Jump to content
Dogomania

Psy Rasowe Na Allegro


arwenka

Recommended Posts

Witam, od niedawna interesuje sie losem bezdomnych pieskow, na razie wzielam jednego ciapka z palucha, w przyszlym tygodniu biore drugiego. zaczelo sie od tego,ze przegladalam aukcje allegro orientujac sie w cenach bullterrierow(z ciekawosci,nie chcialam miec jeszcze pieska). przez aukcje pieskow do adopcji poszlo dalej,rozne strony i fora. w ciagu paru dni 1.zaczelam zastanawiac sie nad przygarnieciem psa,2.zaczelam zupelnie inaczej patrzec na temat rozmnazania psow "rasowych" ale bez rodowodu 3.wzielam psiaka ktory ani troche nie przypomina bullterriera,ale jest najlepsiejszy!!! Mysle, ze na allegro jest zdecydowanie za malo aukcji rasowych psow ze schronisk.Ludzie najczesciej nie maja zielonego pojecia, ze w schronisku mozna znalezc takie okazy. No i mozna by zrobic konkurencje pseudohodowcom;-) w opisie aukcji moznaby wspomniec cos o pseudohodowlach. ja niestety zupelnie nie mialabym czasu, zeby cos takiego zrobic, zreszta nie mam wiekszego kontaktu ze schroniskami, ale mysle ze to dobry pomysl, a poniewaz czesto przegladam aukcje pieskow do adopcji (juz tak mi zostalo, no i znajomych agituje;-) i inne strony z psiakami, zauwazylam ze ta opcja jest wykorzystywana w bardzo malutkim stopniu w porownaniu do mozliwosci!! przepraszam,ze tak sie rozpisalam. pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Kiedys chcialam pomoc dogowi w znalezieniu domu i szybko tego pożałowałam, bo dla niektórych nie liczy się efekt (znalezienie domu) tylko sposob w jaki sie to robi a allegro traktowane jest jak dom diabłA. Więc dla spokojności proponuję Ci zapomnieć o pomyśle bo narazisz się a po co? :lol: to jest temat tak kontrowersyjny na tym portalu, a ja zbytnia miłośniczka zwierząt i przeciwniczka ich bezdomności żeby spokojnie i bezproblemowo trzymać swoje emocje na wodzy. Najlepiej poruszaj tematy lekkie łatwe i przyjemne i idź z nurtem a nie pod nurt :cool1: Najfajniej jakbyś chcąc pomoc zwierzakom rozklejała ogłoszenia na mieście, bo to zdaniem niektórych jest: a) skuteczny, b) moralny, c) niekontrwersyjny d) a jaki zaangażowany sposob na znalezienie domu dla psa/kota/innego zwierzaka :p

Link to comment
Share on other sites

a mimo wszystko osoby dzialajace na tym forum jednak wystawiaja takie aukcje. malo bo malo ale jednak.. Jak dotad odpowiedzi n a moje posty na ten temat to zdania wzajemnie sobie przeczace, wynikajace z niezrozumienia tekstu lub zaskakujacej niewiedzy na temat allegro.
Jedna osoba napisala mi, ze przeciez w schroniskch jest mnostwo rasowych psow i jak nie wierze to mam sprawdzic..:/ Przeciez ja wlasnie o tym pisalam,ze jest ich duzo, a aukcji malutko!!
Inna osoba napisala,ze allegro to zly pomysl, bo wg regulaminu allegro trzeba sprzedac psa osobie,ktora wygra aukcje,a psa trzeba oddac w dobre rece... nie bede juz tu rozwodzic sie na ten temat, zainteresowanych odsyłam na str [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18375&page=9"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...t=18375&page=9[/URL]
chyba rzeczywiscie na razie dam sobie spokoj i zajme sie konczeniem studiow,zeby jak najszybciej moc sama sie tym zajac.
JAk tylko dostane zgode od osoby, z ktora dyskutowalam na ten temat prywatnie, to przewkleje listy tutaj, moze to cos da. Bo problem polega nie na tym, ze ludzie nie maja serca albo nie wiedza,ze w schroniskach jest nieciekawie, tylko dlatego,ze nie wiedza, ze adopcja psa bezdomnego to *[B][U]nie[/U][/B] branie kota w worku, ktory pewnie okaze sie chorym kundlem z wrednym albo trudnym charakterem. I NIE WYSSAŁAM SOBIE TEGO Z PALCA TYLKO ROZMAWIALAM Z [U][B]BARDZO[/B][/U] WIELOMA OSOBAMI, KTORE PO PROSTU NIE MIALY NIGDY PSA ZE SCHRONISKA.
Pozdrawiam i zycze wszystkim w Nowym roku samych sukcesow, bez wzgledu na to czy z allegro czy nie:smile:

Link to comment
Share on other sites

Kilka naszych psów znalazlo naprawde dobre domy dzięki allegro. I wystawiamy nasze psiaki również i tam. Z zastrzeżeniami wyboru i prześwietlenia osoby adoptujacej, itd.

A psy ze schroniska w wiekszosci sa to normalne, tylko jeszcze bardziej spragnione milosci, niz inne czworonogi. Kto jest wolontariuszem lub bywa w schronisku, ten wie, ile radosci sprawia przytulenie psiej bidulki do siebie--> patrz moje zdjecia z Poziomką. Tej chwili nie da się porównac do żadnej innej. A kto nie mial psa ze schroniska, niech lepiej nie rozglasza niesprawdzonych pogladow.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, tym razem nieporozumienie wyniklo z tego ,ze nie zauwazylam bledu w swoim poscie
Napisalam, ze ludzie nie wiedza ze adopcja psa bezdomnego to branie kota w worku, a chcialam napisac, ze nie wiedza ze to NIE JEST branie kota w worku. Przepraszam Pania od poziomeczki, mam nadzieje, ze rzeczywiscie bzdura ktora z tego wyniknela, nie podniosla Pani cisnienia.. chociaz wcale bym sie nie dziwila. Takie zdanie panuje wsrod ludzi, a jest ono wlasnie bardzo mylne, i tak naprawde niewiele trzeba, zeby je zmienic : ja do tej pory nie mialam problemu ze zmiana przekonan osob, z ktorymi rozmawialam, a duzo dzialam, zeby ludzie przestali tak myslec o schroniskach. Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie. W przyszlosci postaram sie byc uwazniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Dla wszystkich osob ktore odniosływrażenie że idę z nurtem i poruszam tematy lekkie łatwe i przyjemne informuje, iż nie boję się reakcji kontrowersyjnych i dyskusji a pójście z nurtem w sprawie, gdzie nurt ten wydaje mi się brnięciem w nicość nie jest w moim stylu. Otóż niezależnie od zdania niektorych dogomaniaków mam swoje zdanie i zawsze w nim zwierzak będzie postacią pierwszoplanową. Dlatego też nie uważam allegro za dom diabła, co więcej - sama do niedawna główne informacje o psie jakiego chcialam poszukiwałam na allegro bo innego źródła/ sposobu nie znałam. Wychodząc więc z tego założenia, że są osoby które nie wiedzą jak i gdzie szukać swojego szczęścia uznaję że allegro jest dobrym portalem aby wzajemnie się odnalazły. I TU NIE CHODZI O AUKCJE ani o sprzedaż - tu chodzi o podanie namiaru na schronisko, osobę, rodzinę zastępczą u której jest poszukiwany przez nich zwierzak. Tak też zrobiłam w przypadku briarda w schronisku, gdzie na allegro nie podawałam ceny, a jedynie link do strony dogomanii na której dziewczyny szukały dla niego domu. W ten sposob poznały się Ona (briardzica) i jej nowi przyjaciele. Zapłaciłam za "wystawienie aukcji", która w rzeczywistosci łamała regulamin allegro gdyż nie oferowała nic do sprzedaży a jedynie była tablicą ogłoszeniową. W przypadku doga - spotkałam się z atakiem "zatroskanych" opiekunów/wolontariuszy, którzy chcieli znależć dla niego dom ale sami nie wiedzieli jak (tzn uwazali ogloszenia na slupach jako doskonaly sposob). Ostrzegłam was tutaj tylko przed atakami jakie mnie spotkały, ale widzę że tym razem spotkałam dzielnych animalsów :Cool!:
Aha i jeszcze jedno - nie poruszajcie tematow łatwych lekkich i przyjemnych - nie wstępujcie tym samym do towarzystwa wzajemnej adoracji - bądźcie sobą i ze swoim zdaniem nawet jeśli komus sie ono nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrozumialam o co Ci chodzi i ciesze sie ze mnie rozumiesz, moja odpoweidz byla glownie wspolna odpowiedzia na reszte komentarzy z jakimi spotkalam sie na tej stronie i tak na prawde chyba nie potrafie sobie dac spokoju:) I wiem ze jest na dogomanii wiele innych osob, ktore tez uwazaja allegro za dobry pomysł i pokazuja to w praktyce. Tylko ciagle jeszcze malutko!!!!

Link to comment
Share on other sites

Arwenko,
ja zrozumialam o co Ci chodzi i moja uwaga nt. nieznajomosci zwierzakow ze schroniska byla ogólna, nie osobista. Wiele ludzi wyglasza czyjeś niesprawdzone poglądy, a o psach ze schronisk krąża niepotrzebne legendy. Tak jak ludzie, psy są różne, bardzo rózne, niektóre dzielnie znoszą pobyt w schronisku, niektóre gorzej. Nie ma zasad.
Z allegro tak czy tak trzeba być bardzo ostrożnym, bo można sie niezle nasluchac, tak bylo w przypadku naszej Katii suni collie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...