Jump to content
Dogomania

Jak wystawiac bernardyna?


saJo

Recommended Posts

Dokladnie jak w temacie. Dodam, ze jest to suczka 9 miesiecy, ale chcemy ja wystawic dopiero wiosna. Jaka kupic jej ringowke? Wystawy z nia interesuja mnie tylko w celu porownania z innymi bernardynami, zeby sedzia powiedzial jak ona sie ma do wzorca. Suka ma dysplazje, wiec rozmnazana i tak nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pojawisz się z suką w Katowicach? :) Masz jej zdjęcia?

Jeśli chodzi o wystawianie, to najpierw musisz ją nauczyć komendę "stój", jak już opanuje, to wtedy możesz bawić się w ustawianie nóg, tył i przód pod prawidłowym kątem, w prawidłowej odległości :-)
Jeżeli suka ma dysplazję A, B lub C, to po zdobyciu praw hodowlanych, zrobieniu testów psychicznych zostanie dopuszcozna do hodowli, chyba, że ma cięższą dysplazje, to niestety już nie.

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie jak sie wystawia psy to wiem (wystawialam ONa, gordon setera, labradora), ale chodzi mi o jakies konkretne wskazowki co do bernardynow, np ON dobrze wyglada, jesli mu sie przod ustawi troszke wyzej niz tyl.
Nie wiem jeszcze gdzie suke zglosze, ale raczej poludie Polski odpada, nie oplaca nam sie jechac na drugi koniec Polski, skoro i tak nie bedziemy robic jej hodowlanki. Zastanawiam sie na Nowym Dworem lub Bydgoszcza.
Zdjeccia sa w galeri, "galeria Bolsa&Whisky".
Suka ma dysplazje na pograniczu C i D, ale ocenial lek wet bez mozliwosci wpisu do rodowodu, wiec nie wiem jaki dostalaby wpis do rodowodu. Wiem, ze z C moglaby miec hodowlanke, ale uwazam, ze nie nalezy tego praktykowac, dlatego Brandy nie bedzie miala szczeniat. Nawet, jesli zostanie super oceniona na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...