Jump to content
Dogomania

Głupi jaś (premedykacja)


eduso

Recommended Posts

Dzien dobry,
chcialabym w najblizszym czasie przeswietlis stawy mojemu psu, ale mam troche obaw przed narkoza, a wlasciwie glupim jasiem.. Czy rzeczywiscie jest sie czego bac ? A moze wie ktos jak wyglada takie przeswietlenie u p. Waldemara Golca z Poznania>?
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

glupiego jasia nie ma sie co obawiac...pies po zabiegu jest nawet w stanie dojsc do samochodu lekko chwiejac sie na nogach..
wazne zeby pies przed glupim jasiem nie ladl bo moze zwymiotowac...
powodzenia i daj znac! przeswietl za jednym razem biodra i lokcie!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niektórzy dają głupiego jasia a inni pełną narkozę.
Moim zdaniem nie jest to konieczne i unikałabym wetow, którzy bez dyskusji i indywidualnego podejścia wcipiają każdemu narkozę.
Mój pies został prześwietlony na głupim jasiu, a suka bez żadnych środków, samowolnie ;) i dobrowolnie poddała się prześwietleniu stawow biodrowych i łokciowych.
Dlatego moim zdaniem tak istotne jest podejście do każdego psa indywidualnmie, jeden potrzebuje znieczulacza, inny nie, a jeszcze inny tylko pełnej narkozy. W miarę możliwości powinno unikać się wszelkich znieczulaczy...

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, "głupiego jasia" nie ma co się obawiać. tego nawet zaliczyć do narkozy nie należy, ponieważ są to tylko środki "uspakajające". ważne jest to aby pies poczas prześwietlenia się po prostu nie poruszył- i tutaj Beluszka pisała, dla każdego psa trzeba indywidualnie dobrać środki. Moja Banty choć energiczna i naprawdę wątpię że gdyby bez żadnego środka siedziała spokojnie, ale wystarczył głupi jaś i sunia była nieźle "naćpana" przez cały "zabieg". ;-) już po ok. 15-20 minutach dochodziła do siebie.

jedyne czym możesz ryzykować to to że pies może popuścić podczas zdjęć... :lol: (Banty nie zwymiotowała, za to trochę popuściła, bo nie chciała się "załatwić" przed wejściem do kliniki... :P)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...