Jump to content
Dogomania

Karmy z preparatami chroniącymi stawy


Jureja

Recommended Posts

Szukam jakieś karmy z chondroityną,glukozaminą,przeciwutleniaczami itp.
do niedawna karmiłam royalem ale wychodziło strasznie drogo.
Mozecie mi polecic jakąs karmę z wyzszej półki,ktora zawiera preparaty na stawy(po przystępnej cenie).Myślałam o Eminent ale po przeczytaniu Waszych opinii,zrezygnowałam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]NUTRO[/B] LARGE BREED ADULT
Glucosamine 625 mg/kg
Chondroitin 500 mg/kg

[B]NUTRO [/B]ADULT LAMB MEAL & RICE
Glucosamine (minimum)* 450 mg/kg
Chondroitin Sulfate (minimum)* 350 mg/kg

[B]NUTRA GOLD[/B] LARGE BREED ADULT DOG CHICKEN & RICE
Glukozamina750 mg/kg
Chondroityna250 mg/kg

[B]Nutra Nuggets[/B] Large Breed Adult
Glukozamina750 mg/kg
Chondroityna250 mg/kg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki;) a ktos karmił taka karmą dla juniorów?
Mam jeszcze jedno pytanie czy dla szczeniaka rasy średniej tj.ok.30kg(masa doraslego psa)mam podawać junior large breed,czy te karmy sa tylko dla molosów(właśnie one zawieraja najczęściej subst.chroniące stawy)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']
Mam jeszcze jedno pytanie czy dla szczeniaka rasy średniej tj.ok.30kg(masa doraslego psa)mam podawać junior large breed,czy te karmy sa tylko dla molosów(właśnie one zawieraja najczęściej subst.chroniące stawy)?[/QUOTE]
Large Breed są zwykle dla psów o docelowej wadze powyżej 25 kg. :cool1: Niektóre karmy mają jeszcze osobne wersje dla olbrzymów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']zastanawiałaś się żeby profilaktycznie podawać psu w trakcie wzrostu specjalne preparaty na stawy?? (np. artroflex)[/quote]

podawalam arthroflex razem z gotowanym jedzeniem ale myślę,że lepiej by bylo dawać gotowe suche,bo wszystko jest doskonale zbilansowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']podawalam arthroflex razem z gotowanym jedzeniem ale myślę,że lepiej by bylo dawać gotowe suche,bo wszystko jest doskonale zbilansowane.[/QUOTE]
Ale tych glukozamin i innych jest za mało w karmie, żeby miały zbawienny wpływ na stawy, suchą też powinnaś polewać arthroflexem :cool1:
A bilans to wiesz... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ale tych glukozamin i innych jest za mało w karmie, żeby miały zbawienny wpływ na stawy, suchą też powinnaś polewać arthroflexem[/QUOTE] tez mi sie tak wydaje Lilith je normalna karmę a suplementy osobno także wydaje mi sie ze mam wtedy lepsza kontrole ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ale tych glukozamin i innych jest za mało w karmie, żeby miały zbawienny wpływ na stawy, suchą też powinnaś polewać arthroflexem :cool1:
A bilans to wiesz... :diabloti:[/quote]

karmy wet.(royal wet,bo to znam) sa zbilansowane i nikt kto nie ma laboratorium w domu nie jest w stanie czegos takiego przygotować:cool1:
ale faktycznie ciężko o dobra karmę z glukozamina,po przystepnej cenie.
pewnie lepiej szczeniak wyjdzie na zarciu,ktore sama zrobię:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']a ile waży ten sznaucer? pewnie podobnie jak seter lub rodezjan,więc chyba moge karmić ta karmą;) W okresie wzrostu tez byłaś na tej karmie?[/quote]

Miałam zawsze dylemat z wyborem karmy dla Blue :roll: (docelowa waga seterek - ok. 25kg). Zawsze jednak braliśmy worek dla....psów średnich do 25kg (było takie założenie, że ma rosnąć bardzo wolno). Jadła tylko to suche dla średnich, ściśle dawkowane. Bez dodatku żadnych sztucznych witamin oczywiście.
Efekt był taki, że po 8 miesiącach w porównaniu z dwojgiem jej rodzeństwa wyglądała jakby była dużo młodsza - niska, nie wyrośnięta..mocno szczenięca jeszcze. Przyznam się, że trochę się wtedy przeraziłam :roll: , że jej tak zostanie. Włączyliśmy do menu chude gotowane ..i...okazało się, że pies ładnie nadrobił masę i wzrost, z tym że co ciekawe waga poszła głównie w bardzo proporcjonalny wzrost i mięśnie, które aż się zarysowują pod skórą, także to oszczędnościowe żywienie poszło w naszym przypadku na plus.
Ale rodezjany są chyba nieco cięzszymi psami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']Miałam zawsze dylemat z wyborem karmy dla Blue :roll: (docelowa waga seterek - ok. 25kg). Zawsze jednak braliśmy worek dla....psów średnich do 25kg (było takie założenie, że ma rosnąć bardzo wolno) [/QUOTE]
A ja słyszałam, że to karmy dla dużych "spowalniają" rośnięcie. Jest w nich m.in. mniej białka. Im większy pies tym wazniejsze jest, żeby nie rósł zbyt szybko. :hmmmm:
Moja jadała w młodości karmy dla dużych, liczyłam, że może wyrosnąć do ok. 30 kg (bo to kundel więc pewności nie ma), wyrosła do 24, ale gdybym wiedziała, że będzie miała 24 to też bym jej dawała karmę dla dużych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']A ja słyszałam, że to karmy dla dużych "spowalniają" rośnięcie.[/quote]

Z moich obserwacji wynika, że nie jest to regułą i chyba sporo zależy od predyspozycji genetycznych. Mój pies (docelowa waga ok. 28 kg) był jako szczeniak cały czas na karmie dla dużych i mimo to rósł za szybko. Jego siostra była na karmie "ogólnej" (suki belgów powinny ważyć do 25 kg) i... też wyrosła za szybko. W wieku roku oboje przeszli na karmę dla dorosłych i teraz (14 miesięcy) są na karmie "ogólnej" (mój na Proformance, siostra na Purinie ProPlan). Wzorca nie przerosły, ale oboje są w górnej granicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Z moich obserwacji wynika, że nie jest to regułą i chyba sporo zależy od predyspozycji genetycznych.[/QUOTE]
Ogólnie rzecz biorąc, to z pewnością najwięcej zależy od predyspozycji psa, moja rosła błyskawicznie mimo moich starań ;)
Ale jeśli już chodzi o wpływ karm na tempo wzrostu, to karmy dla większych psów mają wzrost "spowalniać", a może raczej go nie przyspieszać.

Kiedyś jakaś hodowczyni dogów w TV mówiła, że ona w ogóle nie karmi karmą dla szczeniąt, bo za szybko rosną przy takiej ilości białka, od początku daje karmę dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'] Im większy pies tym wazniejsze jest, żeby nie rósł zbyt szybko. :hmmmm:
[/quote]

Dlatego obawiałam się tej karmy "large" (do 40kg o ile dobrze pamiętam z opakowań) przy założeniu, że pies ma ważyć 25kg (a więc taka waga graniczna). Nie studiowałam zawartości białka na opakowaniach dla średnich i dużych, dla mnie to i tak taka trochę "zupka chińska" :roll:, ale "bezpieczniej" jak rosła było odmierzać kubkiem Royala, co zresztą okazało się słuszne..(w przeciwieństwie do Vegi :shake: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Jego siostra była na karmie "ogólnej" (suki belgów powinny ważyć do 25 kg) i... też wyrosła za szybko. [/quote]

No własnie u nas było odwrotnie...i do dziś się zastanawiam w czym rzecz. Siostra Blue..(ostatnie szczenię, najmniejsza z miotu..drobniutka taka) jest w tej chwili o ok. 10 cm :crazyeye: wyższa od Blue, a więc już w tej chwili dużo powyżej wzrorca, przy tym bardzo szczupła (kręgosłup i kości biodrowe widać, łapy bardzo długie). Tak jakby wszystko poszło u niej we wzrost kości.
Tamta jest na Pro Planie i tylko na tym (nie wiem jaki rodzaj karmy..muszę spytać z ciekawości), tyle że z tego co widziałam karmę ma dostępną w misce cały czas (chyba, że to była pozostałość po jakimś poprzednim posiłku).

Link to comment
Share on other sites

jak powinien wyglądac 8 miesieczny szczeniak rasy sredniej o lekkiej budowie jak seter?

Moja rodezjanka ma zupelmie inna budowe niż jej siostra,ktora jest duzo nizsza,umieśniona,krepa.Moj pies jest szczuply,zeby nie powiedziec chudy i ma malo miesni.Czy to dobrze?
moze ona za szybko rosnie,no ale przez 3 m-ce byla na royalu i tez rosla w oczach.Moze to po prostu taka predyspozycja genetyczna:roll:

Teraz to juz nie wiem czym mam karmic przyszlego irlanda:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']
moze ona za szybko rosnie,no ale przez 3 m-ce byla na royalu i tez rosla w oczach.Moze to po prostu taka predyspozycja genetyczna:roll:

[/quote]

Może rzeczywiście genetyczne? Moja w wieku 8 m-cy (5 m-cy tylko na royalu) wyglądała jak szczeniak z zahamowanym rozwojem :crazyeye: (dopiero przy konfrontacji z rodzeństwem to zobaczyłam)
Mimo tego "niedożywienia" cały czas dopisuje jej zdrowie i..siła jakby ważyła ze 40kg :roll: (nie wiem skąd się to brało w tym małym szczenięcym ciałku).

Link to comment
Share on other sites

Nor(a) a Twoj tez jadla royal wet.odpowiedni do jej masy ciala?(moze ten sam co raja tylko juz dobrze nie pamietam jaki to byl).
ja mojej daje narazie ok.600-700g chudego miesa z wypelniaczem i witaminami i nie widze roznicy miedzy tym a royalem,ostatno tylko sie wyzsza zrobila ale to chyba jest z wiekiem zwiazane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...