Jump to content
Dogomania

Acana czy nutra gold dla szczeniaka??


dexterka

Recommended Posts

witam. niedlugo stane sie wlascicielka wyzla weimarskego. bardzo duzo czytalam o karmach suchych, ale mam wrazenie iz im wiecej czytam tym mniej wiem.... opinie o karmach sa bardzo rozbieże. Wlascicielka hodowli napisala mi ze karmi Pro Maxi BabyDog. jednak ja nigdzie nie moge znalezc takiej karmy/

Na razie zastanawiam sie nad dwoma firmami Acana i Nutra gold. Jak myslicie ktora wybrac??

Link to comment
Share on other sites

Hodowczyni na poczatek powinna ci w wyprawce dać chociaż 1 kg tej karmy, którą karmiła szczeniaki. Jeżeli tego nie dostaniasz masz prawo dopoinać sie o odsypanie z worka trochę karmy na pierwsze dni pobytu szczeniaka u ciebie. Jeżlei juz chcesz zmienic szczeniakowi dietę , to ta karma od hodowcy pozwoli ci bez poroblemowo przenieć psa na inną . Nie można tak bez zadnego łagodnego przejścia z jednej karmy na drugą zmieniać psy diety, zwłaszcza, że to jest szczeniak.
Ze swojej strony polecam ci Acanę. Jeżeli chodzi o szczeniaka to ta karma dostarczy mu wszystkich potrzebnych witamin w dobrych proporcjach.
Nutry Gold nie próbowałam, ale wydaje mi się , że ona jest słabsza składowo od Acany, ale mogę się mylić...

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Jestem przekonana,że dostanę od hodowczyni wyprawkę, ale do dnia przybycia szczeniaczka do mnie chciałabym mieć już wszystko dla niego przygotowane. Ot taka moja natura.... A o karmie, którą karmi hodowca słyszałeś/łaś(Pro Maxi BabyDog)??Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niestety o tej karmie nie słyszałam:shake: Ale ja tam bardziej się orientuję w suchych, więc może to jakaś mokra w formie puszek , czy coś ? Pierwsze co mi się na myśl nasuwa widząc słowo Babydog to oczywiście Royal Canin. Bo on wyprodukował właśnie wersję dla szczeniat pod taką nazwą. Może chodziło jej/jemu o RC Maxi Babydog?
Może zadzwon do hodowcy powiedz, że nie możesz znaleźć karmy o takiej nazwie i, żeby on ci podał [U]dokładną[/U] nazwę karmy, co jest narysowane na opakowaniu i gdzie kupuje on ta karmę. Zapytaj się też czy nie chodzi właśnie o RC ( Royal Canin ). Skoro nigdzie nie możesz znaleźć tej karmy, to dla mnie to by już było podejrzane i ja starałabym się dobrze wypytać hodowcę o to czym karmi szczeniaki. W koncu karmienie w tym okresie wzrostu, kiedy szczeniaki są w hodowli jest bardzo ważne.

Zadzwoń, zapytaj, dobry hodowca zawsze wytłumaczy dwa razy i dokładnie wyjaśni co i jak. Jeżeli by się wykręcał od odpowiedzi to znaczy, że cos tam jest nie tak i może lepiej zrezygnować ze szczeniaka z tej hodowli.

Mam nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze i hodowca tylko nazwał karmę tak w skrócie, który używa np. w rozmowach ze znajomymi. Być może nie wiedział, że go nie zrozumiesz.

Pamiętaj trzeba zawsze dbać o swoje sprawy, a jeśli chodzi o szczeniaka to lepiej mieć oczy na wszystko i wszystko dokładnie wiedzieć. :)
Napisz jak juz bedziesz wiedzieć co z tą karmą :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niestety o tej karmie nie słyszałam:shake: Ale ja tam bardziej się orientuję w suchych, więc może to jakaś mokra w formie puszek , czy coś ? Pierwsze co mi się na myśl nasuwa widząc słowo Babydog to oczywiście Royal Canin. Bo on wyprodukował właśnie wersję dla szczeniat pod taką nazwą. Może chodziło jej/jemu o RC Maxi Babydog?
Może zadzwon do hodowcy powiedz, że nie możesz znaleźć karmy o takiej nazwie i, żeby on ci podał [U]dokładną[/U] nazwę karmy, co jest narysowane na opakowaniu i gdzie kupuje on ta karmę. Zapytaj się też czy nie chodzi właśnie o RC ( Royal Canin ). Skoro nigdzie nie możesz znaleźć tej karmy, to dla mnie to by już było podejrzane i ja starałabym się dobrze wypytać hodowcę o to czym karmi szczeniaki. W koncu karmienie w tym okresie wzrostu, kiedy szczeniaki są w hodowli jest bardzo ważne.

Zadzwoń, zapytaj, dobry hodowca zawsze wytłumaczy dwa razy i dokładnie wyjaśni co i jak. Jeżeli by się wykręcał od odpowiedzi to znaczy, że cos tam jest nie tak i może lepiej zrezygnować ze szczeniaka z tej hodowli.

Mam nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze i hodowca tylko nazwał karmę tak w skrócie, który używa np. w rozmowach ze znajomymi. Być może nie wiedział, że go nie zrozumiesz.

Pamiętaj trzeba zawsze dbać o swoje sprawy, a jeśli chodzi o szczeniaka to lepiej mieć oczy na wszystko i wszystko dokładnie wiedzieć. :)
Napisz jak juz bedziesz wiedzieć co z tą karmą :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak...ja też mam mieszane uczucia co do RC, ale mój pies w hodowli też tym karmiony był. I ja Royala pociągnęłam do 6 miesiaca a potem zaczęłam z innymi karmami też eksperymentować :) Na RC mi pies niezadobrze wyglądał a nie jest to też jakaś super jakościowo karma, zeby psa cały czas nia karmić. Ja tam lubię urozmaicać, więc co jakis czas zmieniam karmę. RC jeszcze kiedyś napewno kupię z worek dla urozmaicenia, ale napewno nie bede nim stale karmić.

Link to comment
Share on other sites

Acana jest fajną karmą,ale nie wiem jak się sprawdza u szczeniaków.Co do nutry gold,to przetestowałam na swoich psach i mam wrażenie,że jest jakaś sucha,dziwna.Moim zwierzakom nie pasowała.Zdecydowanie mogę Ci polecić zwykłą nutrę nuggets,bez najmniejszych problemów wychowałam na niej nowofundlanda.Jadł ją póżniej przez całe życie i uwielbiał ponad wszystko,dosłownie.Efekt był super,mocny,zdrowy ,energiczny pies z pięknym włosem.Obecnie karmie acaną grasslands bo jeden z moich psów ma uczulenie na kure,acana sprawdza się jak najbardziej.Myśle,że royal to raczej taka sobie karma,ale dobrze rozreklamowana.Tak czy inaczej będziesz musiała sama sprawdzić co będzie szczeniaczkowi pasowało i jaki będzie efekt.Pozdawiam i życzę owocnych poszukiwań!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...