Jump to content
Dogomania

Beagle a aportowanie


Ariska

Recommended Posts

Po pierwsze jako nowi milosnicy dogo witamy wszystkich serdecznie, a po drugie mam pytanie do posiadaczy beagli. Czy wasze psiaki aportuja? Bo moj lobuz czeka cierpliwie jak mu rzuce pilke/patyke itd. biegnie do tego, stoi i szczeka. czeka az przyjde i znowu mu rzuce. uwielbia bieganie za pilka i innymi aportami, tyle ze nie chce przynosic z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak, beagle to bardzo mądre psiaki i potrafią wszystko to co inne, ale dłużej sie uczą. Ich nauka wymaga większej cierpliwosci i konsekwencji od włascicieli. One sa bardzo mądre i jeżeli tylko czegos nie muszą wykonać to na pewno to wykorzystaja. Takie małe cwaniaczki.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie z wami zgadzam, ze aportowania mozna nauczyc. Moje malenstwo zna wiele sztuczek a ma dopiero 6 miesiecy. jednych sie uczy szybciej, innych wolniej. Ale skoro za aportowaniem nie przepada, to czy jest sens go uczyc. Jest przeciez tyle innych zabaw i cwiczen, ktore mozemy wykonywac. Poznalam sie juz na tym ze beagle sa wielkimi indywidualistami i uparciuszkami. Chcialam tylko wiedziec czy inni wlasciciele beagli maja podobne spostrzezenia i ty, Milosz mnie w tym utwierdziles. A czy wyuczona zdolnosc aportowania jest na prawde potrzebna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milosz']Tak, tak, beagle to bardzo mądre psiaki i potrafią wszystko to co inne, ale dłużej sie uczą. Ich nauka wymaga większej cierpliwosci i konsekwencji od włascicieli. One sa bardzo mądre i jeżeli tylko czegos nie muszą wykonać to na pewno to wykorzystaja. Takie małe cwaniaczki.[/QUOTE]

Beagle nie sa jakas odosobniona w psich zachowaniach rasa... potrafia sie uczyc szybko i chetnie jak inne psy czyporownujac inne psy goncze- jesli maja dobra motywacje, i odpowiedni sposob uczenia....
Jasne ze sa madre, wszystko co robia to nie dlatego by zadowolic wlasciciela(jak kazdy inny pies) ale dla wlasnej korzysci, dlatego moga wykonac KAZDA zadana przez nas czynnosc jesli dobrze ja nagrodzic a nie wymagac tylko. Dlatego tradycyjne metody nauki slabo zdaja egzamin.

Nie wiem jak uwazacie, ale retrievery uwazane za psy powszechnie szybko i z checia sie uczace, nie sa wcale takie, ona wymagaja rowniez duzo cierpliwosci i konsekwencji, nic nie zrobi sie samo-wiec beagle nie sa odosobnione-zapewniam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ariska']Ja i Gizmo pracujemy z klikierem, ale chyba mu daruje aportowanie bo i na zawody sie nie wybieramy. Dzieki za rady[/QUOTE]

od dawna pracujecie z klikerem? moze nie doszlas jeszcze do tego jak super metoda jest ksztaltowanie? wiem ze gdy nie ma sie tego jeszcze opanowanego to nie mysli sie o tym rodzaju nauki jako o czyms super i mogacym nauczyc psa wielu rzeczy--> tu aportowanie.

No ale jak wolisz.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...