Jump to content
Dogomania

Drejfus - szkolony posokowiec w bydgoskim schronisku ,cudny psiak!!!


Nastkak

Recommended Posts

Weterynarz ,u ktorego bylismy bezposrednio przed adopcja z nowymi wlascielkami,mowil,ze pies slyszy kiepsko - mi sie wydaje ,ze tak jest,ale nie chce sie przekomarzac,pani twierdzi innaczej.Wydaje mi sie,ze on po prostu mogl nie przychodzic , bo nieraz tego nie robi .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawa jest jasna. Pani nie o takiego psa chodziło. Zabierz go a poszukamy nowego domu.
Szkoda, że nie wzięłaś pod uwagę moich wcześniejszych sugestii dotyczących adopcji. Naprawdę zanim odda się psa, trzeba dokładnie sprawdzić dom, warunki, osobę która psa zaadoptuje. Pani przyjechała po pieska i była miła. To trochę za mało...

Link to comment
Share on other sites

Kameralna, proszę... przecież nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego chcieli.
Wizyta przedadopcyjna nie zawsze wyjaśnia wszystko, i bywały już przypadki, kiedy pies wracał nawet z takiego idealnie wybranego domku...

To oczywiste, że wszystkie chcemy dla tego psa (i dla innych) jak najlepiej... Ale nie ma możliwości sprawdzenia każdego możliwego domu. Równie dobrze ktoś mółby go zabrać ze schroniska bez niczego, żadnych wizyt, sprawdzania itp... Schronisko nie sprawdza przyszłych właścicieli. Nawet nie wiedziałybyśmy jak wygląda i gdzie mieszka jego nowy właściciel, mógłby go utopić lub porzucić w lesie, a my byśmy się cieszyły, że ma dom. W tym wypadku wiemy, gdzie jest pies, co się z nim dzieje itp., więc i tak jest o niebo lepiej.


A co do zachowania Dreyfa - moja prywatna psina czasem zachowuje się identycznie, a słuch ma doskonały ;)

Link to comment
Share on other sites

O tym, że sytuacje problematyczne mają miejsce, czy tego byśmy chcieli czy nie, już rozmawiałyśmy na pw :) Ważne, by wyeliminowywać czynniki, które generują problemy.
Teraz najważniejsze, by pomóc Drejfusowi znaleźć nowy, bezpieczny, właściwy dom. Interesuje nas osoba odpowiedzialna, która pokocha Drejfusa takiego, jakim jest i zapewni mu właściwą opiekę.

Link to comment
Share on other sites

Osoby,ktore zajmuja sie u nas sprawami zwiazanymi ze szkoleniem stwierdzily,ze pies nie ma byc zawieziony- bo skoro pani tak zalezy ,to moze po psa przyjechac i ja sie z tym zgadzam. Nie moglam jej napisac ,ze nie mozemy przyjechac z psem pociagiem,ale same to juz tak,zreszta wtedy pies,o ile zyje u niej w wzglednie dobrych watunkach zostaje u niej.Wydawalysmy psa we dwojke .A poki co napisala ,ze czeka na maila szkoleniowca ( ktory do niej napisze).
[B]Aha- maila ,ze pani jedzie po psa dostalam ,kiedy bylam w schronisku,w zwiazku z tym przeczytalam go jak Dreyfus byl w domu.O tym,ze przyjedzie dowiedzialam sie od pracownikow.Pani zadzwonila ,zapytala i stwierdzila,ze jedzie po Dreyfusa i schronisko mialo obowiazek jej go wydac,bo nie prowadzi wizyt przedadopcyjnych.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co zozumiałam, jest trochę zagubiona, ale chciałaby zatrzymać psa. Może źle to odebrałam? Nastko, napisz konkretnie, co ona napisała (na gg mi nie odpisałaś...)

[quote name='Nastkak']Kobieta zgodzila sie na zrobienie zdjecia -nie mam pojecia ,czy zgodzila sie na publikowanie go w internecie.[/QUOTE]
Sądzę, że Magda poinformowała ją, w jakim celu robi jej zdjęcie.
No, w każdym razie możemy zrezygnować, przynajmniej chwilowo, z dawania go na dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nastkak']Własnie nie wiem.
To co opublikowalam to ta wiadomosc,ktora dostalam.
Narazie dostalam tylko maila ,ze czeka na kolejne maile .Pani ,ktora do niej napisze ,bedzie probowala ja naklonic ,zeby zostawila psa -a co z tego wyniknie to nie wiem.[/QUOTE]

Dla mnie nie ma sensu nakłanianie osoby, która nie chce psa, by go zostawiła u siebie.

Link to comment
Share on other sites

No niestety ,Dreyfus okazal się zupełnie głuchy i wraca do nas do schroniska.
Pani nie jest w stanie sie nim opiekowac ,bo pies ma kiepski kontakt z otoczeniem i komunikuje jedynie potrzebe jedzenia.Zdecydowala ,ze Dreyfus musi miec kontakt z innymi psami .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...