Jump to content
Dogomania

Kilka pytań:)


Skibka

Recommended Posts

Witam.
Jeżeli był już podobny temat to przepraszam ale szukałam i nie znalazłam nic takiego.
A więc kupiliśmy z chłopakiem 2 tygodnie temu yorka. Mały ma 3.5 miesiąca. Na początku wogóle nie myśleliśmy o wystawach ale teraz tak myślę, że w sumie moglibyśmy spróbować, nie chcemy z niego robić jakiegoś wybitnego championa czy nawet reproduktora, tylko tak dla siebie.
I tu mam pytania bo to mój pierszy pies z rodowodem i nie mam o niczym pojęcia. Dużo czytam ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi.
Chciałam zapytać jakie kosmetyki musielibyśmy kupić dla niego oprócz szamponu i odżywki, czytałam o olejku norkowym o balsamach. Więc co musielibyśmy kupić i jakie firmy są godne polecenia bo nie chcemy kupić byle czego. Następnie papiloty mniejwięcej wiem jak się je zakłada tylko nie wiem gdzie można takie coś kupić bo u mnie w zoologicznym nie ma takich rzeczy..
Następne pytanie to od kiedy należy zakładać papiloty, bo teraz to chyba jeszcze za wcześnie bo nie ma zbyt długich włosów..
Następne to w sumie nie pytanie tylko problem uczymy małego postawy.Jak zatrzymiemy go w ruchu to czasami ładnie stoi, ale często zdarza się że nie trzyma łapek równo a gdy chcę je jakoś ustawić on zaraz ucieka, gryzie i nie chce stać. Umie stać grzecznie do momentu gdy nie dotknę łapek niewiem jak go nauczyć żebym mogła mu przestawiać łapki..
Chętnie wysłucham jeszcze co powinnam przeczytac, czego nauczyć jestem poprostu początkująca i jestem zielona. Mam jeszcze jedno pytanie które może dla wastawców być banalne ale czy pies musi mieć na sobie cały czas papiloty, czy tylko przed wystawą?

Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś odpowie na moje pytanie, bo bardzo chcaiłabym spróbować wystaw. Oczywiście jeżeli mały nie będzie się tam nadawał to odpuścimy sobie..

Z góry dziękuję!;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć;)
[quote name='Skibka']
Chciałam zapytać jakie kosmetyki musielibyśmy kupić dla niego oprócz szamponu i odżywki, czytałam o olejku norkowym o balsamach. Więc co musielibyśmy kupić i jakie firmy są godne polecenia bo nie chcemy kupić byle czego.[/QUOTE]
Do kąpieli wystawowego Yorka potrzebne są 3 rzeczy : szampon , odżywka i olejek norkowy bądź palmowy .
Ja używam firmy KW ,jest dużo firm godnych polecenia ,to też zależy od psa . Jednym pasuje firma Hery a innym już nie po pies jest uczulony ,musicie próbować ;) .
Tu jest sklep internetowy z praktycznie wszystkim ,na tej stronie wymienione są kosmetyki
[url]http://www.amberhouse.pl/kosmetyki-c-76_75.html[/url]
Do wystawiania psa potrzeba dużo więcej kosmetyków ,nabłyszczacze itp ;)
[quote name='Skibka'] Następnie papiloty mniejwięcej wiem jak się je zakłada tylko nie wiem gdzie można takie coś kupić bo u mnie w zoologicznym nie ma takich rzeczy.. .[/QUOTE]
Papiloty również można kupić w sklepiku --> [url]www.amberhouse.pl[/url]

[quote name='Skibka']Następne pytanie to od kiedy należy zakładać papiloty, bo teraz to chyba jeszcze za wcześnie bo nie ma zbyt długich włosów...[/QUOTE]
Generalnie takie prawdziwe PAPILOTY zakłada się od 6 msc życia czyli od kariery wystawowej ,kiedy pies ma 6msc wchodzi w klase szczeniąt . Babyków się tak jakby nie liczy bo to są takie naprawde małe szczylki ;) .
Można przyzwyczajać psa do papilotów wcześniej . Np. zakładając gumki na włosach na kufie.

[quote name='Skibka']Następne to w sumie nie pytanie tylko problem uczymy małego postawy.Jak zatrzymiemy go w ruchu to czasami ładnie stoi, ale często zdarza się że nie trzyma łapek równo a gdy chcę je jakoś ustawić on zaraz ucieka, gryzie i nie chce stać. Umie stać grzecznie do momentu gdy nie dotknę łapek niewiem jak go nauczyć żebym mogła mu przestawiać łapki..[/QUOTE]
Co to znaczy "zatrzymamy go w ruchu" :-D . Nie dokońca rozumiem .
Musicie ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć . Jak gryzie i ucieka to złapać go i jeszcze raz do skutku aż odpuści Gryzienie ;) .

[quote name='Skibka']Chętnie wysłucham jeszcze co powinnam przeczytac, czego nauczyć jestem poprostu początkująca i jestem zielona. Mam jeszcze jedno pytanie które może dla wastawców być banalne ale czy pies musi mieć na sobie cały czas papiloty, czy tylko przed wystawą?[/QUOTE]
Papiloty pies nosi w domu ,kiedy kapiesz psa np. w sobotę papiloty nosi cały tydzień . Oczywiście kiedy ma sie szczeniaka w domu przewija się je codziennie. Kiedy pies dorośnie papiloty na grzbiecie, na łapkach przewijasz co tydzień a papiloty na kufie co jakies 2 dni :) .

Kiedy wystawa jest np. w niedziele to w sobote wieczorem kąpiesz psa szamponem i odzywką !JUŻ BEZ OLEJKU ! . Suszysz i gotowe ;) .
Następnego dnia zabierasz wszystkie rzeczy ,książeczke zdrowia ,zgłoszenie na wystawe no i całe zamiesszanie -PSA .

Mam nadzieje że chociaż troszeczke pomogłam :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie miałam lekki problem z chodzeniem ,ale już jest ok .
Uczenie postawy było najłatwiejsze ,poprostu ją ustawiłam, a jak łapki nie stały tak jak powinny stać poprostu ustawiałam,przednie prostopadle do siebie i tylne tak samo .
Potem głowa do góry i w kierunku sędziego i ogon do góry taak żeby włos z ogona spadał na jedną strone .
Nie umiem tłumaczyć :evil_lol:

Chodzenie :
Wybieram miejsce ćwiczeń .
Chodze z nią wokoło żeby obwąchała miejsce.
Jak juz obwącha miejsce to za pomocą ringówki podnoszę jej głowe ,ogon zazwyczaj sama nosi ładnie i idziemy :lol:

Sędziowie faktycznie mają różne opinie ,ale no każdy ma swoje zdanie i już się tego nie zmieni .
Najwyżej można robić coś w tym kierunku żeby następny raz był lepszy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...