Jump to content
Dogomania

POMOCY!!!Moja psinka ma 7 m-cy i załatwia sie w domu


aska_1501

Recommended Posts

Pomóżcie....Mam 7 miesieczną yorczycę...jest przecudowna i przekochana ale bardzo lubi załatwiać swoje potrzeby w mieszkaniu...Ma swoje ulubione miejsca pod stołem czy koło drzwi...Zastanawiam się czy wtym wieku mozna ją jeszcze nauczyć czystości> Czy już jest za poźno:placz: ??? Zimą nie chciała wychodzić na dwór a kuweta w ogóle jej nie interesuje.....:shake: Już nie wiem co zrobić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']...Zastanawiam się czy wtym wieku mozna ją jeszcze nauczyć czystości> Czy już jest za poźno:placz: ??? [/QUOTE]
Nawet dorosłego psa można nauczyć czystości, robi się to tak samo jak ze szczeniakiem. A jak tematów o tym jak uczyć szczeniaka jest już kilkanaście... rozejrzyj się na forum.
[QUOTE]Zimą nie chciała wychodzić na dwór [/QUOTE]
Tzn? Przez całą zimę nie wychodziła? Uczyłaś ją w ogóle kiedykolwiek załatwiania się na zewnątrz?
Poczytaj troszkę i bierz się do roboty, im szybciej tym lepiej :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Jest z nami od wrzesnia...ne wychodziłysmy w grudniu przez jakieś 2 tyg...wtedy wyprowadzałam mała na balkon...nie wiem czy ona nie sygnalizuje swoich potrzeb czy tego nie dostrzegam:placz: ? Jak wyjdziemy na dworek to na ogól się załatwi...ile czasu powinien taki psiak wytrzymywac bez siusiania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']ne wychodziłysmy w grudniu przez jakieś 2 tyg[/QUOTE]
Może trzeba było kupić sobie kotka, albo chomika? :hmmmm:
[quote name='aska_1501']nie wiem czy ona nie sygnalizuje swoich potrzeb czy tego nie dostrzegam:placz: ? [/QUOTE]
Skoro nie wie, że w domu nie wolno sikać to po co ma sygnalizować... :hmmmm:
[QUOTE]ile czasu powinien taki psiak wytrzymywac bez siusiania?[/QUOTE]
Moja suka w tym wieku już sikała 4 razy dziennie (wyłącznie na dworze), tylko, że ona była uczona od początku i nie było taryfy ulgowej.

Twoja mała najpierw musi się nauczyć, że dobrze jest sikać na dworze, i nie wolno sikać w domu. A potem możesz zacząć oczekiwać od niej sygnalizowania czy wytrzymywania. A na razie traktuj ją jak 8 tygodniowe szczenię: czyli stała obserwacja, spacerki co 1-2 godziny, sikanie na dworze= ogromna, entuzjastyczna pochwała połączona ze wspaniałym smakołykiem, a do sikania w domu nie dopuszczaj. I żadnych "wolnych dni", czy zimno, czy deszcz- naukę trzeba kontynuować!

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji zaznaczam ze yorki to teriery - potrzebuja duzo ruchu i zajecia.
Ja wychodze z moimi maluchami 4 razy dziennie. W programie obowiązkowe bieganie, tarzanie sie w sniegu i inne atrakcje.
Tola ma 8 miesiecy wiec prawie w wieku Twojego pieska. W nocy nawet 11 godzin wytrzyma, tyle ze my rano zawsze o zelaznej porze idziemy na spacer to wie juz ze warto czekac :P Inaczej lipa - drops szynkowy przepadnie. :lol:

Moze pomyslisz potem o psim przedszkolu lub agility?
Yoreczki potrzebuja duzo zajecia i spacerow (zreszta jak kazdy pies, ale akurat w przypadku tej rasy jest to najczesciej zaniedbywane)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj 4 razy powyższe porady i do pracy. Ja mam 5 miesięcznego owczarka szetlandzikiego i od 2 tygodni nie zdażyło mu się załatwić w domu. Poza tym pies jest nauczony ze nie zalatwia się na chodniku tylko na trawce, co w przyszlosci zapobiegnie wielu niesymatycznym sytuacjom. W dni wolne wychodzimy z nim srednio co 4 godziny, wtedy kiedy idziemy do pracy i do szkoly siedzi w domu 8 godzin sam i zawsze jest czysto. Jedna uwaga po 8 godzinach siedzenia w domu jeszcze wynosimy go na rękach (mógłby nie wytrzymać wędrówki z 4 piętra izrobic siusiu na klatce schodowej a tego też należy unikać) Powodzenia Uda się;)

Link to comment
Share on other sites

moja bullinka ma troche ponad 3 miesiace,skutecznosc zalatwiania sie na dworze 95%[tfu tfu zeby nie zapeszyc], noce zawsze wytrzymywala cale..

sunia mojej kolezanki [ponad rok ma] do tej pory zalatwia sie w domu[tylko w lazience ale w domu]! kupa na dworzu to swieto!! podpowiadalam jej ostatnio zeby ja nagradzala-zobaczymy co z tego wyjdzie..

Link to comment
Share on other sites

Pies musi mieć proste zasady, gdzie się sika a gdzie nie. Jeśli szczeniak na początku jest uczony załatwiania potrzeb na gazetę i jest za to chwalony to nic dziwnego że się załatwia w domu. Jeśli nie wychodziłaś z psem na dwór przez te 2 tyg to też nic dziwnego że załatwia sie w domu. Jak mówisz robi to przy dzwiach, czyli coś jej w głowie świta. I co to za pomysły z tą kuwetą:crazyeye: Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy pies robi kupę i wtedy w porę zareagować i wynieść na dwór. Jeśli to jest po przebudzeniu to bierzesz psa po pachę i fru na dwór, jeśli po jedzeniu to to samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja suczka jest u mnie od 2 miesięcy, a ma 4.Próbowałam już chyba wszystkich sposobów, żeby naczyć ją załatwiania się na dworze, a nie w domu.Nic nie skutkuje.Na początku nie mogliśmy jej uczyć załatwiania się na dworze, ponieważ miała dosyć mocno chory pęcherz.Była wychudzona i wystraszona, dlatego też nie wychodziliśmy z nią często na dwór.Teraz jest już zdrowa.W domu jak nasika zostaje skarcona, a na dworze dostaje smakołyka.Po każdym wysikaniu się na dworze juz wie, że ma dostać nagrode, a za każdym razem jak narobi w domu to też wie, że zle zrobiła, ale dalej robi i w domu i na dworze.Dosyć długo nie możemy sobie z nią dać rady...jednego psa juz wychowaliśmy i normalnie załatwia swoje potrzeby na dworze.Prosze o jakieś rady.Metoda z kupą na gazecie i wynoszeniem tego coraz dalej nie skutkuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosix']Moja suczka jest u mnie od 2 miesięcy, a ma 4[/QUOTE]
Spokojnie, rzadko się zdarza, zeby taki maluch już sikał wyłącznie na dworze ;)
Zajrzyj do tematu [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18727"]"Pierwszy spacerek"[/URL], tam jest w tej chwili przerabiany temat sikania i na bieżąco dziewczyny omawiają postępy swoich suniek. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Arial]Nie ma zadnych postępów ze strony Omegi w załatwianiu swoich potrzeb na dworze, a co najgorsze jak zostaje sama w domu to sika nam złośliwie na łóżko :shake: ...nie wiem może ktoś zna jakis sposób, żeby ją tego oduczyć???[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak narazie dalej nie umie załatwiac się na dworze...był moment, że wogóle się nie załatwiała na dworze tylko czekała, aż wrócimy do domu i wtedy...ale teraz już zpowrotem obi na dworze, ale jak jej się chce, to nie umie tego "pokazać" i robi w domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosix'] ale jak jej się chce, to nie umie tego "pokazać" i robi w domu...[/QUOTE]
Wiele psów nie sygnalizuje potrzeby wyjścia, albo opiekunowie nie potrafią zauważyć sygnałów. Dlatego trzeba często i bardzo regularnie z pieskiem wychodzić w okresie nauki czystości, nie czekać na sygnał, tylko brać psa na smycz i na trawkę marsz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Wiele psów nie sygnalizuje potrzeby wyjścia, albo opiekunowie nie potrafią zauważyć sygnałów. Dlatego trzeba często i bardzo regularnie z pieskiem wychodzić w okresie nauki czystości, nie czekać na sygnał, tylko brać psa na smycz i na trawkę marsz ;)[/quote]Ja z moim ON-kiem wychodziłem po każdym jego przebudzeniu bez względu na porę dnia.W ciągu dnia spacery co 1,5 godziny.Męka trwała 2 tygodnie,ale teraz widzę że warto było bo załatwia się tylko na dworze.A jak chce wyjść to stoi przy drzwiach:multi::loveu::sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że tak trzeba i tak właśnie robie, ale i tak przeważnie załatwia sie w domciu...:shake: Ale rozmawiałam ze swoją sąsiadką, która ma Beagle (suczke) i czystości uczyła ją do 8 miesiąca życia...ale w końcu nauczyła, więc może i mi się uda?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie.chcieliśmy zobaczyc czy dzisiaj tez tak będzie...i nie jest.Przestała już...i nie wiemy wogóle o co chodzi...nie wiem teraz juz czy iść do tego weta czy nie...może lepiej poczekam...jak znowu sie zacznie to wtedy już na 100%pójde...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...