Jump to content
Dogomania

Friskies


Bartek88

Recommended Posts

Kupiłem dzisiaj Friskies moim psom. Na opakowaniu jest napisane, że w karmie jest 14% mięsa i 4% świeżego mięsa ( w jakiś tam kółeczkach czy w czymś). A z tego co mówicie jest to świństwo. Ale czy to naprawdę jest taka zła karma?? przecież jest w niej 18 % mięsa. Bo z tego co wiem to każdy mówi , że Friskies jest takim samym świństwem co pedigree , w której jest [SIZE=2]4% produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli o wiele mniej mięsa(nawet nie mięsa bo nie jest nigdzie napisane że to jest mięso) niż w Friskiesie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mamy tu do czynienia z dwiema sprawami:
a) czy w naturze dieta psowatych składa się z 18% mięsa, czy więcej?
b) a wiesz, ile konserwantów ma Friskies;
c) aha, mówisz, że ta karma ma 14% mięsa, czy "mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego"? Bo to jednak różnica. Owe produkty to dzioby, pióra, kopyta, czyli nic wartościowego.
Nadal uważasz, że tym należy karmić psa? Bo ja bym tej karmy mojej suni nie dała.

Link to comment
Share on other sites

Ja się tylko spytałem czy to jest dobra karma a ty już zaczynasz mnie besztać (przynajmniej ja to tak odebrałem). Gdybym wiedział że to jest takie badziewie nie brałbym jej prawda? A zobaczyłem że macie same złe opinie na temat ów karmy to zapytałem czy ona naprawdę jest taka zła skoro mówicie że ona jest taka sama jak pedigree. A że w tym jest 18 % mięsa (a nie mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego przynajmniej tak jest napisane) a w pedigree tylko 4% produktów pochodzenia zwierzęcego to się spytałem. A i jeszcze coś możecie mi podać nazwy jakiś dobrych karm( nie mówcie o np. o Royal tylko o czymś w atrakcyjnej cenie)

Link to comment
Share on other sites

Obecnie nie pamiętam, ja kupowałam w promocji, ale Acana jakoś tak ok. 170 - 220 zł za 13,5 kg, zależnie od rodzaju i sklepu, a Orijen jest jeszcze droższy. Tutaj karmią też Animondą, podobno dobry jest Brit, Josera, Purina Pro Plan jest znośna. Tylko niekoniecznie poleca się tutaj drogi Royal Canin - jest drogi, a skład dość słaby. Generalnie patrz, żeby było mięso na pierwszym miejscu, z tą uwagą jednak, że producenci są sprytni i zboża rozbijają na kilka składników w spisie, więc jest np. pszenica, kiełki z pszenicy, wyrodki z pszenicy... Ogólnie najwięcej powie Ci sam skład karmy. I nie ten z folderów, czy ulotek, a z worka.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jest. Tylko, że przez internet nie polecam, bo nie dość, że wychodzą w takim opakowaniu już po ok. 20 zł za kg karmy, to jeszcze za przesyłkę zapłacisz. Dlatego kupuję większe paczki. Mógłbyś poszukać sklepu z tymi karmami, ale w normalnych sklepach to, niestety, rzadkość:(

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast uważam, że Friskies można od czasu do czasu podac. Nawet w chlebie są konserwanty, więc w psiej karmie także. Oczywiście nie mówię, aby karmic tym psa, nie! Ale jak na przykład wróci zmęczony z wystawy, zawodów czy coś to fajnie będzie, jak zamiast tej ,,nudnej karmy'' dostanie coś smaczniejszego, chociaż nieco gorszego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...