Jump to content
Dogomania

Kilka pytań nowicjusz


coachu

Recommended Posts

Witam.

Od trzech tygodni jestem posiadaczem małego Jacka o imieniu Diablo. Sprzedawca karmił pieski karmą ProNature, myślicie że to dobra karma? To ta z dodatkiem kurczaka, takie okrągłe kolki z dziurką. Zdaje mi się, że nie za bardzo mu podchodzi, nawet jak daje mu po nocy ranną porcję nie je za dużo. Może zmienić ją na jakąś inąą? Co myślicie?
Mam też pytanie odnośnie szkolenia. Wszędzie piszą, że jak się uczy psa po dobrze wykonanej próbie trzeba go nagrodzić jakimś smakołykiem, właśnie ale jakim, czy to ma być?
Z góry dziękuję za wszystkie wasze podpowiedzi i odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coachu']Witam.

Od trzech tygodni jestem posiadaczem małego Jacka o imieniu Diablo. [/quote]
Gratulacje - oby tylko imię nie było prorocze :)



[quote]Sprzedawca karmił pieski karmą ProNature, myślicie że to dobra karma? To ta z dodatkiem kurczaka, takie okrągłe kolki z dziurką. Zdaje mi się, że nie za bardzo mu podchodzi, nawet jak daje mu po nocy ranną porcję nie je za dużo.[/quote]
są karmy, które jednym psom odpowiadają innym nie - to tak jak z ludźmi, jedni lubią to, a inni nie :)

[QUOTE]Może zmienić ją na jakąś inąą? Co myślicie?[/QUOTE]
Można - tylko pamiętaj, żeby karmy nie zmieniać z dnia na dzień - zmieniaj stopniowo - tak około 5-7 dni

[quote]Mam też pytanie odnośnie szkolenia. Wszędzie piszą, że jak się uczy psa po dobrze wykonanej próbie trzeba go nagrodzić jakimś smakołykiem, właśnie ale jakim, czy to ma być?
Z góry dziękuję za wszystkie wasze podpowiedzi i odpowiedzi.[/QUOTE]

Każdą dobrze wykonaną rzecz nagradzamy. Czy to będzie przyjście na zawołanie, czy sikanie na dworze ( tak tak, za to też chwalimy).
Może to być smaczek - malutki kawałek, albo chwila zabawy, albo po prostu słowa "dobry pies" i pogłaskanie.
Ważne, żeby akcja została zaakcentowana.

jeśli mały coś spsoci po prostu powiedz zdecydowanie "fee/fuj/nie wolno", ale nie krzycz, nie karć psa. Okaż niezadowolenie, ale tylko werbalnie, a przesadnie pochwal jak zrobi coś ok :)


Jak masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...