Jump to content
Dogomania

Karmienie psiaka z dysplazja


apaczkrk

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Witam
Wydaje mi sie że trzeba rożróznic karmy gotowe od naturalnych pokarmów, które zawieraja pewne składniki. Gotowe karmy musza miec w sobie chondroprotetyki. Glukozamine i chondroitynę. Skutecznośc tych składników to inny temat. Gotowane łapki zawieraja składniki poprawiajace prace chrzastki jesli sie nie mylę kolagen a te ww. maja działanie ochronne i zabezpieczaja przed stanami zapalnymi.
karmiąc dysplastyka trzeba koniecznie sprawdzic jaki składnik na co działa. ja osobiscie karmie suchą i dodaje odzywki. Łapki zrobiłam raz i niestety poddałam sie. Gotowanie to nie jest moja najmocniejsza strona. Oczywiście nalezy pamietać o tym czy mamy doczynienia z psem, który zakonczył wzrost czy z takim rosnacym bo wtedy dochodzi nam sprawdzanie stosunku fosforu do wapnia itd. karmiąc gotowanym bardzo cięzko zachowac bilans. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja mam psa z dysplazją(nieoperowany-ten szczuplutki puchaty z avatara cao)obecnie ma 19 m-cy,dostaje korpusy kurze długo gotowane,psi makaron,ciasteczka-nagrody,rc intestinal(na sniadanie 200g)obowiazkowo prep.witaminowo-min-wczesniej był to can-vit niebieski teraz mikita megavit multivit canis+dolfos artroha cały czas (wcześniej dostawał dolfos arthrofos)utrzymuję go w tzw.szczupłości-waży obecnie 62 kg.biega bawi się i jest wesoły

Link to comment
Share on other sites

Ja posiadam on-ka i z dysplazja zyjemy juz 5 lat. Kazdy musi sprawdzić po jakich odzywkach i karmie jego pies funkcjonuje najlepiej. Z karma udało nam sie trafic za drugim razem ale odzywek przetestowałam mnóstwo u nas najlepiej działa RC adult dla duzych ras oraz caniviton forte w proszku i w okresie pogorszenia czytaj kulawizn cortaflex. Jest wiele srodków jakosciowo lepszych od canivitonu ale u mnie akurat on przynosi widoczne efekty a po aplikacji innych odzywek nie widac było aby działały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...