Jump to content
Dogomania

Weekendowe seminarium wrocław


zizizizi

Recommended Posts

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na seminarium dot. IPO w szerokim tego słowa znaczeniu. Seminarium teoretyczno-praktyczne.

Ćwiczenia praktyczno - teoretyczne z podstawowych technik rozdrażniania psa.
1. Sprawdzanie popędów obrończych.
2. Wyzwalanie popędów obrończych oraz ich hamowanie.
3. Opanowanie przez przewodnika chwytu rozdrażniania oraz hamowania wywołanej agresji u swojego psa.
Ćwiczenia dla szczeniąt, młodych oraz dorosłych psów.
Ćwiczenia ringowe praktyczno – teoretyczne mające na celu przyuczenie psa do obrony przed jednym i wieloma pozorantami oraz ataku psa na kończynę czynną.
1. Ćwiczenia mające na celu ukierunkowanie agresji na pozoranta – człowieka a nie na przedmiot jak np. rękaw.
2. Ćwiczenia praktyczne w ramach ukierunkowania psa na atak nóg pozoranta.
3. Ćwiczenia na pełnym kombinezonie.
4. Ćwiczenia mające na celu nauczenie prawidłowej techniki ataku psa w kagańcu na wszystkie strefy ciała.
5. Ćwiczenia z technik nauki rewiru.
Ćwiczenia 1 i 2,5 dla szczeniąt, młodych oraz dorosłych psów.
Ćwiczenia 3 i 4 dla młodych oraz dorosłych psów, oczywiście ćwiczenie 4 dla psów przyzwyczajonych do chodzenia w kagańcu.
Dla służb mundurowych ćwiczenia z technik uspokajania tłumu np. pseudokibiców oraz techniki przeszukiwania pomieszczeń.

Jeżeli chodzi o IPO to :
Ćwiczenia praktyczno - teoretyczne z podstawowych technik rozdrażniania psa.
1. Sprawdzanie popędów obrończych.
2. Wyzwalanie popędów obrończych oraz ich hamowanie.
3. Opanowanie przez przewodnika chwytu rozdrażniania oraz hamowania wywołanej agresji u swojego psa.
Ćwiczenia dla szczeniąt, młodych oraz dorosłych psów.
1. Ćwiczenia z nauki prawidłowego chwytu.
2. Ćwiczenia z technik ataku czołowego.
3. Ćwiczenia z technik pościgu
4. Ćwiczenia z technik nauki rewiru.
Ćwiczenie 1 dla szczeniąt, młodych oraz dorosłych psów, pozostałe ćwiczenia dla młodych oraz dorosłych psów.

Liczba miejsc dla osób z psami ograniczona. W sobotę planujemy ognisko z gratisową kiełbaską i piwkiem. Istnieje możliwość rozbicia namiotu na terenie już w piątek. Jest prąd, bieżąca woda, wc.
Po wstępnym zorientowaniu się czy są chętni, zostanie podany termin seminarium ( czekamy na propozycje od samych zainteresowanych).Przewidywany koszt uczestnika z psem około 120-150 zł za dwa dni ( zależny od ilości chętnych), osoby bez psów 60zł za dwa dni. Zainteresowanych proszę o kontakt drogą mailową [email][email protected][/email], lub telefoniczną 0604811479. Joanna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zizizizi']Zapraszam wszystkich zainteresowanych na [b]seminarium dot. IPO[/b] w szerokim tego słowa znaczeniu. Seminarium teoretyczno-praktyczne.

Ćwiczenia praktyczno - teoretyczne z podstawowych technik rozdrażniania psa.
(...)
4. Ćwiczenia mające na celu nauczenie prawidłowej techniki ataku psa w kagańcu na wszystkie strefy ciała.
(...)
[/QUOTE]

Ja nie-IPOwa, a człowiek uczy się całe życie:diabloti:, więc wdzięczna będę za wyjaśnienie jak pkt 4 ma się do tej dyscypliny sportu? W której konkurencji pies ma atakować - choćby w kagańcu - wszystkie strefy ciała? Jestem absolutnie pewna, że nie na śladzie:D, o posłuszeństwo również bym się zakładała. Obrona... Nie uprawiam, ale oczy mam;).
Qrka, no...:placz:
Gdzie ten kaganiec w IPO? Gdzie ten atak na wszystkie strefy ciała?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem skąd ta BEZINTERESOWNA złośliwość?!?!?! Podany jest i skromniutki mail i skromniutki telefon, a po za tym seminarium bedzie organizowane pod egidą ZK. Co do pkt. 4 to cały świat już ćwiczy na pełnym kombinezonie, i proponuje potraktować to nie jak przygotowanie do egzaminu PO ale jako alternatywę do obecnego programu IPO . Dodam tylko że nigdzie nie napisałam że to sympozjum jest przymusowe, więc jeśli kogoś nie interesuje to wcale go nie zapraszam. Po za tym jestem tylko ORGANIZATOREM (

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zizizizi'](...)Co do pkt. 4 to cały świat już ćwiczy na pełnym kombinezonie, i proponuje potraktować to nie jak przygotowanie do egzaminu PO ale jako alternatywę do obecnego programu IPO . (...)([/QUOTE]


Co do punktu 4go, to ja proponuję nie mieszać ringów z IPO i będzie nice;).
'Cały świat' widzi różnicę. Regulaminy też 'kapkę' inne jednak.

Całkowicie, absolutnie, bezdyskusyjnie BEZINTERESOWNIE.
Rzetelna informacja jest podstawą wszystkiego.


[b]karjo2[/b] - czułam, że tu trafisz:D.

Link to comment
Share on other sites

Kto pozoruje na tym seminarium??
Patrząc na adres meilowy domyślam się, że ktoś od amstafów jest organizatorem tego semi ( w tym momencie zupełnie nie rozumiem tej części z zakresu ringo/ a nawet obrony cywilnej, no ale już pomijam ten fakt)... jeżeli tak, to tym bardziej mnie interesuje kto będzie pozorował...
Sama mam pitbullkę, trenujemy IPO, przygotowujemy się do egzaminu IPO1 - chciałabym wziąc udział w semi, ale muszę znać nazwisko pozoranta, bo nie zaryzykuję "randki w ciemno"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ggoska']mnie też zaciekawiło to seminarium i mam kilka pytań, kiedy się ono odbędzie, gdzie, kto prowadzi to seminarium i kto jest pozorantem no i jeszcze do kogo jest ono kierowane bo zakres tematów bardzo szeroki :)[/QUOTE]
Ludzieeee wszystko chcielibyscie wiedziec juz - wplacicie kase to sie dowiecie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Ja nie-IPOwa, a człowiek uczy się całe życie:diabloti:, więc wdzięczna będę za wyjaśnienie jak pkt 4 ma się do tej dyscypliny sportu? W której konkurencji pies ma atakować - choćby w kagańcu - wszystkie strefy ciała? Jestem absolutnie pewna, że nie na śladzie:D, o posłuszeństwo również bym się zakładała. Obrona... Nie uprawiam, ale oczy mam;).
Qrka, no...:placz:
Gdzie ten kaganiec w IPO? Gdzie ten atak na wszystkie strefy ciała?[/QUOTE]

Odchodzac od tematu watku i braku najwazniejszej informacji - kto prowadzi-pozoruje na tym szkoleniu, to jednak w IPO stosowoane sa rozne techniki, takie jak praca bez rekawa czy gryzienie w pelnym kostiumie (w obronie rzecz jasna). Mimo, ze przeciez w regulaminie zawsze jest rekaw i pies gryzie tylko w niego.

Ale po co kaganiec? O wiele przyjemniej bez niego :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gin']Odchodzac od tematu watku i braku najwazniejszej informacji - kto prowadzi-pozoruje na tym szkoleniu, to jednak w IPO stosowoane sa rozne techniki, [b]takie jak praca bez rekawa czy gryzienie w pelnym kostiumie[/b] (w obronie rzecz jasna). Mimo, ze przeciez w regulaminie zawsze jest rekaw i pies gryzie tylko w niego.

Ale po co kaganiec? O wiele przyjemniej bez niego :diabloti:[/QUOTE]


Pracę bez rękawa widywałam;).
Pracy w pełnym kostiumie - nie.
Z ciekawości więc: jaki jest tego cel?
I cały czas piszemy o IPO, tak?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ponieważ jestem tylko i wyłącznie organizatorem a nie ekspertem i znawcą sportów obronnych, faktycznie wkradła się nieścisłość tzn. brak nazwiska pozoranta. Pozorantem będzie Zbigniew Balcerczak, jest to licencjonowany pozorant ( ZKwP), oraz bardzo doświadczony szkoleniowiec ( układa psy dla służb). Wymieniony zakres seminarium jest bardzo szeroki ( to propozycja samego P. Zbyszka), i oczywiście na seminarium bedą poruszone wybrane tematy które zainteresują samych uczestników. Ponieważ temat jest dość szeroki ciężko byłoby przez weekend nawet teoretycznie omówić WSZYSTKO, co zostało wymienione. I jeszcze raz chciałam nadmienić że nie jest to sympozjum dla osób chcących podszkolić sie przed egzaminem IPO, ale dla osób chcących rozszeżyć swoją wiedzę i pracę z psem o elementy których nie ma ani na typowym egzaminie ani kursie IPO. Jest to alternatywa oraz możliwość sprawdzenia innych możliwości swojego psa. Myślę że dla pasjonatów sportów obronnych ( aby nie drażnić co po niektórych nadwrażliwców, nie użyję skrótu IPO) jest to nowa i ciekawa forma, jak dotąd zarezerwowana raczej tylko dla policji i innych slużb pracujących z psami, co zresztą wynika z samego programu podanego na początku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...