Jump to content
Dogomania

Okres poporodowy u suki.


Cockerka

Recommended Posts

Moja sunia urodziłą 8 szczeniaków. To dużo według mnie i nei bardzow eim czy zdoła je wykarmić. Więc zytała w kilku artykułach ze dobrze jest podawac suce bawarke. i tu mam kilka pytaćn jak ją przyżądzić? Ile herbaty? Ile mleka? Ile całej tej bawarki dawać suce? Czy herbate do bawarki słodzic, chyba nie? Ile razy dziennie podawać ją suce? Ile tygodni po ciąży dawać ją suce do picia? I czy do jej przyządzenia nadaje sie mleko ze sklepu?

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje maluszków!!!

Ja Jagodziance robiłam również bavarkę. Robisz herbatę i do pół kubka herbaty dolewasz pół kubka mleka , najlepiej pełnotłustego.
Pamiętaj, że mleko krowie nie jest dobrze tolerowane przez psy, dlatego najpierw dajemy suce 1/4 kubka. Jeżeli przez cały dzień nie będzie problemu, to wieczorem możesz jej podać pół kubka, jeśli będzie rano ok i nie będzie rozwolnienia to cały kubek
Ja dawała Jagodzie 1-2 kubki uwielbiała to.

Nie wiem czy to twój pierwszy miot, ale przezornie napiszę, że to czy suka ma wystarczająco pokarmu najlepiej sprawdzić ważąc maluch codziennie o tej samej porze.
Przyjmuje się że szczenie powinno przytyć codziennie min 5% wagi z wczorajszego dnia. Jeżeli stoi na wadze lub traci konieczne jest ustalenie przyczyny. Najczęściej po prostu się nie najada, czasami są to problemy trawienne ect.

Koniecznie sprawdż czy każdy maluszek robi kupkę.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mogłabym się o coś jeszcze spytać, to czym karmicie swoje pupilki w okresie karmienia? No i czy to normalne, że one tak piszczą chwilami, i ze względu na to ze jest ich tak duzo to sie gniotą(wchodzą na siebie, żeby się dopchać do brzucha matki, i tak na sobie leżą)?
PS: To mój pierwszy miot;)

Link to comment
Share on other sites

Kogo masz na myśli przez pupilki? bo nie wiem czy chodzi ci o matkę czy szczeniaki a jak szczeniaki to w jakim okresie do 3 tygodni czy w momencie przejścia na stały pokarm. Napisz jeszcze ile mają obecnie twoje maluchy.

Szczeniaki piskiem sygnalizują swoje potrzeby. Najczęściej gdy są głodne, jest im zimno ect. Brak piszczenia i mała aktywność szczeniąt jest bardziej niepokojąca, nio chyba że właśnie najadły się do syta i śpią. Wtedy wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Wchodzenie na siebie szczeniąt i ostre przepychanie przy cycku jest zupełnie normalne, podobnie jak to że śpią jeden na drugim- próbują się dogrzać.
Może to być dla ciebie sygnał że jest im ciut za chłodno. Jeżeli w kojcu panuje odpowiednia temperatura, to maluszki po posiłku najczęściej układają się swobodnie do snu w różnych częściach kojca.

Link to comment
Share on other sites

co do bawarki skoro na ludzi nie działa (to mit) to jak ma działać na sukę ... już lepiej podać zioła ...
zależy czym karmisz moja suka jedzie od początku na karmie dla suk w ciąży z wysokim poziomem białka, jeśli gotowane lub surowe to dużo mięska, dobre witaminy, sporo warzyw ryż :) suka ma wielkie potrzeby w tym okresie :)

Link to comment
Share on other sites

Patka karmiłam swoją córę piersią prawie 2 lata, w moi przypadku bawarka się sprawdziła i myślę że sprawdziła się również w przypadku mojej suki. Mój wet mówi, że głównie chodzi o to by suka była porządnie nawodniona a bawarkę suki piją chętnie.

Link to comment
Share on other sites

to nie ten temat ale jak to moja doradca laktacyjny mówi ilość pokarmu jest w głowie nie w piersi ;) ale ziołami można zwiększyć laktacje jak i wyciszyć :) a skoro bawarka działała na Ciebie to tylko sie cieszyć :) i gratuluję tak długiego karmienia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...