Jump to content
Dogomania

Rosyjski eksperyment....


milcia17

Recommended Posts

A wiesz do czego doprowadził ten eksperyment?
Nie sądzę.

Ale ja nie o tym chciałem..
Darujcie sobie pisanie do fundacji.
Najlepiej napisać do komisji etyki, choć wątpię, że udzielą wam informacji o tym, w jakim wymiarze prowadzi się w jednostkach badawczych projekty naukowe.
Co najwyżej pokażą ustawę, natomiast raczej nie udostępnią informacji o wnioskach składanych o pozwolenie na badania i o decyzjach komisji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem pewien w 99%, że żadna z osób wypowiadających się tu na wątku nie wie kto korzystał w późniejszym okresie z wyników tych badań, oraz do czego wyniki te wykorzystano.
Piszesz, że mają kwestię poznawcze.
Co to dla Ciebie znaczy?
Że podtrzymywał tą głowę przy życiu po to, żeby pokazać światu jaki jest fajny? Dla własnego widzi mi się?
Wybacz, ale Twoje zdanie oparte na takiej argumentacji jest delikatnie mówiąc mało sensowne.

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy byl Vladimir Demikhov ze swoja odcieta glowa, drugi Bruyukhonenki ze swoimi dwuglowymi psami... o ile pierwszy eksperyment jestem jeszcze w stanie zrozumiec, o tyle drugiego kompletnie nie... A do czego mialy sluzyc wyniki badan? Z tego co wiem, to psy były częścią serii eksperymentów związanych z technikami chirurgicznymi, których celem była nauka transplantacji serca i płuc pacjenta. Tylko jesli rzeczywiscie badania mialy na celu poznanie owych technik to dlaczego nie przeszczepiali wspomnianych pluc i serca??? To szalony eksperyment chorego czlowieka... podtrzymuje swoje zdanie.

Dodatkowo musze Cię zmartwić, ale niestety ten pan, ani żaden inny w swoich zwierzęcych eksperymentach nie przyczynił się do rozwoju medycyny w dziedzinie transplantologii tym bardziej przeszczepów serca, płuc, czy płuco-serca. Niestety ale pierwsze przeszczepy jakie miały miejsce po udanych eksperymentach na zwierzętach zawiodły u ludzi. Dlaczego ? A mianowicie z prostej przyczyny. Układ immunologiczny zwierząt różni się od ludzkiego. Wszyscy pacjenci, którym jako pierwszym przeszepiono serca, wątroby, nerki nie pożyli dłuzej niż kilka godzin dopóki nie uświadomiono sobie, jak wazną, a zarazem najwazniejszą rolę w transplantologii odgrywa układ immunologiczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...