Jump to content
Dogomania

Zamglenie rogówek


GreyWolf

Recommended Posts

  • 2 months later...

Nie wiem, czy mój pies miał to, co opisujesz ale "zamglenie" (takie bielmo) często jest wynikiem uszkodzenia rogówki. My najpierw podawaliśmy krople i bardzo długo Biostyminę ale skończyło się zabiegiem zamknięcia naczyń (pod narkozą)...później lekarz już nie kontrolował oka. Zmieniliśmy weterynarza i ten zalecił koniecznie dalsze leczenie gdyż pozostałe bielmo mogłoby się z czasem powiększać. Psiak dostawał Fibs (zastrzyki) a także 2 rodzaje kropel (Tobrex i coś na N...Naclef) oraz żel. Wet stwierdził dużą poprawę.Niestety mój pies trze oba oczka i zupełnie nie wiem, co mu dolega :(

Link to comment
Share on other sites

Moja Husky miała najpierw małe matowe plamki..a teraz jedno oko już całe lekko 'zamglone', drugie ładne..tu wet kiedyś mówił, że nic się z tym niezrobi, i tylko zakraplam żelem do oczu Vidisic..i mówił, że to od zmniejszonej ilości łzawienia, nawilżania oczu, i powieki działały jak 'papier ścierny', rysowały rogówkę..no i że to u Husky bywa genetyczne..tak to nic łapą oka nie trze..a Twój ma na rogówce czy na siatkówce ?, bo to też różnica.

Link to comment
Share on other sites

To chyba jednak dwa zupełnie różne schorzenia bo u mojego psa to powstało na skutek urazu ale bielmo zmniejszyło się po długiej kuracji Biostyminą, kroplami, bardzo pomógł tez ten Fibs.... pilnuj, czy w Twoim mieście nie pojawi się dr Garncarz, który ma opinię świetnego okulisty i wybierz się do niego może na konsultacje wtedy. U mojego psa, jak już pisałam po tej kuracji bielmo zmalało... być może, że co rasa, to inna przypadłość :( (ja mam buldoga) Powodzenia !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...