Jump to content
Dogomania

Pomocy!!!


kaska_w

Recommended Posts

A my poki co mamy spokoj..nie wiem czy krople czy plyn w koncu zatrybily,ale pasazerow brak :) I wiem skad sie braly u nas te cholery..okazalo sie ze pies sasiadow to worek na pchly..sasiad zorientowal sie kiedy pchly "napadly" go w piwinicy..Zrobil juz oprysk,psa tez ogarnal (lepiej pozno niz wcale).Miejmy nadzieje ze to by bylo na tyle :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GajaS']A my poki co mamy spokoj..nie wiem czy krople czy plyn w koncu zatrybily,ale pasazerow brak :) I wiem skad sie braly u nas te cholery..okazalo sie ze pies sasiadow to worek na pchly..sasiad zorientowal sie kiedy pchly "napadly" go w piwinicy..Zrobil juz oprysk,psa tez ogarnal (lepiej pozno niz wcale).Miejmy nadzieje ze to by bylo na tyle :D[/QUOTE]C
Czy możesz się dowiedzieć czym robił ten oprysk?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']b-b jeśli masz weta od dużych zwierząt w okolicy to poproś o ektopar koncentrat z vetagro(70 zł za flaszkę kiedyś kosztowało-2 lata temu)[/QUOTE]
Mam hurtownię weterynaryjną sprawdzę tam.
Dziękuję!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zwalczenie pcheł - prosta metoda: miska z wodą, na powierzchni której rozlejecie olej i w środku której postawicie zapaloną świecę. Pchły, jak ćmy, zaczną się poruszać w kierunku światła i ciepła świecy i swoimi dwumetrowymi skokami, robiąc typowe fikołki w powietrzu, utopią się w oleju na powierzchni wody w misce. Metoda praktycznie bezpłatna i skuteczna. Poza tym trzeba odpchlić zwierzęta. Mnie tak kiedyś gryzły bardzo po nogach pchły, jak 8 kotów dzikich żyło z nami w Krasiejowie w obozie pracy dla studentów za michę przy wykopaliskach paleontologicznych - czaszki metopozaurów itd. Prof. Dzik i jego ekipa, której przodował doktorant Sulej - kapo profesora, jak nie rąbiesz kilofem, to nie jesz; praca kilofem za michę z zapchlonymi kotami się spało na materacach na podłodze w budynku pofabrycznym, do którego wchodziły te zwierzaki. A tak na marginesie przypadkiem natknąłem się na stronkę [URL="http://besttext.pl/tlumaczenia_weterynaryjne,2291"]tłumaczenia weterynaria[/URL], która wzbudziła me zainteresowanie. Są tam fajne fotki zwierzaków na monetach i znaczkach pocztowych w formie animacji fleszowej. Fleszka, flaszka czy jak tam zwią. Hej! P.S. jak już trafiło się na jakieś skamieniałe kości, to przynajmniej przechodziło się do pracy łopatkami, potem dłutami i pędzelkami. Ta praca była znacznie lżejsza, choć jedna panna ze zmęczenia usnęła w rowie na wykopalisku i wszyscy cykali sobie z nią zdjęcia podczas snu, bo fajnie się ułożyła, jak rzeczywiście wyrąbana.

Edited by Gaston
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

A tak podpytam - gdybyście mieli wybrać ektopar na pchły i kleszcze albo fiprex to który z tych 2 środków jest skuteczniejszy?
Z opisów w sklepach zoologicznych, np na [URL]http://www.krainapupila.pl/ektopar-na-pchly-i-kleszcze-2-ml-preparat-dla-psow.html[/URL] to wynika że oba sa dobre, no ale chyba jeden musi być lepszy?
który?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...