Jump to content
Dogomania

Czesanie ogona


Ewa&Duffel

Recommended Posts

Hej,
mam pytanie, czy macie może jakiś sposób na czesanie ogona ? Duffel generalnie spokojnie stoi przy czesaniu, ale jak dochodzę do ogona, to od razu zaczyna się wiercić i wyrywać oraz próbuje złapać ogon w zęby. Smaczki średnio pomagają.A muszę mu przecież ten ogon co jakiś czas czesać, bo się taka brzydka, splątana sierść się robi...
Do czesania używam grzebienia z obrotowymi zębami.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak przyzwyczajałam do czasania ogona, to najpierw często się tym psim ogonem bawiłam. Łapałam, machałam nim, lekko ciągnęłam psa za ogon:diabloti: Jak sie dobrze zachowywał tzn. zero reakcji to kawałek surowego mięska. Potem zaczęłam czesanie od takiej zwykłej szczotki dla psa. Wygladałao to tak, że łaziłam po mieszkaniu ze szczotkę i jak pies akurat stał to ja mu ta szczota mach po ogonie. Jak dobrze zareagował to smak do pyska i mizianki.
Często jednak pies nie lubi jak ogon się mu czesze na stojaco. Może karz mu usiąść i na siedzaco narazie czesz.
Ale brak reakcji na czesanie ogona da się wypracować, ja musiałam ze względu na to,że psina terapueta ma być i się udało. Teraz mogę sobie czesać ile wlezie:lol:

Link to comment
Share on other sites

U nas smaki raczej niestety nie działają w takiej sytuacji, on się robi strasznie pobudzony jak tylko się mu dotknie ogona, zaczyna skakać,próbuje chwytać za ten ogon...nie wiem,jak to zmienić, na siedząco jest ten sam problem...
Hm, może spróbujemy tak,że ja mu będę czesać ogon, a ktoś inny mu będzie podawać smaczki cały czas...

Fajnie, że Eger ma być terapeutą, Duffel niestety nie nadawałby się do tego ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...