Jump to content
Dogomania

Witam :) Pytanie o witaminy


Recommended Posts

Witam,
Od kilku lat opiekuje się 2 grzywaczami chińskimi: Kapslem i Korkiem.
Chciałam się zapytać, czy ktos mógłby mi zasugerować jakis odpowiedni dla psów tej rasy preparat witaminowy? Pieski maja 5 lat i witaminy (w postaci sztucznej) otrzymywały tylko do ukończenia 1 roku życia. Przeglądam strony z preparatami witaminowymi, można dostac oczopląsu...

Pozdrawiam serdecznie
Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel_i_Korek']Witam,
Od kilku lat opiekuje się 2 grzywaczami chińskimi: Kapslem i Korkiem.
Chciałam się zapytać, czy ktos mógłby mi zasugerować jakis odpowiedni dla psów tej rasy preparat witaminowy? Pieski maja 5 lat i witaminy (w postaci sztucznej) otrzymywały tylko do ukończenia 1 roku życia. Przeglądam strony z preparatami witaminowymi, można dostac oczopląsu...

Pozdrawiam serdecznie
Ania[/QUOTE]
ja swoim daje gammolen. tylko.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja dowiedziałam sie od mojego weta to przy karmieniu karmami dobrej jakosci podawanie dodatkowo witamin jest zbędne co więcej może byc nawet szkodliwe... dlatego jeśli widzimy że z psem coś sie dzieje nie tak (zły apetyt czy zmiany na skórze lub wypadanie włosów -znaczne) to najcześciej są to braki witamin ale wcale nie muszą bo jest masa innych schorzeń w tym alergie których objawy są podobne. okresowe podoawanie witamin jest celowe jesli pies jest zdrowy i nie ma problemów z wchłanianiem, dlatego właściwie każdy preparat witaminowy może byc polecany po konsultacji z wetem a nie dlatego ze dla innego psa ten akurat preparat był dobry. Jeśli pies jest w dobrej kondycji to po co witaminy ????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='marcinar']Witam. Jestem nowym forumowiczem i nowym właścicielem grzywka. Mam pytanko od jakiego wieku mniej więcej można dawać witaminy szczeniakowi?[/QUOTE]


A czym karmisz ? jeśli suchą karmą to witaminy są zbędne.

A w ogóle to witaj, skąd masz maluszka, z jakiej hodowli ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...