociaż gruba nigdy nie była ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...