Jump to content
Dogomania

Rasy nie uznane przez FCI a rodowód


KrzysiekM

Recommended Posts

przecież doskonale wiesz, że nie otrzymasz?! Trolling?

a dla niezorientowanych czytających jeśli w hodowli Owczarków Niemieckich urodzi się szczenię długowłose to metrykę/rodowód otrzyma, ale nie zdobędzie uprawnien hodowlanych więc jego potomstwo już nie.

To Ty jesteś takim fanem KC? Czemu ta wsaniała organizacja nie chce wydawać rodowodów takim psom jak gończy polski czy wilczak czechosłowacki? Ja chcę hodować to oni muszą się do mnie dostosować i rasy uznać!!!

Link to comment
Share on other sites

jefta przepraszam jeśli uznałeś to za trolling, moje pytanie wynikało z tego, że znam się odrobinę na kocich rasach a tam nie zawsze rasy nieuznawane nie dostają rodowodu. Poza tym na pewno za jakiś czas ZKWP uzna owczarka długowłosego, więc interesuje mnie skąd w takiej sytuacji weźmie rodowody.

Nie dostałem też odpowiedzi na to czy hodując rasy nie uznane przez ZKWP mogę być jego członkiem. Pytam dlatego, że skoro nie mają rodowodu uznawanego przez ZKWP to mogę być posądzony o pseudohodowle a ZKWP za to wyrzuca.

Na marginesie 1: Nie jestem fanem KC, ale podoba mi się ich podejście do wystaw nie wiem jak przyznają rodowody.
Na marginesie 2: Mam 3 upatrzone rasy 2 z nich nie są uznane przez FCI. Oczywiście mogę olać Związek ale chcę z nim współpracować dlatego, że ma bardzo dużą wiedzę i robi fajne wystawy. Nie podoba mi się rygoryzm związku, teraz zbieram informacje. Liczę plusy i minusy różnych rozwiązań i za parę miesięcy dzięki informacjom zdobytym między innymi na tym forum podejmę decyzję...
Na marginesie 3: Podobno owczarek niemiecki długowłosy i owczarek niemiecki różnią się od siebie tylko jednym genem recesywnym, więc tym dziwniejsze jest dla mnie, że jedne dostają rodowód a drugie nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...