Jump to content
Dogomania

Pytanka o Yorkach ..... ;p


KolorowaKredka

Recommended Posts

1. Czy Yorki mogą przebywać z kotami ( mam 2 letnia kotke ) ??2. Jak oduczyc mojego Yorka szczekania ?3. Jak nauczyć mojego Yorka przynosic aport ?4. Jaka jest najlepsza karma dla Yorków ... ??? Gdzie moge ewentualnie otrzymac probki karm ?? (wiem że jest taki temat ale nie pisze tam nic o Yorkach .... :()5 . Czy Yorkom mozna dawac domowe jedzenie ?? Jakie ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KolorowaKredka']1. Czy Yorki mogą przebywać z kotami ( mam 2 letnia kotke ) ??2. Jak oduczyc mojego Yorka szczekania ?3. Jak nauczyć mojego Yorka przynosic aport ?4. Jaka jest najlepsza karma dla Yorków ... ??? Gdzie moge ewentualnie otrzymac probki karm ?? (wiem że jest taki temat ale nie pisze tam nic o Yorkach .... :()5 . Czy Yorkom mozna dawac domowe jedzenie ?? Jakie ???[/QUOTE]

1. York to pies taki jak wszystkie inne. Kot moze go zdominować i wtedy będzie problem.
2. Kiedy szzceka podczas zabawy a ty tego nie chcesz to poprostu zatrzymujesz ją i go karcisz oraz mówisz ze nie wolno.
3. Tak jak kazdego innego psa
4.Niektórzy twierdzą że royal. Głównie na wystawach przy stoiskach karm
5. Zależy do osoby. jedni twierdza z etak a drudzy że nie ale moim zdaniem tak
6. Nie wiem czy wiesz ale york to pies taki jak wszystkie inne i co do nauki wystarczy skorzystać z zwykłych książek o psach bo yorki to to nie są zabaweczki jakieś nietypowe ze potrzebuja czegoś innego niż reszta psów.:shake:

Link to comment
Share on other sites

1.Nie sądzę ,aby york rzucał się na kota:evil_lol:,napisałaś ,że masz kocice,więc tym bardziej nie powinno być problemu,gdyż może ona traktować go jak swoje dziecko.
2.Musisz dać psu wyraźny sygnał ,że Ci się to nie podoba.Oczywiście nie mówię tu o daniu nawet lekkiego klapsa psu,to nie jest dobra metoda-pies będzie wtedy kojarzył człowieka z czymś niemiłym.
Według mnie gdy pies szczeka powinnaś dać mu krótki sygnał np. nie.
3.Yorka aportu uczy się tak samo jak np.Beagle.
4.Obecnie najlepszą suchą karmą na rynku zoologicznym jest Royal Cannin , w przypadku yorków powinien to być Royal Cannin Yorkshire Terrier ,a do 10 mies. życia podawaj mu Royal Cannin Yorkshire Terrier Junior. Próbki możesz dostać w sklepie zoologicznym ;)
5.Nie wiem o jakie domowe jedzenie Ci chodzi?
O jedzenie gotowane typu kurczak z ryżem?
Tak,owszem można to podawać,lecz w tym pokarmie nie dostarczamy wszystkich potrzebnych witamin i musimy te braki uzupełniać np.tabletkami witaminowymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Agunia_so']Mam pytanko. Mam rodowodową suczkę ale nie złożyłam jeszcze wniosku o rodowód w związku kynologicznym. Czy ktoś wie może do kiedy taki wniosek trzeba złożyć?[/QUOTE]

Rodowód psu możesz wyrobić w dowolnym momencie jego życia.Nie ma ograniczeń czasowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...