Jump to content
Dogomania

POMOCY! Czy to ropomacicze?


Majek

Recommended Posts

Mam pytanie czy można samemu wyczuć powiększoną macicę? Moja sunia lubi gdy masuje się jej brzuszek i właśnie ostatnio zauważyłam że jest delikatnie powiększony a dzisiaj wyczułam (tak mniej więcej w pachwinach) nie wiem jak to nazwać takie jakby "wałeczki" symetrycznie po obu stronach. Nie wiem co o tym myśleć, dodam że moja sunia jest troszkę ponad miesiąc po cieczce, ma rok i 8 mies, nie zauważyłam żeby wzmogło jej się pragnienie. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

moje dwie suki miały ropomacicze- objawem tego był powiększony brzuch a także z pochwy(nie wiem jak to nazwać u psa), wypływała im wydzielina koloru białego. Twoja suczka jest bardzo młoda może powiększenie brzucha w jej przypadku oznacza ciąże urojoną? Tak czy siak musisz jak najszybciej iść z nią do weta na badanie usg. Pamiętaj im wcześniej się wykryje te straszne choróbsko szanse na pełen powrót do zdrowia są ogromne. Moje suki dostawały zastrzyki hormonalne i dostały ropomacicze. Twoja suka jest chyba jak wyliczyłam po 3 cieczkach ,czy dostawała w poprzednich cieczkach zastrzyki anty?

Link to comment
Share on other sites

Masz rację jest po 3 cieczkach;) Nie dostawała żadnych środków anty. U weta jesteśmy już oczywiście umówieni ale nie daje mi to spokoju i chciałam się jeszcze podpytać. Jest jeszcze coś co mnie zaniepokoiło jej ostatnia cieczka była dość dziwna, trwała niecałe tyg i miałam wrażenie że wcale nie miała dni płodnych.

Link to comment
Share on other sites

to dziwne z tą cieczką...weterynarz na pewno coś poradzi. Mi się wydaje, ze suczka jest za młoda na ropomacicze, a nawet jeśli ma tą chorobę to jest to całkowicie uleczalne zJastrzykami .Dobrze, że tak szybko zareagowałaś to też działa na plus
Chyba tylko jedyną dobrą metodą na to by uchronić sukę od ropomacicza jest sterylizacja.
Daj znać co wet powiedział, czy to ropo czy coś innego. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...