Jump to content
Dogomania

badanie oczu w Krakowie - kiedy, gdzie?


madika

Recommended Posts

Ceny z pażdziernika 2008
Specjalistyczna wizyta z badaniem okulistycznym-70 zł
Wystawienie certyfikatu to koszt 100 zł(wizyta już w cenie)

Jest też możliwośc wysłania próbek na badanie genetyczne PRA
Koszt 160badanie + kurier 30+ wizyta 50.

Link to comment
Share on other sites

a ta wizyta specjalistyczna z cerytfikatem to wlasnie pod katem chorob genetycznych?
a badanie genetyczne PRA to co to jest?

bo mnie chodzi o takie badanie dla mojego psiaka: [url]http://www.silkyterrier-sharpei.com.pl/uploads/Australian_silky_terrier/certyfikatoczu.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']a ta wizyta specjalistyczna z cerytfikatem to wlasnie pod katem chorob genetycznych?
a badanie genetyczne PRA to co to jest?

bo mnie chodzi o takie badanie dla mojego psiaka: [URL]http://www.silkyterrier-sharpei.com.pl/uploads/Australian_silky_terrier/certyfikatoczu.jpg[/URL][/QUOTE]

Tak to badanie jest pod kątem chorób genetycznych(CEA,PRA i inne)To badanie okulistyczne i trzeba je powtarzać co roku.Po badaniu dostajesz taki certyfikat jak wkleiłaś:)


Badanie genetyczne PRA to badanie DNA(z próbki krwi)pod kątem występowania tej choroby.Pies może mieć 3 stopnie:
NORMAL-wolny całkowicie(sam nigdy nie zachoruje ani nie przekaże potomstwu)
CARRIER-nosiciel(nie zachoruje ale może przekazać to potomstwu)
AFFECTED-chory.

To badanie robi się raz na całe życie psa.
Nie wiem czy akurat w twojej rasie jest sens to badać bo każda ma skłonności do czegoś innego.Moja właśnie do CEA i PRA.
Na stronie Optigen jest lista ras i dostępnych dla nich badań.
[URL]http://www.optigen.com/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

naprawde wielkie dzieki!

wg. tego linku powinnam mojemu zrobic [FONT=Arial,Geneva,Sans-Serif][COLOR=Black][URL="http://www.optigen.com/opt9_test_prcd_pra.html"][FONT=Arial,Geneva,Sans-Serif][I]prcd[/I]-PRA[/FONT][/URL][FONT=Arial,Geneva,Sans-Serif] test. wiec pomysle i nad zwyklym badaniem i nad badaniem genetycznym w takim razie.

a nie wiesz czy inne kliniki krakowskie wykonuja takie badania? bo arka jest jedna z drozszych (o ile nie najdrozsza) w krakowie.
[/FONT][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Niestety ja rozglądając się rok temu za badaniem w Krk natrafiłam tylko na Arkę.
Być może od tego czasu jeszcze gdzieś pojawiła się możliwość zbadania.

Zawsze możesz też poczekać na akcje organizowane przez ZK.
Przyjeżdża w konkretny dzień np:dr Garncarz i bada psy.
Ale takie akcje w Krk rzadko się odbywają.Popatrz sobie po stronach najbliższych oddziałów ZK(np:Katowice,Bytom,Chorzów,Zabrze,Zakopane itp)czy nie planują badań w najbliższych czasie.

Jednak o ile mnie pamięć nie zawodzi badanie w Arce kosztuje mniej więcej tak samo jak gdzie indziej.
Różnica chyba ok 20-30 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

w Arce teraz sama wizyta konsultacyjna 100zl. podczas niej dopiero lekarz decyduje jakie badania beda robione. ehh. takiej informacji udzelila mi Pani recepcjonistka (chyba) jak dzwonilam. cos chyba sie nie zrozumialysmy, ale porazajacy koszt samej wizyty lekko mnie odstrasza.

natomiast to moze zainteresuje osoby z Krakowa; ze strony oddzialu ZK:
[quote][FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]W dniach 6-7 marca 2010 organizujemy w siedzibie Związku Kynologicznego w Krakowie ul. Żywiecka 36 - badanie kliniczne oczu, które wykona dr Przemysław Bryła z Warszawy.
Koszt badania: z certyfikatem 110 PLN bez certyfikatu 85 PLN.
Zainteresowanych bardzo prosimy o kontakt z Bożeną Banasiewicz tel 501 73 74 74[COLOR=Black][/quote][/COLOR][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...