Jump to content
Dogomania

Wyjazd do Włoch na wakacje.


ladyangiexd

Recommended Posts

Hej! Mam takie pytanie jestem właścicielką 2-wu miesięcznego Szpica średniego Niemieckiego. Chcę ok. 30 czerwca wyjechać do Włoch na wakacje ze szczeniakiem, czy do wyjadu potrzebuję tylko chipa i paszportu czy może obejść się bez? I czy dałabym radę w ten czas nauczyć pieska czystości by nie zsiusiał się w czasie podróży busem, gdzie są co ok. 4, 5 godzin przerwy?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ja wyjeżdzałam z psem już do Włoch - potrzebowałam chipa, paszportu i wbicia dzień przed wyjazdem że zwierze jest zdrowe. Na kontroli busa w którym jechałyśmy celnik sprawdził wszystko czy pies ma chip, czy paszport jest ważny. Co do postojów - zależy czy jedziesz samodzielnie czy tak jak ja busem - co ok 2-3 godziny mieliśmy postoje (możliwe dlatego tak często ze względu na to iż jechało kilka psiaków)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ach ta dogomania i dogomaniacy :)
Nawet nie muszę z domu wychodzić, a zawsze znajdę cenne informacje :)

Prawdopodobnie na stałe wyjadę do Włoch i muszę przygotować pieska.

Ile Czyli potrzeba czipa, paszportu i zaświadczenia o zdrowiu pieska?
A ile trzeba czekać na paszport i na badania?

Link to comment
Share on other sites

Potrzeba paszport i czip - najczesciej robi sie to razem koszt okolo 120-150zł. Co do czekania na badania - od ręki masz robione wszystko chyba 1 czy 2 dni przed wyjazdem. Co do tego czy na stałe niewiem jak jest czy niepotrzeba jakiś zaswiadczen zdrowia aczkolwiek na wyjazd na chwile potrzeba wszystko wbite i w ksiazeczke i w paszport

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='ladyangiexd']Hej! Mam takie pytanie jestem właścicielką 2-wu miesięcznego Szpica średniego Niemieckiego. Chcę ok. 30 czerwca wyjechać do Włoch na wakacje ze szczeniakiem, czy do wyjadu potrzebuję tylko chipa i paszportu czy może obejść się bez? I czy dałabym radę w ten czas nauczyć pieska czystości by nie zsiusiał się w czasie podróży busem, gdzie są co ok. 4, 5 godzin przerwy?[/QUOTE]
Nie wolno wywozic i zabierac 2 miesiecznych szczeniakow zagranice.Pies musi miec 4 miesiace ,byc zaszczepiony przeciw wscikliznie,zaczipowany.Wazne jest wg nowych przepisow wpierw psa sie czipuje pozniej szczepi P wsciekliznie pozniej paszport.wazne jest zeby piesk byl 2 xszczepiony p/wirusowym chorobom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='runo']Ach ta dogomania i dogomaniacy :)
Nawet nie muszę z domu wychodzić, a zawsze znajdę cenne informacje :)

Prawdopodobnie na stałe wyjadę do Włoch i muszę przygotować pieska.

Ile Czyli potrzeba czipa, paszportu i zaświadczenia o zdrowiu pieska?
A ile trzeba czekać na paszport i na badania?[/QUOTE]
paszport mozna wystawic kilka dni przed wyjazdem ,ale zaswiadczenie ktore wypisuje w paszporcie wet ,o stanie zdrowia musi byc wykonane 48 godzin do przekroczenia granicy.
Koszty paszportu sa od 40zl,czip od 40 zl
przypominam kolejnosc dla szczeniaka
2 miesiac pies 1x szczepienie po odrobaczeniu imunizacyjne
2,5 miesieczne czip
3 miesieczne wscieklizna i pozostale wirosowki
wyrobienie paszportu
48 goduin przed wyjazdem zaswiadczenie ,ze pies jest zdrowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']ale z tymi 48 godzinami to chodzi o wjazd do jakiegokolwiek pierwszego po drodze państwa?[/QUOTE]
Do wloch jedziesz przez:
48 godzin obowiazuje ,ze wyjezdzajac z Polski pies czy kot jest zdrowy,czyli przez pierwsza granice ,bo sie zaklada ,ze nic sie nie wydarzy przez te 48 godzin.
najwazniejsze sa jednak: data czipu ,przed data wscieklizny min 21 dni.Na to sa urzedy wet uczulone.nalezy sie trzymac przepisow ,zeby nie narazac siebie i zwierze na problemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']matko, juz lepiej nie czytam tego ;-)
mam paszport na tatuaż, teraz muszę dodatkowo psa zaczipować żeby nie było i na pewno nie bede go ponownie szczepić przeciwko wściekliźnie - szczepienie ma z grudnia 2010. Wyjeżdżam w piatek za tydzień :D[/QUOTE]
tatuaze sa juz nie wazne od 2011 roku

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...