Jump to content
Dogomania

dziwne ataki


sabbi

Recommended Posts

hej mam problem. moj owczarkowety pies ma 14 lat, wiem, ze juz danwo przezyl takich jak on. rok temu miał chorobę ... przedsionkową (objawy podobne jak przy wylewie) wyszedl z tego calkiem dobrze, jedynie to ogluchl i tylnie lapeczki ma sztywniejsze. od tygodnia dostaje dziwnych ataków. poczatkowo byly tylko na zad tj. nagle rozjezdzaly my sie tylnie lapki i nie mogl wstac tak z 30sekund i wstawal i dalej bylo wszystko w porzadku ale ostatnio dostaje jeszcze na przednia lapke i szyje. to wyglda jak taki skurcz. na codzien moj pies jest zywy i zadowolony z zycia innych objawow nie ma. bylismy u weta i lekarz stwoerdzil, ze to objawy starzenia sie mozgu i dal nam karsivan, ale to bylo przez "rozprzestrzenieniem sie" ataku. czy wiecie co to moze byc i jak mu pomoc?

Link to comment
Share on other sites

a wet jak go badał? miał badane czucie głębokie, korekturę, jak reaguje źrenica, odruch kolanowy, czy jest przeczulica kręgosłupa... akurat karsivan się dobrze sprawdza u staruszków i na zaburzenia neurologiczne, myslę, że tu w grę mogą wchodzić już i problemy neurologiczne plus i zwyrodnienia kręgosłupa, zmiany starcze...a czy on jest w tych momentach takich skurczów świadomy? może miec i nawet jakieś lekkie ataki padaczkowe..objawy padaczki są różne, nie muszą to byc koniecznie drgawki i utrata przytomności..w tym wieku to mogą już byc naprawdę przeróżne schorzenia wielonarządowe :roll: plusem jest to że wyłączając te krótkie ataki psiak jest aktywny, zywotny...obserwuj więc uważnie psa...jesli ataki będą się nasilać, jakieś objawy jeszcze dojdą to ja bym się wybrała ponownie wtedy do weta...

Link to comment
Share on other sites

mam zamiar isc we wtorek do lekarza, ktory go rok temu wyprowadzil z choroby. lekarz mierzyl mu temperature, osluchiwal go, sprawdzal tylnie lapki czy odpowiednio stawia itd zwyrodnienia kregoslupa raczej nie, moj pieseczek mial rok temu robione zdjecie (by wykluczyc dysplazje) i lekarze byli w szoku, ze ma kregoslup jak mlody piesek, wiec watpie by w przeciagu roku zaszla, az tak powazna zmiana i ja bym tego nie zauwazyla. jest swiadomy, ale strasznie przestraszony, jak juz mija to ucieka z tego miejsca jak poparzony i sie cieszy dalej. padaczke doktor wykluczyl. pic tez pije tyle ile potrzeba

Link to comment
Share on other sites

ale jak miał zdjęcie na dysplazję to na tym zdjęciu rtg ujrzymy staw nie kręgosłup ;) myslałam tylko czy może wet robił takie podstawowe badanie- sprawdzał igłą wzdłuż kręgosłupa czy jest gdzieś przeczulica(odc. piersiowy/ledzwiowy) itp jak masz wątpliwości to dobrze, że idziesz na konsultacje do innego weta, zobaczymy co powie :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie igla mu nic nie sprawdzal.
no zdejcie mial tylko odcinka ledzwiowego.
no ide, bo cos mi to sie podejrzane wydaje, ze nagle z dnia na dzien postep taki. jak nigdy nic mu nie bylo tak teraz co chwile te dzwine ataki, wiec wydaje mi sie, ze starzenie sie mozgu to jednak troche czasu trzeba tzn nie jest to nagle. wydaje mi sie, ze demencja jest "chroba" postepowa, stopniowo rozwijajaca sie. noz jak mu przez 13lat nic nie bylo tak teraz musi nadrobic

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj moje psisko sie czulo swietnie, nie mial zadnego ataku. nawet skakac mu sie zachcialo. odnosze wrazenie, ze ma to zwiazek z pogoda, bo dzisiaj bylo ladnie i w poprzednia sobote tez bylo ladnie i tez nie mial zadnego ataku (bo nie wiem jak to inaczej nazwac), ale we wtorek i tak wizyta u weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...