Jump to content
Dogomania

Oddział Katowice zarejestrowanie nowego członka


panienkabubu

Recommended Posts

Nie wiem jak wygląda sprawa w katowickim oddziale ale ja się nie zostałam członkiem bielskiego oddziału więc wydaje mi się, że wygląda to podobnie.
Jeżeli chodzi o legitymację to dostałam ją od razu na miejscu a opłaty wyglądały następująco:
składka członkowska - 44 zł
wpisowe i legitymacja - 22 zł.
regulaminy - 18 zł.

Jeżeli zhodzi o psa:
rejestracja - 15 zł.
rodowód - 36 zł.

W sumie 135 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']A czy przy zapisywaniu się potrzebne są jakieś dokumenty?
Nie wiem zdjęcie, dowód osobisty?[/quote]

Mnie przy zapisywaniu nie prosili o żadne dokumenty ale lepiej na wszelki wypadek zabierze ze sobą dowód lub jeżeli jesteś niepełnoletni legitymację szkolną. Nie wiem czy to się Ciebie tyczy ale jeżeli jesteś niepełnoletni a masz powyrzej 16 lat to potrzebujesz zgody rodziców na piśmie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']hehe,
jestem już pełnoletni[B]a[/B] ;-)
Kasia mam na imię ;-)

Czyli podliczając opłaty za samo zapisanie się do związku to koszt 88 zł ?
I wszystko wydawane jest na miejscu ?[/quote]

Tak bez rejestrowanie psa i kosztu rodowodu wychodzi 88 zł.;)
Legitymacja członkowska jest wydawana na miejscu, regulaminy także tylko jakbyś psa rejestrowałaś to na rodowód czekasz ok. 3-4 msc ( w moim przypadku czekałam równiutkie 3 msc i właśnie w środę go odebrałam. )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Nie, pieska na razie rejestrować nie będę.. Bo sunia jest zarejestrowana w innym oddziale.. No, ale to długa historia :)

A przy przerejestrowaniu psa jest dużo problemów?[/quote]

Przy rejestrowaniu psiaka nie ma najmniejszych problemów. Choć w Twoim przypadku sprawa wygląda chyba nieco inaczej. Wydaje mi się, że musisz zabrać kartę swojego psa z oddziału w, którym jest obecnie zarejestrowany i przerejestrować go do katowickiego oddziału...
[SIZE=1][COLOR=Red]
Jeżeli mówię coś nie tak to proszę mnie poprawić. W tej kwesti zaznaczam, że tylko tak mi się wydaje.
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']A jak sprawa wygląda, jeśli sunia teraz jest zarejestrowana na inną osobę? W innym oddziale ?
I teraz np. chciałabym ją przerejestrować na siebie już w katowickim?
Podobnie? Czy jakieś dodatkowe udziwnienia :crazyeye: ? ;-)[/quote]

Jeżeli o to chodzi to już nie mam pojęcia ale w rodowodzie jest miejsce na odnotowanie zmiany właściciela... Ja Ci nie odpowiem na to pytanie bo nie mjiałam z tym do czynienia. Jedną suczkę kupiłam normalnie z metryką a druga jest z zagranicy ale miałam rodowód exportowy więc trzeba było tylko nostryfikować.

Link to comment
Share on other sites

Jasmin, do ZK musisz iśc z umową, na której będzie napisane, czy psa kupilas czy tz dostałaś, od tej osoby, na która jest obecnie zarejestrowany. Powinny byc spisane nr dowodów osobistych i adresy. Oczywiście dane psa. To interesuje związek, a nie np. cena. Cała reszta bz. tzn. musisz zostac członkiem Zk, suka przerejestrowana, a twoje dane zostana wpisane w rodowód, gdzie jest miejsce na zmianę właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
wczoraj byłam w Oddziale,
zapisanie się do Oddziału w Katowicach to kwestia 61zł, pani pobrała ode mnie :

13 zł - wpisowe
44 zł - składka
4 zł - legitymacja

Razem 61 zł
O żadnych regulaminach mi nie powiedziała, a ja zapomniałam się upomnieć ..
Co jeszcze wchodziło w skład tych 88 zł? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Przy przerejestrowaniu psa, jest jak ci wyżej napisałam, Natomiast, cała dokumentację powinnien przeslać oddział, na pismo kierownika sekcji nowego oddziału, w terminie do 30 dni. Jeżeli by nie pezesłali, to na podstawie rodowodu i innych dokumentów/oryginałów/, nowy oddział, odtworzy dokumentację. Z tym, ze obowiązek przesylania dokumentacji, wraz z karta sztywną obowiązuje wszystkie oddziały. Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Czy mogę dołączyć do postu :) interesują mnie bowiem właśnie te dwa oddziały. Nie wiem, który wybrać?! Czy jest potem jakaś zależność od tego który się wybierze? Który z nich jest lepszy? Czy organizują jakieś szkoleani czy kursy, jeżeli tak to w którym więcej?
Chce zarejestrować psa i ciągle biję się z myślami gdzie?! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...