Jump to content
Dogomania

owczarek kaukazki żywiony chappi!!


dexterka

Recommended Posts

witajcie, moja tesciowa ma dwa psy owczarka kaukazkiego oraz malego kundelka podobnego do terriera szkockiego.

Tesciowa karmi swoje psy od 6 lat chappi+ od czasu do czasu gotowanym.
od pewnego czasu probuje ja uswiadomic jak zla karma jest chappi.
no i wczoraj zdarzyl sie cud z pomoca sprzedawcy w zoologicznym udalo nam sie ja namowic na zmiane karmy.

tesciowa powiedziala ze nie zaplaci wiecej niz 100zl za 15 kg.
no i sprzedawca polecil purine dog chow.
a moze wy moglibyscie polecic mi lepsza karme dla psow w tym przedziale cenowym?
ja zastanawialam sie nad britem...
a kiedy zaczynacie podawac swoim psom karme typu SENIOR?

i jeszcze jedno, jak pisalam jeden pies to olbrzym a drugi mini. czy istnieje karma ktora mozna podawac i temu i temu. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Przestawic na normalne, gotowane albo surowe, zamiast przemyslowki.
Jesli koniecznie suche, rozejrzyj sie w cenach Acany, sporo osob ja poleca.[/QUOTE]



[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Acana na pewno nie kosztuje 100 zl za 15 kg a taki jest warunek teściowej!![/FONT][/COLOR]

[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Druga sprawa ze nie każdy umie ugotowac dla psa tak żeby było dobrze. Zresztą nierzadko gotowanie wychodzi drożej. [/COLOR][/FONT]

[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Myślę ze po Chappi każda sensowna karma będzie dobra :)[/COLOR][/FONT]

[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Jak czytam to ludzie chwalą sobie: Brita, Bosch, Arion lub Royal Canin Spacial Club w przystepnej cenie worki 20kg. Purina dog chow porównywana jest do Czappi czy innych tego typu karm[/COLOR][/FONT]

[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Zapomniałam dodac ze Bosch czy Arion maja tansze wersje ale one nie sa warte uwagi.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, że po Chappi wszystko inne będzie dobre i super, że przeprowadziłaś taką akcję:lol:
Poza tymi, które wymieniłaś można jeszcze zwrócić uwagę na Fitmin, podobno dobra relacja składu do ceny.[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzia-firm-bosch-c-23_25_29.html"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac, nie bardzo widze wyzywienie dwoch psow, w tym jednego ogromnego, zamkniete w 100zl...
Moze podyskutuj z tesciowa i dorzucicie sie troche do dobrego zywienia. Liczac jakiekolwiek dawkowanie karmy, to powyzej 0,5 kg dziennie (minimum chyba? Optowalabym raczej za 0,6-0,8 kg), przy opakowaniach przecietnie 15 kg, nijak to nie wychodzi paczka nawet na jednego psa.
Do tego urozmaicenie, bo w koncu samo suche nie wystarczy do wlasciwego zywienia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja polecam Brita.. Tyle, że dla wiekszego psa wersja dla dużych psów:
[url]http://www.krakvet.pl/brit-adult-large-breed-15kg-gratis-p-3153.html[/url]
a dla mniejszego chyba to pozostaje:
[url]http://www.krakvet.pl/brit-adult-15kg-p-3137.html[/url]

A ta karma, którą podałaś wyżej... Hm. Nie dość, że zboza na 1 miejscu, co oznacza, że jest ich najwięcej, to do tego mięsa ok. 10 %, bo nie podane dokładnie ile. Lepiej dopłacić te 6 zł czy ile i mieć o wiele lepszą karmę. A weźmie się takie 2 worki Brita i już przesyłka za darmo do domu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja znam wiele psów,które są na tanich karmach(chappy,pedigree,i sieciowe) mają się świetnie i dożywają bezproblemowo sędziwego wieku. Jestem zalogowana na forach psów rasowych,które karmione są drogimi,super hiper karmami i mają sporo problemów zdrowotnych. Mój też po różnych polecanych drogich karmach miewa kłopoty i co? I zaczynam szczerze wątpić w akcje promocji Acany,RC czy inne polecane a negowanie tych taniutkich jak barszcz.

Na ile drogie karmy to lepsze samopoczucie właściciela nie wiem,ale wiem,że mój je te drogie właśnie i czasem dostaję białej gorączki z tym jakie miewa biegunki na przykład.

Link to comment
Share on other sites

tez to slyszalem, ale nie znam zadnego takiego psa...

...pytanie , które trzeba postawic: co jest lepsze 40gr jakiś odpadkow z produkcji ubojowej bez witamin i mineralow czy 1000gr miesa z ryby, jagnieciny czy kurczaka z odpowiednia iloscia dodatkwo?

ja w to, ze psy zyja zdrowo na Pedegree nie potrafie uwierzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']tez to slyszalem, ale nie znam zadnego takiego psa...

...pytanie , które trzeba postawic: co jest lepsze 40gr jakiś odpadkow z produkcji ubojowej bez witamin i mineralow czy 1000gr miesa z ryby, jagnieciny czy kurczaka z odpowiednia iloscia dodatkwo?

ja w to, ze psy zyja zdrowo na Pedegree nie potrafie uwierzyć.[/QUOTE]

pytanie jakie trzeba postawić : czemu tak wiele psów nie przyswaja różnych wysmienitych karm skoro to samo zdrowie?

Mój przerabiał juz m.in RC,Acanę ,Purinę,teraz Bosch.

Link to comment
Share on other sites

roznie bywa z ta wysmienitoscia popularnych "wysmienitych" karm ... :)

np.
1) jedynie Acana z karm, ktore wymieniasz używa składników dobrej klasy ale zdazaja się kłopoty z jej strawnością. cześć formul ma za dużo białka (nawet 40%..., to wiecej niz w karmach dla kotow ).
2) RC - żaden hit, sporo o tym jest pisane na dogomanii - BHA, białko z hydrolizatow , składniki poch. zwierzęcego - przerabiałem kiedyś, mój osobisty pies gdy przechodzi obok worka ma alergie...
3) Bosch - , zaden wypas, tu wystarczy przeczytać samemu skład, chociaż fakt, trzeba sporo wysiłku bo nie podają go w ulotkach... z tego co wiem w karmie rybnej trudno znaleźć ryby a w jagnięcinie z ryżem - jagnieciny...

mysle ze warto poszukac innych renomowanych karm i sprawdzic ich przyswajalność (możne lepiej najpierw co zawierają + jakieś opinie z dogo) , inaczej pozostaje Pedegree jako przyswajalne... widziałem ich bilboard, wspominaja o tym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...