Jump to content
Dogomania

Pilnie potrzebna pomoc - Szczenięta do adopcji (Łódź)


Maya_Alex

Recommended Posts

Jakiś czas temu wokół budynku, w którym pracuję kręciła się sunia. Zaczepiała wszystkich wchodzących radośnie machając ogonkiem. Z uwagi na kiepskie warunki atmosferyczne na zewnątrz ochrona wpuściła psiaka do środka. I tak zostało do dziś. I nie byłoby sprawy, gdzyby nie fakt, że suczka była w ciąży. Dziś w nocy przyszło na świat siedem uroczych szczeniąt (cztery pieski i trzy suczki). Nie udało się do tej pory znaleźć wystarczającej ilości chętnych (może trzy znajdą dobre domki).

Może ktoś z Was chciałby dać schronienie tym bezbronnym istotkom? Pieski będą nieduże (matka max 35-48 cm w kłębie), zdrowe i jeśli odziedziczą teperament po mamusi, będą przeurocze.

Pomóżcie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewajanka']Skoro są to szczenięta jednodniowe to rozważcie czy nie lepiej dla wszystkich, jeśli zostaną uśpione ew. zostanie jeden. Wiem że to brzmi strasznie ale według mnie to najlepsze wyjście.:roll:[/QUOTE]


Też wydaje mi się, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Niestety bardzo wiele osób jest przeciwnych usypianiu ślepych miotów, jednak mam nadzieję, że [B]Maya_Alex [/B]zdaje sobie sprawę z problemu bezdomności wśród psów, rozważy uśpienie szczeniaków i postara się by suka została wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Też wydaje mi się, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Niestety bardzo wiele osób jest przeciwnych usypianiu ślepych miotów, jednak mam nadzieję, że [B]Maya_Alex [/B]zdaje sobie sprawę z problemu bezdomności wśród psów, rozważy uśpienie szczeniaków i postara się by suka została wysterylizowana.[/QUOTE]

Szczeniaczki nie są moje i nie ja będę podejmowac decyzję. Mogę co najwyżej zasugerować. Ponadto nie urodziły się w mojej firmie, a w biurowcu, w którym pracuję. Napisałam ten post żeby im pomóc, a nie żeby wysłuchiwać Twoich uwag. Jeżeli nie stać Cie na więcej, poprostu nie pisz nic.

Link to comment
Share on other sites

Maya Alex nie musisz podonosić głosu.
Założyłaś wątek bo chcesz pomóc maluchom, ale wierz mi że pomożesz nam wszystkim jeśli zostawicie jednego szczeniaka a resztę uśpicie. Oszczędzicie tej siódemce być może podłego życia, bo nigdy nie wiadomo gdzie trafią. Piszesz że byc może są 3 domki chętne, bardzo fajnie więc pokaż im szczeniaki z tego forum, te widzące dla których szukamy domu, dobrego domu.
Jeśli suka jest niczyja to podejmij tą decyzję póki młode nie widzą.
Nie dziw się że tu na forum taka jest reakcja ale tutaj się walczy z niepotrzebnym rozmnażaniem.
Jeśli szczeniaki zostaną na tym świecie to zrób im fotki i i ogłaszaj w necie. Życzę powodzenia i podjęcia słusznej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Jak juz wspomniałam, nie ja opiekuję się suczką i nie mogę podjąć takiej decyzji. Mogę najwyżej zaproponować rozwiązanie, a decyzja należy do jej opiekuna.

P.S. A co do sterylizacji, to sunia będzie wysterylizowana. Trudno było przeprowadzić zabieg podczas ciąży. Ktoś ją wyrzucił (zapewne dlatego, że w ciąży była), a dobry człowiek ją przygarnął. To przykre, że tak go i mnie oceniacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maya_Alex']Jak juz wspomniałam, nie ja opiekuję się suczką i nie mogę podjąć takiej decyzji. Mogę najwyżej zaproponować rozwiązanie, a decyzja należy do jej opiekuna.[/quote]

Czy opiekun suki jest przeciwny uśpieniu maluchów?

[quote name='Maya_Alex']P.S. A co do sterylizacji, to sunia będzie wysterylizowana. Trudno było przeprowadzić zabieg podczas ciąży. [/quote]

Cieszę się będzie wysterylizowana, choć szkoda, że wcześniej pominęłaś moje pytanie o to.
[B]Sukę w ciąży jak najbardziej można sterylizować[/B], nazywa się to sterylizacja aborcyjna. Jest to o wiele lepsze niż usypianie ślepego miotu.

[quote name='Maya_Alex']Ktoś ją wyrzucił (zapewne dlatego, że w ciąży była), a dobry człowiek ją przygarnął. To przykre, że tak go i mnie oceniacie.[/QUOTE]

Nikt tu nikogo nie ocenia. My tylko proponujemy rozwiązania.
Nie oceniałam cię wyrażając nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z problemu bezdomności wśród psów. Nie zdajesz sobie sprawy? Trudno, nie oceniam tego. Przynajmniej nie tu, na forum.


Jeśli jednak upieracie się, by szczeniaków nie usypiać, to czy z [U]każdym[/U] nowym opiekunem zostanie podpisana umowa adopcyjna, w której osoba adoptująca zobowiąże się wysterylizować szczeniaka, kiedy ten osiągnie stosowny wiek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...