Jump to content
Dogomania

po operacji


Ackne

Recommended Posts

Witam!:lol:
Mam 4 miesiączną suczkę, wziętą ze schroniska, jest ślicznym mieszańcem.Ostatnio wydarzyła nam sie bardzo przykra okoliczność. Otóż Hera (bo tak jej na imę) połknęła igłę. Nie chcę opisywać wszystkich zdarzeń po, grunt że jest po operacji żołądka i jutro zabieram ją do domu. Nie wiem co jej dietetycznego dawać jeść i jak bardzo zmniejszyc dawkę. Jako żarłok okropny, muszę jej ograniczyć jedzenie. Tylko proszę o radę co można jej dawac np na śniadana i kolacje. Je 3 razy dziennie i waży 15 kg. Będę wdzięczna za radę.

Link to comment
Share on other sites

Nic dodać, nic ująć... Słuchaj uważnie lekarza i nie próbuj żadnych eksperymentów!!!
Z tego co wiem, to psy po operacji żołądka nie jedzą co najmniej przez kilka dni- jadą na samych kroplówkach. Trzeba pilnować, żeby pies sam się czymś nie poczęstował! :roll:

Link to comment
Share on other sites

mała jest teraz w szpitalu od 24 godz karmiona jest dożylnie, i do domu nie wróci dopóki takie karmienie jest jej potrzebne :placz: a w domu pusto bez niej. dzis rozmawiałam z lekarzem, i w tle słyszałam jej szczekanie. Już dochodzi do sił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ackne']mała jest teraz w szpitalu od 24 godz karmiona jest dożylnie, i do domu nie wróci dopóki takie karmienie jest jej potrzebne :placz: a w domu pusto bez niej. dzis rozmawiałam z lekarzem, i w tle słyszałam jej szczekanie. Już dochodzi do sił.[/quote] - fajnie jest uslyszec szczekanie, ze juz sie dobrzeje, nie????

Link to comment
Share on other sites

chialam tylko napisać ze mam Herę juz w domu jest w kołnierzu troche osłabiona ale szczesliwa no i głodna cały czas. ma super diete tylko po łyżce stołowej ryżu z kurczakiem, ale to dla jej dobra. mam nadzieje ze nie bedzie powiklan. pozdrawiam wszystkich.:lol:

Link to comment
Share on other sites

pierwsza noc po powrocie do domu nie byla zbyt spokojna. zgodnie z zaleceniem lekarza dostala 2 razy jesc po 2 lyzki stolowe przemielonego ryżu z kurczakiem. pic moze bez ograniczen ale w ramiach rozsądkuw nocy dziwnie sie zachowywala, straszne "odgłosy" wydawal jej żołądek (a na pewno jego okolice) nie spalam czuwając czy wszystko jest w porzadku. Hera jest bardzo zywiolowym psem i nie moge sie przystosowac do faktu ze ona wciaz spi. nie chodzimy z nia na dlugie spacery, na to jeszcze bedzie czas. teraz musi dojsc do siebie. a ja musze to zrozumiec.

Link to comment
Share on other sites

[U][B]kiedy lekarz już pozwoli[/B][/U] mozesz jej podawać Convalescence Support, potem Intestinal (najpierw mokrą, potem suchą) Royala. To diety przeznaczone dla rekonwalescentów o wysokiej strawności rekompensującej obniżoną aktywnośc enzymatyczną w obrębie jelit oraz wysokiej koncentracji energii > mniejsze posiłki, mniejsze obciązenie przewodu pokarmowego.

Link to comment
Share on other sites

Moze juz jesc w miare normalnie, oczywiscie nadal bardzo pilnujemy by jadla dietetycznie i zdrowo. Nawet lekarz sie zdziwil, ze tak szybko doszla do siebie. Chyba potwierdza sie w moim przypadku regula ze kundelki są bardziej wytrzymale. Poza tym to mlodziutki piesek, wiec wytrzymaly. Oby tylko sie mrozy szybciej skończyly, bo Mloda bardzo niechetnie na dwór wychodzi. pozdrawiam wszystkich i dzieki, zwlaszcza za wsparcie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...