Jump to content
Dogomania

wycie


zosik

Recommended Posts

Przygarnełam pieska przybłedę, jest z niego straszna przylepa, cały czas chodzi za mną po domu. Od czasu do czasu sobie siądzie i wyje. Czy to normalne?
Czy piesek się czegoś boi?
Gdy idziemy na spacer, ma takie momenty, że się zaprze i nie ruszy tam gdzie ja chcę iść. Wczoraj po 30min stania bez ruchu, nie pomogło wołanie, kuszenie smakołykami, wzięlam go na ręce (jedyne 12kg) i zaniosłam do domu.
Poza tym strasznie wychodzi mu sierść, pani weterynarz powiedziała, że to z powodu stresu. Czy to minie? Czy może kupić mu jakieś witaminy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='zosik']Przygarnełam pieska przybłedę, jest z niego straszna przylepa, cały czas chodzi za mną po domu. Od czasu do czasu sobie siądzie i wyje. Czy to normalne?
Czy piesek się czegoś boi?
Gdy idziemy na spacer, ma takie momenty, że się zaprze i nie ruszy tam gdzie ja chcę iść. Wczoraj po 30min stania bez ruchu, nie pomogło wołanie, kuszenie smakołykami, wzięlam go na ręce (jedyne 12kg) i zaniosłam do domu.
Poza tym strasznie wychodzi mu sierść, pani weterynarz powiedziała, że to z powodu stresu. Czy to minie? Czy może kupić mu jakieś witaminy?[/QUOTE]
Sierść wychodzi mu dlatego, że jest to mieszaniec z psem szorstkowłosym i należy mu się porządne trymowanko. Tak średnio raz na 3 miesiące pieskom szorstkowłosym "obumiera" strary włos i wypada. W takich okresach należy psiakowi "pomóc" w zmianie sierści ;)

Co do wycia :
- może tęsknić za byłymi właścicielami
- może czuć suczki i instynkt bierze górę
- nie nawiązała się między wami nić porozumienia i piesek nie idzie za Tobą bo nie ma w Tobie autorytetu. Należy z nim ćwiczyć przywoływanie i zrobić wszystko, żeby stać się dla niego atrakcyjnym kompanem :)

Ps. Calkiem przypadkiem natknęłam się na Was. Nawet nie wiedziałam, że osoba zainteresowana swojego czasu "moim" Pinkiem zaloguje się na dogomanii.

POZDRAWIAMY BOMBELKA ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja myślę , że to wycie z czasem przejdzie, jak twój piesek bardziej przyzwyczai się do Ciebie. Jak mój pies był szczeniakiem to wył straszliwie w nocy, ponieważ był za wcześnie odebrany od matki. z wiekiem mu przeszło i nie było już później takich problemów. Musisz uzbroić się w cierpliwość !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...